Keresés

Aktív témák

  • rybank

    senior tag

    válasz kispx #49219 üzenetére

    Nemcsoda, hisz kikapcsoltad az energiagazdálkodást.
    Nézzük csak. Több kernel verzióval próbálkoznék. Ha jön okosabb elmondja van-e köze hozzá az fglrx-nek hozzá ( tehát zárt, nyitott meghajtók cserélgetése). Vagy, hogy az xorg.conf-ban lehet-e valamit tenni ellene.

    Kernel+ disztribúció verziója?

    [ Szerkesztve ]

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz kispx #49219 üzenetére

    Elég nagy a valószínűsége, hogy az itteni fórumozók közül másokat nem érint a probléma, ezért nem jelentkezett senki.
    De különösebben nem is látom értelmét a kérdésednek, hacsak nem valami klubbot akarsz létrehozni az érintetteknek. :)

    (#49216) floatr: Az energiagazdálkodásban nem jeleskedik annyira a nyílt meghajtó, legfeljebb régebbi GPU esetén. Valószínűleg mélyebb szinten kellene átprogramozni a vezérlőszoftvert, de elképzelhető, hogy ehhez nincs elég dokumentáció. Bár egyébként ha még automatikusan nem is működik, de az órajel- és feszültségszabályzás támogatott. Én mondjuk annak idején a notival babrálgattam az órajelét a GPU-nak, de a legalacsonyabb szinten már érezhetően belassult a képi megjelenítés. Akkor még a dinamikus váltás villódzással is járt. Most nem tudom, hogy mi a helyzet, hagytam a francba a notiban mert Ubuntuval alapból hűvösebb mint Windowszal volt. Az asztali gépemben meg az azelőttiben is APU volt, a CPU hűtő meg elvezeti a meleget, ez a dolga. Bár a mostanihoz inkább a zárt meghajtót használom, ez még a fogyasztásban is megmutatkozik némileg, na meg a plusz teljesítmény is érezhető.

    <-ƘƘ->

Aktív témák