Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacccca87

    addikt

    válasz Watercolour #69323 üzenetére

    Látod ez a baj hogy ti nem egyszerű felhasználó odlalról nézitek a dolgot hanem komoly szakmai ügyként. Ami persze igaz is ha szakmán belül vagyunk akkor tényleg gyász hogy nem csinálnak vele semmit, és megérdemelné az összes résztvevő hogy megbüntessék.

    De egyik hiba sem életbevágó ha normál átlag felhasználókat vizsgálunk, illetve gadzasáig oldalról sem mivel nem tudjuk mit terveznek a szolgáltatók akik esetlegesen használnak ilyen chippel szerelt eszközöket. Lehet már rég folyamatban van a csere eszköz kiválasztása vagy gyártása vagy előkészítése mert több pénzbe kerülne javítani mint hogy elismerték a hibát és inkább kivezetik a piacról szép lassan. De gondolom ebbe nem is gondoltatok mert a szakmaiság miatt nem tudto kelvonatkoztatni a témától.

    Az emlegetett 2 hiba közül az egyik kimérhető de gyakorlatban...hogy is fogalmazzak szinte lehetetlen észrevenni, a másik meg valós sérülékenység alacsony rizikóval mert ahogy korábban is irtam senkinek nem érdeke hogy letérdepeljen a hálózat az egyszerű lakossági felhasználóknál. Az a példa is sántít amit másik fórumtárs hozott fel hogy majd jól lefizetek valakit hogy majd én reklámozhassam a saját szolgáltatásomat hogy mennyire stabil. Az egyszerű tehénpásztor 2 percet nem fog gondolkodni hogy feldobja-e a felbújtót ha odaállít a rendőrség. De természetesen lehet darkweben bérelni botnet hálózatot erre jöhet az újab gondolat, és akkor már kicsit tovább is mentünk és lassan átmegyünk összeesküvés elméleti szintekre.

    De nekem aztán mind1, biztos kényelmesebb meg jobb inkább fél évente majd visszahordozgatni a régi Ciso meg Ubee mondemek tápjait ahelyett hogy lecserénétek CB-re. Mert hát ha nincs net akkor ugye sebezhetőség sincs. Pont.

    Megfogadom a tanácsot, minden egyes fikázás után én is odaírom a véleményem mostantól hogy a CB jó és használható, csak hogy meglegyen az egyensúly.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák