Keresés

Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz aag #48172 üzenetére

    Jó, akkor írd le kérlek mivel, hogyan reseteled a SMART-ot. Nagyon érdekel.
    SMART számlálókat főleg nem lehet - ha lehetne, akkor csak "3 napot használt merevlemez eladó" típusú hirdetések lennének aprón. Esetleg a bad sector jelöléseket lehet törölni, de ebben sem vagyok biztos. Keress hozzá FW-t, az esetleg reseteli -vagy hazavágja- de amennyire tudom csak nagyon régen volt ilyen, neten sem írnak mást SMART reset-re.
    Ha bad sectorok jelölésére gondolsz, akkor GParted, jobb klikk partícióra és ellenőrzés. Ez kb. olyan, mint a win chekdisk, ami frissíti a bad sector infókat.

    LLF azt csinálja, hogy 0-val teleír, csak előtte wipe-ol is, ha kéred, azaz nem 0-t hanem mondjuk 101010-t ír HDD-re, valamint LLF-nél az egész diszket írja, nem csak partíciókat vagy üres területeket, mint a wipe. Ezért LLF után új partíciós tábla, logikai formázás is kell.
    Hiren boot CD-n van egy halom HDD rendberakó progi, azt használd, az ilyesmire való.

    Azt meg végképp nem értem, ha nem olvasol utána (pl. wiki, vagy más), mi leírjuk, hogy mit csinál az LLF, Te meg ahelyett, hogy érvekkel -egy link is elég- támasztanád alá, kijelented, h Te ezt jobban tudod, kész. Akkor sajnos nem tudunk segíteni, de érdekel, hogy nálad mit csinál az LLF, kérlek oszd meg velünk :R

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Fooler89

    őstag

    válasz aag #48172 üzenetére

    Figyelj jó tanács, husvétra.
    Szóval már hónapokon keresztül olvasom a trollkodásaidat, hogy olyan kérdéseket teszel fel mint melyik a legjobb disztribúció. Ez relatív, valakinek az a jó, valakinek meg más.
    De egy jó tanács ha boldog linux user akarsz lenni, akkor önállósodni kell mint pl: mielőtt valamire kíváncsi vagy bedobod a keresőbe.
    A smartot nem lehet kijavítani.

    Ha lehet ne sértődj meg, én úgy tudom ez a fórum többet adott neked mint te nekünk mindezt mi úgy csináljuk, hogy szabadidőnkben a te kérdéseddel foglalkozunk. Úgy gondolom, hogy ha ezt figyelembe veszed néha el kell tekintened a válaszok stílusától, mi is emberek vagyunk.

    Kellemes ünnepeket neked és mindenkinek a fórumon.

    Megjegyzés: Rakd offba ha eltérsz a topic témájától.

    #48175 Azok nem erre valók, olvasd a linket!

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák