Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MasterMark

    titán

    válasz Egon #1757 üzenetére

    A bögreszett miatt nem véletlen beszélnek le. Ugyanaz mintha ebbe a topikba azzal jönnél, hogy neked egybe routerminden kell, és torrentezzen is usbn rádugott vinyóra, meg kávét is főzzzőn.
    Ilyen nem létezik.

    A jó hangok ugyanolyan fontosak mint a jó látványvilág. Kár hogy ez szépen ki lett nevelve az emberekből.

    TV-vel vett arányosságra: elfogadható képet könnyebb (és olcsóbb) csinálni, mint elfogadható hangot. Bár ezen is meg tudok néha lepődni, hogy a full gagyi LCD képét hogy tudják nézni egyesek, és még jónak is gondolják mert négyká. (Olyan mint a 100-as portos AC-s wifi rúter.)

    [ Szerkesztve ]

    Switch Tax

  • #19482368

    törölt tag

    válasz Egon #1757 üzenetére

    Azért látom elég sok mindenben azonos a gondolkodásunk. És talán pont ezért nem értem, miért kell abba az irányba terelni az emberek gondolkodását, amiről te is tudod hogy nem éppen a legjobb megoldás. Sőt még téged is kissé kizökkent, a komfort zónádból. akár az élet más területein hasonló nézetek, helyzetek. Mindez a költséghatékonyság oltárán. Tudod engem az billent ki a a komfort zónámból, amikor valamire van normális megoldás, és azon agyalunk hogyan lehetne át menni fa faragóban. Mindezt a minőség, megbízhatóság, átláthatóság rovására. Csak hogy X összeget spóroljunk, miközben az élet más területein lazán kiadunk lényegesen több összeget, amik sok esetben annyira nem is olyan fontos, nélkülözhetetlenen. Miközben jelen esetben meg, olyan dolgon spórolunk, és kezeljük felületesen, amik valóban azt a célt szolgálnák, hogy számunkra egy átlátható, felügyelhető, centralizált környezetet biztosítson. Méreg drága eszközeink védelmét biztosítsa, de legalább csökkentse annak kompromittálási lehetőségét. És mindezt annyira nem is vészes áron. Na mindegy.... Mindenki maga tudja mi fontos számára, én csak azon akadok fent, amikor azt olvasom minek ez, minek az, ennek a töredékéből is megvan. Miközben lemaradnak olyan érdemi információk, amiket ha figyelembe veszünk, már picit más a történet.

    egy közepes Asus routerrel, főleg CFW-vel is lehet teljesen kielégítő, stabil és biztonságos hálózatot építeni, lakossági igényekre,
    Látod, itt viszont csak azt tudom mondani, csodálom az ezekbe az eszközökbe vett hitedet. Én erre azt mondom 10 évvel ezelőtt, még csak csak. De napjainkra, már meglehetősen szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. És korántsem gondolom azt, hogy feltudnák venni a versenyt komolyabb lakossági eszközökkel, akár egy Unifi, vagy Edge, mikro-tik, stb... társaival. Meg alapvetően az elveimnek homlok egyenest ellentmond. Vegyek egy olcsó eszközt, azért hogy rakjak rá egy CFW, azért hogy több beállítási opcióm legyen. És nagyobb biztonsági érzetem legyen. Akkor már nem egyszerűbb megoldás, ha normálisan kiépítem, megcsinálom?

    Tehát itt ismét egy kényszer gondolkodást látok, a költéshatékonyság oltárán, mindezt a garancia, minőség, megbízhatóság, stb... rovására. Tehát én "elfogadom" hogy.... csak akkor nem értem, amikor ezen változtatni akarunk, de még mielőtt bármit is tennénk, már azon vagyunk hogy.... Ez a problémám ezekkel. Mert ez a gondolkodás hosszú távon nem életképes, és nem is megoldás, csak szarlapátolás.

Új hozzászólás Aktív témák