Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deathtania

    senior tag

    sziasztok!
    gondoltam, itt teszek fel két kérdést, hátha valaki tud rá válaszolni.

    ma reggel bekötötték a UPC 120Mbites netemet (technicolor modemmel), és laptopról wifin keresztül csináltam egy speedtestet, de csak 30-35Mbit-et tudtam elérni. gondoltam rá, hogy csinálok egy mérést másik géppel is, meg kábelről is majd az este, de felmerült bennem, hogy koax kábellel van behúzva a történet, és nem optikával.

    1. koaxon mekkora sebességet lehet elérni? lehet egyáltalán 120 Mbitet azon keresztül szolgáltatni?
    2. a modem hátulján van egy olyan, hogy 2,4 Ghz SSID (ez most működik elvileg) és alatta egy 5Ghz SSID. az 5Ghz az mire jó, be lehet-e külön kapcsolni, és ha igen, érdemes-e?

    találkoztam már olyannal, hogy a T simán eladta a 20 Mbitet egy olyan házban, ahol őskori rézvezetékeken a 10Mbit is nehezen jött, ezért kérdezem, mert még módosíthatom lefelé az előfizetésemet 30-60MBitre, és feleslegesen nem fizetnék csak úgy...

    köszönöm a válaszokat előre is! :R

    [ Szerkesztve ]

    www.brczart.hu

  • deathtania

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #36940 üzenetére

    (#36938) spider80; (#36939) club1:

    sziasztok!
    köszönöm a válaszokat!
    kicsit álíltgattam a rendszert, n-es greenfield szabvány és 7es csatornát kiválasztva (azt senki sem használ a környékemen) sikerült telefonon 38Mbitet elérnem, laptopon 45Mbitet. Kábelen persze simán jön 125Mbit is. :D
    5Ghz-t sajnos egyik eszközöm sem ismeri fel, így az kilőve.
    gondolkozom rajta, hogy maradok a 60Mbitnél, az egy kellemes kompromisszum lenne mindkét oldalra (wifi+kábel)

    (#36940) Intruder2k5: van egy Netgear WPN 824-es és egy WNR 2000-res routerem talonban, elvileg mindkettő tudja már az n-es szabványt. azokkal esetleg lehet jobb a helyzet, ha rákötöm esetleg a mostani routerre?

    [ Szerkesztve ]

    www.brczart.hu

  • deathtania

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #36978 üzenetére

    (#36977) azigazimoris
    (#36978) Intruder2k5

    köszönöm a válaszokat! :R
    hát igen, nem mai darabok, már én is kb 4-5 éve vettem őket (és akkor már leselejtezett upc-s darabok voltak...), hogy a koliban a 10Mbit-et valahogy szétdobjuk a szobában, hogy mindkettőnknek legyen valamije, és ne kelljen kábelekkel rohangálni.
    akkor szerintem maradok a 60as csomagnál, játszani úgyis kábelen fogok, meg hát van 10m utp kábelem is, ha akarom valahova vinni úgy a lakásban (33nm az egész...). ha wifizni akarok meg marad a 30-40 Mbit.

    [ Szerkesztve ]

    www.brczart.hu

Új hozzászólás Aktív témák