Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz #40553216 #20510 üzenetére

    Pál hogy jön ide?

    Valamivel egyetérteni és elfogadni nem jelenti a másik kirekesztését. Az hogy te erről mit gondolsz az más kérdés, ezt hívják akadékoskodásnak.

    Az hogy a máglya alapja a lélek megszabadítása lehet, de ennek nincs semmilyen Bibliai alapja. Ez gyilkosság volt. Valamilyen szempontból megideológizált, de gyilkosság.

    Attól, hogy szerinted valami a szövegből kiragadva megáll, nem jelent semmit, attól az egy kiragadt szöveg marad és alkalmas arra, hogy az emberek kifacsarják és hülyeségeket tegyenek azáltal. Mindenki így kezdte, hogy csak egy egy mondatott ragadott ki és mi alapján döntöd el te hogy mi állja meg a helyét magában, vagy nem... ésszel és értelemmel kell olvasni a Bibliát.

    Én sehol nem állítottam, hogy az én értelmezésem az egyedüli helyes. Miért csúsztatsz? Generálod itt a feszültséget ahelyett, hogy normális vita folyna. És képzeld nem stresszes az életem és nagyon jól tudok beszélgetni a hitemről az emberekkel. Csak vannak néhányan akik csúsztatással próbálnak a vita helyett rágalmazni. Hozzájuk sok türelem kell, de Isten megadja.

    Ha a károliban egyszer fordul elő a boszorkány szó, akkor zone nem idézhetett abból a boszorkány gyilkossággal kapcsolatban. A Biblia a kánaáni, emberáldozatot végző vallások papjai, papnői felől rendelkezik gyilkossággal és egyes fordításban a papnők boszorkányként vannak fordítva.

    Utána néztem és a közép és újkori zsidóüldözések valóban vallási alapon történtek. Ettől függetlenül a Bibliában nem találunk felszólítást, hogy üldözni kellene a zsidókat sőt a szeresd ellenséged passzus (a teljes szövegkörnyezetével együtt) szépen ide illik.

    A zsidóknak a jogait, a mózesi törvények fektették le, ez alapozta meg államiságukat, törvényrendszerüket és igen ez Istentől jött. De az nem semlegesíti az elsőt.

    A középkori boszorkányégetők, hozzád hasonlóan kiragadtak a Bibliából szavakat, mondatokat és ezt felhasználva több százezer embert végeztek ki, ezért óvlak téged is attól, hogy így tegyél.

    Az utolsó bekezdésed szintén csúsztatás, és személyeskedés. Nem nem élek szörnyekkel teli világban, és nem félek. De köszönöm, hogy aggódsz, de magad miatt kellene.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák