Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.Skynet

    senior tag

    válasz KTomi1 #1641 üzenetére

    Igen jól érted a seeder-nek rizikós sajnos!!! Pont úgy seed-el szegény ártaltlan ember, ahogy a tracker azokat látja akik RatioMaster-t meg hasonlókat használnak, kamu infót küld a program a tarckernek, hogy ő "X" mennyiséget töltött fel, csak a tarcker nem látja, hogy azt a mennyiséget ki töltötte le, hopp csaló dobjuk ki... :W
    Egyébként gyakran nézem a teljes oldal statisztikát, hogy mennyi a fel-le sebesség, ha ez a 2 szám nem egyezik, akkor elméletileg valaki csal. De bármi miatt lehet tracker frissítési probléma, és már kapásból semmit sem ér ez a dolog, megint ártaltlan embereket dobnának ki.

    Sample rá a legjobb példa, beállsz letölteni, sample videócska lejött, peer-ek címeit megkapta a klinesed a tracker-től, megnézed a kis videót, neked nem fele meg a minőség és leállítod a torrentet majd valószínűleg törlöd és keresel másikat, rengetegen teszik ezt...

    Ki és milyen jogon vádolna meg, hogy Te talán nem törölted és nem álltál le a letöltéssel, hanem kitörölt tracker címmel töltsz tovább. Ezt az egészet 1 módon lehetne felügyelni, ha a seed-er akit tényleg lát a tracker, annak a kliense küldene infót a tracker-nek, hogy milyen IP címnek töltött fel, és a tarcker megnézné, hogy a nem rég csatlakozott leech aki leállt annak azonos-e az IP-je és Port száma a seeder-től kapott letöltőével. Ha egyezik, akkor elméletileg lebukott a csaló letöltő. Viszont ez több véletlenül kivágott embert eredményezne mint a mostani rendszer, hogy brutális mértékben csaló embereket dobálnak ki, akik vannak olyan hülyék, hogy 1 óra alatt a Top1 feltöltőt megelőzik :U

    Amit már láttam nem egy alkalommal, hogy 2db seed szeró, 2 teljesen eltérő IP cím, a közelében sincsenek egymásnak, 2db különböző account, és free torrentet töltenek le majd vissza, olyan torrenteknél, ahol csak 1-2-3 seed és leech van de mondjuk a torrent mérete 200Gb amivel azért szépen lehet haladni. Nah most így elméletileg feltűnés nélkül, hihetően valós adatforgalommal töltenek egymásnak 3-4x feltöltés szorzóval 50Mb/sec-el. Így aztán gyoran lehet akár 1-2 óra alatt Tb-okat feltölteni. Átment az adat? Felcserélődik a felállás, egyik szerverről törlik az adatot, már mehet is visszafelé... Egy elég régi mindenki által ismert oldalon történt ez 1-2éve, csak pislogtam, de baromi jót nevettem :DDD

    Egyébként az IP-kre kitérve, nem nagyon érdemes vele szórakozni, nézegetni, kitiltogatni stb. nálunk Komáromban egy elég népszerő de annál gagyibb kábelnet szolgálttaó az előfizetőket belső hálóban szórja meg IP-vel és egy szeró mögül megyünk ki a netre, 1db IP-ről megy ki az egész város, nem egyszer kerestek meg modik, hogy dupla reggem van stb... hát igen nem egy ember lép be az oldalra ugyan arról az IP-ről, más más accountal...
    Más szolgáltatóknál meg talán megint csak nincs értelme, BP-n az albérletben majd kicsattantam az örömtől, hogy saját IP-m van, és ha váltani akarom csak átírom a MAC címem. Jó oké fix ip ellen jó lehet...

Új hozzászólás Aktív témák