Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz KilgoreTrout #3617 üzenetére

    Nem tudom, hogy jön ide a vallás elfogadás. Mert akkoriban se új vallást akartak létrehozni, hanem a régit megújítani csak ugyan az lett a vége mint a reformációnak. Mivel a régi nem fogadta be őket kénytelenek voltak külön szerveződni, bár eleinte az őskeresztények a zsinagógákban gyülekeztek.

    Systemroot:
    Ha én is főrabbi lennék és vallásom legnagyobb szakértője én se beszélnék magam ellen, ahogy te se beszélsz magad ellen.
    Én elfogadom, hogy a zsidók nem fogadják el Jézust, én ezzel nem vitatkozom, sőt egyáltalán nem vitatkozom, csak leírtam, hogyerről mit gondolok a Biblia alapján. Az előző hozzászólásomban nem a mai zsidó vezetőkre gondoltam, hanem a Jézus korabeliekre, talán ez volt megtévesztő. Bár szerintem ez nem is igaz hogy vitázunk hanem mindenki csak mondja a magáét.

    "Ezzel majdnem azt mondod hogy vagy csak mindenki megtér, vagy senkisem. Teljesen reális emberekre és a történelemre illő logikus következtetés"
    Gondolom itt a majdnem szón van a hangsúly, mivel én ilyet egyáltalán nem mondtam, illetve írtam.

    A keresztyének is ugyan azt az Ószövetséget olvassák.

    Jó pofa hogy olyan dologról vitázunk amiről nem is akarsz vitázni.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák