Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • neduddgi

    aktív tag

    válasz neduddgi #515 üzenetére

    Megjegyzem, a probléma lényege ugyanaz marad, ha ezt vetem fel; mi történik, ha egy feketelyukhoz odavetődik egy másik fekete lyuk, mondjuk elkezd körpályán keringeni ( a közös tömegközéppont körül). A két EH felszín kvázi ''nagyon'' közel lehet egymáshoz, gravitációs erő kettejük között, szemléletesen a két buborék majdnem összeér térrészének környékén egyok középpont felé sincs valami nagy gravitációs erő. Mondhatni majdnem nulla. A gravitáció ''térszívó'' hatása is két ellentétes erő miatt eredőben igencsak lecsökken. :F

    1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

  • vati

    senior tag

    válasz neduddgi #515 üzenetére

    Most fáradt vagyok relativitáselméleti paradoxonokat boncolgatni. Csak pár észrevétel
    1/ ha majdnem fénysebességgel keringsz (azaz picivel az ú.n. ''fénykör'' felett) nem lehetsz 10 méterre a horizonttól, mert ha ilyen kicsi lenne a lyuk akkor barátságtalanul nagy árapályerők ébrednek arrafelé. 2/ ha belógatod a rudat, akkor a vége lejjebb kerül, ahol nagyobb keringési sebesség kellene a megmaradáshoz. Tehát ahogy lenyújtod a rúd végét, a gravitáció szépen kitépi a kezedből, és ha nem ereszted, magával ránt Téged is...:D
    3/ hosszú távon nem stabilak ezek a relativisztikus pályák, energiát fogsz veszíteni gravitációs sugárzás révén, majd előbb-utóbb beesel a lyukba. Nem lehet örökre ott maradni, ez csak fotonoknak sikerülhet elméletileg.
    4/ a kettesből következően, a rúdmászó egyén gyorsan beleesik a lyukba, ha elindul lefelé.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák