Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Most fogom ujratelepíteni a rendszeremet, és Xp, és Win7 mellé Linuxot is felraknék.
    Valószinűleg Ubuntut, de ha mást ajánlanátok kezdő Linuxosként (De Windows terén nagyon is haladóként, csak a különbségek megszokása lesz nehéz), arról is lehet szó.

    Így néz ki a 160Gb vinyó (a Disk 3), miután Partition Magic-el felosztottam:
    Az 1GB-os "K" meghajtóra kerülnének (remélem a végeredmény is ez lesz...) minden rendszer boot fájljai.
    Direkt ezért csináltam erre egy külön particiót - és ugye ez lett az aktív - , hogy ha bármelyiket újratelepítem, ne rontsa el semelyik másik bootolását sem.
    Az 50GB-os "L"-re kerülne a Win7, és a 25GB-os "M"-re az XP (természetesen először az XP-t rakom fel).
    A Linux helye a 20GB-os "N"-en lenne, a 2GB-os "O" pedig a swap hozzá.
    Ugye az nem gond (ha a Grub a "K"-ra kerül, ahogy írom lent), hogy Logikai particióra telepíteném ?

    Ez alapján a hozzászólás alapján: [link] (a teljes "történet" ebben a topicban: [link]) a Grub (ez pontosan mit jelent, azon kívül hogy rendszerválasztó - és így el tudja indítani a másik (ahogy írtam fent az "N" betüjelű meghajtó lesz ez nálam) partición lévő linuxot is, és más oprendszereket is ?) telepítési helyének ki tudom választani ezt az 1GB-os aktív particiót.

    de ha a sorrenden változtatni szeretnél linux alatt a menulistat is szerkeszteni lehet
    Ez mindenképp kellene, tehát alapból a Windows induljon el (vagyis a Win7 boot-menüje, amiből tudom majd az XP-t kiválasztani - sajnos elég körülményes ez a többszintes megoldás, de remélem nem kell az XP-t sokat használnom már, így végülis elmegy).

    A Disk4 valamiért megfeküdte a Partition Magic gyomrát. :F
    Azon 3 partició van egyébként.
    Szerinte valami hiba van a particiós táblában, de nem engedtem, hogy "javítsa", mert könnyen lehet hogy elrontás lenne belőle, sokan panaszkodnak mostanában a Partiton Magicre - pedig régen nagyon jó volt, de nem fejlesztik tovább sajnos. :(
    Win7 alá úgyis mást kell már néznem helyette, sajnos.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák