Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • caprine

    aktív tag

    válasz South Velen #2877 üzenetére

    Azt kell felfogni, hogy az élet az egyedfejlődésről szól, és ebben nem a testet hanem a lelket kell érteni aminek 1 élet az csak 1 inkarnáció. Olyan mint suliban 1 év. Ebben az inkarnációjában az ember ezt a testet viseli, a következőben meg másikat.

    A fejlődés a kő szinttől tart az Isteni szintig, és az emberi inkarnáció az ahol akár 1 emberőltő alatt többet lehet fejlődni mint a megelöző több ezer év alatt, mert az ember rendelkezik az értelemmel és megértheti létének célját. Ez az egész kozmikus játék erről szól. A fejlődés tapasztalatokon keresztül történik mintha leckék lennének. Az átlag ember életének 60-70% előre meg van írva.

    A normális emberek az ilyen "értelmetlen" halálok láttán sopánkodnak, hogy szegény milyen jó gyerek volt és olyan fiatal, a légynek sem ártot és mégis meghalt. Csak a testében gondolkodik mindenki pedig a lélek a lényeg. A lélek megszületése elött eldöntötte hova és mikor fog megszületni, milyen tapasztalatokat akar átélni megtanulni és ha ezekkel mind van akkor elhadja földi porhüvelyét, ennyi. Ha ez 17 évesen lesz akkor 17 évesen, ha 105-évesen akkor meg 105 évesen.

    Ez a halhatatlanság mizéria nekem annyira muris, mert minden ami anyag az mulandó is egyben ezt nem kell bizonygatnom gondolom, de lélek az nem anyagi természetű ezért nem is halandó.

    Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

  • caprine

    aktív tag

    A hitről egy érdekesség: van egy olyan mondás és a hitetlenek gyakran mondják "hiszem ha látom". Magyarra forditva elhiszem hogy létezik a legfelső de előbb jelenjen meg már nekem mint porbafingonak. De ez nem jó. A tudás viszont nem előzheti meg a hitet. Elmegyek x boltba mert hiszek benne hogy nyitva van, hogy van olyan cipő amilyet szeretnék és van nálam annyi lé mint amennyibe kerül. Mikor lesz ebből tudás? Amikor a cipő a kezembe került. A hit mindig megelözi a tudást. Elöbb higy, és ha elég komolya a dolog akkor idővel tudni is fogsz.

    Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

  • caprine

    aktív tag

    válasz Attila2011 #19421 üzenetére

    Ha nem gond akkor én válaszolnák a saját szavaimmal bibliai idézetek nélkül a kérdésedre.

    Ne menjünk bele a fogantatásába, mert arról pont elég vitatéma van. A bibliát bizonyos fentartásokkal kell kezelni, hiszen sok alkalommal cenzurázták, kivették például belőle a reinkarnációt, és több száz évvel később ez adott lehetőséget a zseniális medichiknek a purgatorium beültetésére, aminek hála a templomok 2/3 ebből épült fel. Abba meg már bele sem érdemes menni, ha jól tudom 4 evangéliumra épül a biblia de teologiát tanult egyik ismerösőm azt mondta, hogy valójában 30 db van belőle. Talán ebbe az eltitkolt kötetekbe benne van az is, hogy 10 éves korától 30-ig hova tünt el éki nevelte, illetve, hogy felesége és gyerekei is voltak.

    Szerintem Jézus, vagy ahogy a távolkeleten hívják Jishu egy olyan ember volt, aki azzal a céllal született, hogy cselekedeteivel felrázza az emberiséget és utat mutasson neki. Ugyan azt csinálta mint Krishna, Rama, Rama Krishna, Buddha és az összes avatar, hiszen ő is az volt. Egy spirituális vezető volt, nem pedig vallási vezető. Nagyon nagy kontraszt van a kettő között, az egyik az ált iskola a másik meg az egyetem.

    Az olyan mondatai mint a "Én vagyok az út, az igazság és az élet;...." nagyon sokrétűek. Nem csak a vezetési szándék süt ebből a mondatból, de azzal hogy magát az uthoz hasonlitja, mintha leteritené a ruháját az emberek elé, hogy tessék, járjatok rajta, olyan alázat és olyan mérhetetlen szeretet tud 1 mondatba belesüriteni. Ahogy mondani szokták embernek született és az isteni részvét istene lett. Nem csak megmászta azt a fát, hanem feljutott a legtetejére. Jézus egy követendő példa, sajna amit a tanításaiból meghagytak számunkra, az már édes kevés a kozmikus játékunk befezezéséhez, persze valahol mindenkinek el kell kezdeni, és a vallás erre az 1re még mindig jó.

    Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

Új hozzászólás Aktív témák