Új hozzászólás Aktív témák

  • enemy107

    senior tag

    válasz RAZERX #41987 üzenetére

    PCI Express Frequency 100
    C.I.A.2 Disabled
    Performance Enhance tedd turbora, akkor automatán 5-5-5-15 re teszi az időzítést. Utána majd meglátjuk.
    System memory multiplier tedd 2.00 re először megnézzük mennyit lehet kihozni a prociból, majd utána hozzá állítod a ramokat
    Memory Frequency Az első oszlopban az van ami a ram spd-jében van, a második oszlopban látod, hogy mennyire allítottad be valójában
    High Speed DRAM Settings ezt legjobb lenne kikapcsolni, de ha nem lehet sztem nem tudom mit csinálj vele, de hogy be fog kavarni az időzítésbe az tuti. Tedd kettesre, ha hülyeséget írok majd nFree kijavít. :DDD
    System Voltage Controll manual
    DDR2 overvoltage controll nos itt is csak plussz voltokat lehet állítani, az alap értelmezés 1.8V szokott lenni, tehát elméletileg +0.4V kell neki, de mivel most még 667 MHz-ről indul majd egyenlőre bőven elég a normal, vagy ha nem indul +0.2V.
    (G) MCH Overvoltage controll, Gigánál 1.2V szokott lenni az alap értelmezés +0.1V mehet neki
    CPU Voltage Controll első lépésnek add meg neki ami alatta levő sorban van

    Ha ezzel megvagy, kezd el emelni az FSB-t, amíg beindul a gép, vagy beindul de fagy, nem bootol stb.....
    Ha megtaláltad ezt az FSB-t akkor emelsz a CPU Vcore-on két lépcsővel nagyobb értéket, és emeled tovább az FSB-t. Stabilitás tesztre vagy IBT-t, vagy Prime-ot használj. Everesttel folyamatosan nézd a magok hőfokát
    71 fokon van a max a spec szerint, tehát én 60 ból sem nagyon engedném ki, de én gyáva vagyok. :DDD
    Ha eléred vele a 400 FSB-t (1600) akkor már meg lehet próbálni a ramokat pörgősebbre venni, de az ide ális az lenne amit nFree írt, de az karcos lesz szerintem is. Jó lenne ha tennél fel képeket mert abból mi többet látunk.
    CPU-Z CPU füllel, memória füllel. A hőfokok is legyenek rajta. Kezdj neki, ha elakadsz írj inkább, csak óvatosan'

    [ Szerkesztve ]

    http://cpu-tuning.joruska.com/

Új hozzászólás Aktív témák