Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • neduddgi

    aktív tag

    válasz vati #514 üzenetére

    Na az én gondolatkísérletemet nem lehet ilyen könnyen lerázni. A hasonlat tényleg jó, én is így képzeltem el mindig ( jobb híján ) a bibi a dologban, hogy ez fű alatt szépen visszahozza az éter fogalmát, amiben a hullámesemények történnek, de aminek a létezését éppen Einstein cáfolta. ( ..? ezeket a dolgokat végleg soha nem lehet tudni, egykori fizikatanárom mondta a görögökről, hogy bármi derüne ki az anyagról, pl hogy iagzából éppen hogy nem atomos, mindíg mindenre elő lehet bányászni egy görögöt, aki már előre megmondta. Na szóval. Tehát lehet, hogy majdnem fénysebességgel zuhan befelé az anyag, de azé' mégsem fénysebességgel. Tehát akkor a módosított állapot a következő. Körpályán kering egy űrhalyó a fekete lyuk körül, éppen azzal a sebességgel, hogy ő maga az EH fölött 10 méterre halad folyamatosan. Ekkor egy 20 méteres mászórudat lenyújtunk a fekete lyuk centruma felé. Figyeled a finomságot? Nem kötél, mert nem akarok belegabalyodni a cenrifugális, centripetális erőkbe. Rúd, és kész. Na most akkor ugyebár egyáltalán nem zuhanunk holmi ''c'' közeli sebességgel az EH alá, ott lődörgünk fölötte akár az idők végezetéig. A rúdmászó egyénnek aki semmi különöset nem érzékel az EH átlépésekor, ugyan miért ne sikerülne le-föl mászkálnia? :F

    [Szerkesztve]

    1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

Új hozzászólás Aktív témák