Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz viktorhu #78292 üzenetére

    ami 150 meg 180 euró az sosem lesz 15dolláros árszinten
    már csak amiatt sem mert a drága ED3.1 és ED3.0 vezérlő is kell bele
    meg mivel home gateway ezért rakják bele a 4x4 AC wifit meg a 3x3 N wifit
    ezek sosem lesznek olyan olcsóak mint amit a kínaiak tolnak ezerrel és mivel nincs kínai konkurencia így az Arris és Cisco meg Technicolor meg Ubee annyit kér el a szolgáltatóktól amennyit akar
    GPON ONT-ben meg van olcsó alternatíva ami működik és lent vannak az árak
    nem is nagyon látni amúgy DOCSIS modemet kínai fronton ők nem foglalkoznak azzal, helyette gyártják csilliárd km számra az olcsó optikai szálat meg a 32-es splittereket meg az olcsó ONT-t
    de szerintem egy Huawei 17kártyás OLT is olcsóbb mint egy nagy CMTS amiben 3.1 kártya rakható
    a 17 kártyás OLT meg tud 16port/kártyával és 32-es osztással 8704 előfizetőt kiszolgálni
    ehhez mennyi DOCSIS erősítő meg mini cmts meg egyebek kellenek?

    ráadásul akár már most lehetne ezeket az OLT-ket 10GPON kártyával bővíteni és már lehetne lakossági szinten is 10GPON-t tolni 2-3-4-5gigás csomagokkal is (10gbit lan-os ONT-vel)
    erre az ED3.1 sehogy nem lesz képes hiába 10gbit-ig megy ahhoz kb. mindent át kell rajta akakítani

    na mindegy
    én csak ezért nem értem miért csináltak egy frankó optikai hálózatból koaxot, többet értek volna ha már ott FTTH-t adnak és később a mostani koaxot meg arra alakítják át
    sebaj majd a jövőben kiderül hogy mennyire lesz versenyképes :D

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák