Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #38312 üzenetére

    "Míg terminálban visszahúzol egy .conf fájlt, vagy kiadsz egy sor parancsot "

    Elhiszed hogy így 60 felé múltkor rágugliztam hogy mi az ami kilistázza az usb eszközöket? Az lsusb. Nevess ki nyugodtan.
    Életembe nem fogok fejből beírni a terminálba 10-20 sort, amiket csinálok ez 99%-ba valahonnan kivág, terminálba beilleszt.
    EZ gyorsabb mint guin 15 kattintás? Csak a kivág-beilleszt 40 kattintás :)

    "Az a baj, hogy a Windows meg a Mac elhitette az emberekkel, hogy a grafikus felület a hatékonyabb"

    Megint el fog söpörni a népharag, de egy hardver lekérdezésnél, működő-nem működő eszköznél, driver csere, frissítés, eszköz tiltás, engedélyezés és még sok művelet, erre egy wines Eszközkezelőnél humánusabb megoldást nem láttam még.
    És a Lemezkezelője is teljesen emberbarát. (az igaz hogy sok más meg szar rajta)
    Az emberek zöme inkább vizuális alkat mint autodidakta bemagolós/írogatós fajta.

    És mégegy, amit sokszor megfigyeltem, és nemrég egy kolléga is említett ilyesmit egy hsz-ba.
    Valahogy így,
    "egy keményvonalas Linuxosnak a gui említése is istenkáromlás.

    Oké, az a keményvonalas maradjon meg teminálba,
    egyébként gőzöm sincs terminálba hogyan lehet filmet nézni, tévét nézni, mailt olvasni és írni, böngészni a kedvenc elektromos és egyéb szakmai fórumjaimat, képeket nézegetni-szerkeszteni, elküldeni a barátomnak, csetelni vagy élőszóba viberezni, egy wifire csatlakozni, bankolni, stb. stb.
    Ha az említett keményvonalas linuxos emberkének a Linux a HOBBIJA, akkor lelje benne örömét, de ne kényszerítse másokra.
    Azokra, akik egy pc-be, laptopba a szórakozást, játékcentrumot, a hálón szörfözést, másokkal kapcsolattartást és kikapcsolódási formát látnak. fotelből intézik a pénzügyeiket, ésmég 1000 másra használják.
    Arra hogy megkönnyítse és segítse az életüket, komfortosabbá tegye.

    Komolyan mondom, néha olyan érzésem van hogy nem azért nem terjed el a Linux mint desktop rendszer mert nem jó, pedig nagyon jó! Hanem mert ezek a típusú "keményvonalas" emberek mintha a saját féltett játékszerüknek-tulajdonuknak tekintenék és senkit nem engednének a közelébe se.
    Majd a nagy tömegek guin nézik a pina.hu oldalt, meg ilyesmi, jajjj nee.

    Megint a vesszőparipám, ha pl. Androidot meg mediaboxot csak CSAK parancssorosan lehetne használni, hányan telefonálnának meg tévéznének a világon..?
    Vagy PH-t csak terminálba lehetne használni, hány tagja lenne ennek a fórumnak?

    Van egy ésszerű határ, ez mindenkinél más-más és ezen nem lehet átkényszeríteni az embereket.

    Ezeket NEM azért írtam le mert a Linux nem használható jól gui alól, hanem hogy az átlagfelhasználóra ne kényszerítsen senki olyat amit a 99,9% nyűgnek él meg.

    Ne kelljen a terminált használni.
    6 Wines gépen 5 év alatt 2x kellett regeditet használnom és 3x kelett parancssort nyitnom.
    5 év alatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák