Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    LOL, pont most futottam bele magam. Új telepítés, hozzáadtam a /etc/fstab végére a tmpfs-ses ramdrive fix csatolását. Csak hiba csúszott a gépezetbe, mert ahonnan kivágtam a régi jól bevált sort, ott az egyik mező utáni Tab karaktert vizualizálva vágta ki a terminál, és ezt beillesztve nem vettem észre, hogy értelmetlen karakterek kerültek be a sorba. Reboot után a kernel hibával leáll, mivel az fstab elrontott sora miatt nem tud csatolni. Persze nem volt nehéz megcsinálni, írta mit kell nyomi, Ctrl+D a karbantartáshoz, ott root jelszóval bejelentkezni, majd az ott nyert konzolban nvim /etc/fstab kiadásával javítottam, majd reboot és jó lett. Azért nem tettem bele a nofail kapcsolót, mert ez egy jól bevált sor, nem gondoltam rá, hogy nem fog működni. Az is igaz, hogy egy kezdő egy ilyentől annyira megijed, hogy inkább újrahúzza a rendszert. Sőt, ha a nofail opció környékén van elgépelés, akkor meg a nofail se segít.

    Mindegy, legközelebb így fogom csinálni, ezzel teszem be az utolsó, ramdrive-os csatolást, így nem lesz elírás:
    tail -n1 /mentés/útvonala/etc/fstab >> /etc/fstab

Új hozzászólás Aktív témák