Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hibavissza

    veterán

    válasz DanielLong #20298 üzenetére

    Nem tudok vitatkozni, soha nem "dolgoztattam" osztrák fotóssal. Szerintem kutyaütők mindenhol vannak.
    "Namármost" ha valaki kifizet több mint 3000 eurót (hogy maradjunk Ropi számainál) _bármire is_ úgy, hogy nem nézi meg mit vesz az meg is érdemli. Csekély németországi tapasztalataim alapján nehezen tudom elképzelni, hogy egy patinás fotós műhely orbitális szemetet adna ki a kezéből.

    Azzal az állítással viszont nem értek egyet, hogy a fizetőképes kereslet hiánya javítja a piac általános minőségét. Ez ilyen kelet-európai önáltatás. A nyomor nyomort szül.

    Harmadrészt a lakosság túlnyomó része emlékképeket akar. Éles, normálisan exponált, mindenkinek megvan keze-lába. Ennyi az igény. Mondhatjuk erre, hogy gyenge, de nem az. A fényképezés egy szakma, mint a burkoló. Vannak jobban és rosszabbul sikerült munkák. Nem burkolhat mindenkinél Michelangelo. Ahogy nem lehet minden fotózáson-videózáson művész a kereső mögött.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz DanielLong #20298 üzenetére

    Ezt adom. Angol peldakot tudok mondani. FB tolja az arcomba a konkurencia hirdeteseit es hat tele a piac nalam gyengebb fotosokkal. Pedig aki kicsit is ismer tudja, h en nagyon lent vagyok meg a piac aljan. Epp csak kostolgatom mind a fotos, mind az uzleti oldalat.
    De higyjetek el, vannak olyan esku fotosok, akik teljesen komolyan gondoljak nalam joval gyengebb portfolioval es anelkul is, point&shoot kategorias kepekkel, tok unalmas portrekkal amin nulla kreativitas vagy verszegeny pozolas van logo vegtagokkal, sehogy se kinezo smarolassal, stb. En elvennem toluk a kamerat, de hat ki vagyok en ahhoz...
    Szoval jah, a vizualis kultura itt is hianycikk.

Új hozzászólás Aktív témák