Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Watercolour

    aktív tag

    válasz Lacccca87 #69325 üzenetére

    "Látod ez a baj hogy ti nem egyszerű felhasználó odlalról nézitek a dolgot hanem komoly szakmai ügyként."
    Az egyszerű felhasználó nem érti ezeknek az eszközöknek a működését, ezért az ő torkukon bármekkora szart le lehet nyomni, nem fogják érteni, hogy szar és hogy miért szar. Ezért, ha te érted, fel kell emelni a hangod az ellen, ha egy multi kibasz az előfizetőivel azért, hogy pénzt spóroljon.

    "De egyik hiba sem életbevágó"
    De, az. Ha egyik napról a másikra megjelenik egy botnet, ami például a Liberty Global IP tartományait szórja olyan forgalommal, amitől fekszenek a Puma 6-ok, pillanatok alatt szerte a világon több millió ember marad internet nélkül azért, mert spórolni akart a "szegény szolgáltató" az eszközön, és a több, mint egy éve ismert biztonsági problémát képtelen kijavítani/kijavíttatni.

    "Lehet már rég folyamatban van a csere eszköz kiválasztása vagy gyártása vagy előkészítése mert több pénzbe kerülne javítani mint hogy elismerték a hibát és inkább kivezetik a piacról szép lassan."
    Továbbra is prémium wifi élményként reklámozzák a Connect Boxot, a meglévő előfizetőket agresszíven próbálják rávenni arra, hogy cseréljék le CB-re a meglévő modemjüket, illetve új előfizetőknek csak ilyet adnak. Viselkedésük melyik része enged arra következtetni, hogy szeretnének megszabadulni tőle?
    Egyébként még ha így is lenne, a gyártók és szolgáltatók felelősségén ez egyáltalán semmit sem változtatna. Több, mint egy éve publikusan dokumentált biztonsági problémáról beszélünk, amihez publikus exploitok elérhetőek.

    "De gondolom ebbe nem is gondoltatok mert a szakmaiság miatt nem tudto kelvonatkoztatni a témától."
    Ez egy tisztán szakmai téma, a sebezhetőség szakmai jellegű, nincs más oldal, amiről vizsgálni kell, nincs mitől elvonatkoztatni.

    "alacsony rizikó"
    Távolról kihasználható DoS sebezhetőség több, publikusan elérhető exploittal definíció szerint nem alacsony rizikó.

    "korábban is irtam senkinek nem érdeke hogy letérdepeljen a hálózat az egyszerű lakossági felhasználóknál"
    :W

    "De nekem aztán mind1, biztos kényelmesebb meg jobb inkább fél évente majd visszahordozgatni a régi Ciso meg Ubee mondemek tápjait ahelyett hogy lecserénétek CB-re."
    Egyáltalán nem tartozik a témához. Nekem anno a CB tápja is cicergett kicsit.
    Egyébként én inkább vennék egy hasonló paraméterekkel rendelkező márkás tápot a modememhez, ha ilyet kellene használnom.

    "tényleg gyász hogy nem csinálnak vele semmit, és megérdemelné az összes résztvevő hogy megbüntessék."
    vs
    "minden egyes fikázás után én is odaírom a véleményem mostantól hogy a CB jó és használható, csak hogy meglegyen az egyensúly."
    Egészen új szintre emeled a kognitív disszonanciát.
    Ha szerinted büntetést érdemelnek a sebezhetőség miatt, de ennek ellenére hirdeted, hogy az eszköz jó és használható, a saját logikád szerint bűnrészessé válsz.

Új hozzászólás Aktív témák