Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sisco2

    tag

    válasz jobarat01 #7039 üzenetére

    Belinkelnéd légyszi hol volt erről ott szó, hogy pénzváltónak lehet e használni stabilan mert nem találtam ott? Itt viszont Oliverda konkrétan erre utalt, ezért kérdeztem itt meg.
    Váltásról és váltási költségekről volt szó azt láttam, de nem az a kérdés.
    Befektetési szolgáltatókra vonatkozik egy olyan törvény hogy nem lehet lehet pénzváltásra használni, hanem valamilyen pénzügyi eszközbe be kell fektetni devizaváltás után az összeget és csak ezután lehet kiutalni. Erre vonatkozott a kérdés, hogy a Lightyear-nél mi a helyzet evvel kapcsolatban.

  • Gardaai

    senior tag

    válasz jobarat01 #7201 üzenetére

    Én erről még nem is hallottam. Ahogy csináltam Wise-ot, hozzáadtam szó nélkül és azóta is működik.

    ↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

  • cocka

    veterán

    válasz jobarat01 #7201 üzenetére

    Vitázni! Na ez a probléma, én vitáztam velük. Ugye van egy olyan opció magyar paypalok esetén is, hogy adding a U.S. bank account vagy mi.

    Na most jön a fél-OFF rész: Ugye a Wise biztosít 126-os magyar, GIRO rendszer szerint érvényes bankszámlámokat, az USD egyenleghez pedig routing numbert meg ami kell, hogy USA belföldinek tűnjön.

    Na ehhez képest soha nem sikerült hozzáadni a Wise által generált USA belföldi számlaszámot és írtam az ügyfélszolgálatnak, hogy miért nem megy ez. Aztán mittomén hány nap elteltével hívott egy nő Írországból (természetesen géppisztolyszerűen elhadarva, hogy mit akar, mit sem törődve azzal, hogy nem mindenki native speaker), hogy ő most a Paypal európai központjából telefonál, mert látja, hogy nem sikerült hozzáadni a wise-os számlaszámot (A Wise-ot persze így nem mondta ki) és x próbálkozás után letiltotta a hozzáadást a rendszer.
    Ő most küld a telefonomra egy SMS-t és olvassam neki vissza az SMS-ben szereplő számjegyeket. Mikor ez megvolt, mondván visszaállította a "próbálkozások számát" (már azt sem értem, hogy miért kell ezt korlátozni) és továbbra sem sikerült a hozzáadás, közölte, hogy de értsem meg, hogy csak valódi, fizikilag létező amerikai bank számlaszámát lehet megadni és csak ezt hajtogatta nonstop, hogy ha továbbra sem sikerül, akkor ez ezért van.
    Ironikus, hogy pont egy szintén nem banknak minősülő PayPal óhajtja meghatározni, hogy milyen számlaszámokat fogad el.

    Na ezek után erősen kétlem, hogy majd pont a Wise magyarországi számlaszámainál nem fogják újra és újra ezt a műbalhét eljátszani! De örülnék, ha valaki ezt megcáfolná. (lásd lejjebb)

    Valahol azért elgondolkodtató, hogy egy céggel nem lehet normálisan megállapodni, hanem csak vitatkozással vagy még úgy sem lehet "aktiváltatni" egy olyan szolgáltatást, amit amúgy vitatkozás nélkül is biztosíthatnának.

    Utána okafogyottá vált az egész vita, mert állítólag, akiknek valami csoda folytán mégis sikerült hozzáadni amerikai számlaszámot, azokat sarcolja a kifizetésnél. Tehát túl szép is lett volna, hogy igaz legyen, hogy csak úgy hozzáadom a Wise számlaszámokat a PayPalhoz és semmi cirkusz nincs a PayPal részéről.

    De azért arra kíváncsi lennék, hogy létezik-e élő magyar ember, magyar PayPal accounttal, akinek sikerült a 126-os wise-os számlaszámot hozzáadni PP accountjához és ha igen, az mennyire volt zökkenőmentes illetve, ha nem, mire hivatkozva utasították el.

    Mondjuk nyilvánvalóan az USA belföldit azért nem akarták ennyire, mert ha USD-t kapsz a PP egyenlegedre, akkor annak a kiutalása (anno legalábbis elméletileg az volt) ingyenes és akkor nem lenne óriási sarc ha HUF-ra akarod konvertálni, mert akkor PP helyett a Wise váltana. Nyilván ezt nem akarták bevallani, ezért kellett a "virtuális pénzügyi szolgáltató számlaszámát nem fogadjuk el" ürügy.

    Ugyanakkor a 126-os számlaszám esetében már nem lenne hivatkozási alap, hogy nem a PP szar árfolyamával konvertáltatsz, tehát papíron mehetne, de a fentiekre hivatkozva ilyen alapon a 126-os magyar számlaszám sem lenne elfogadható.
    Ha pedig mégis elfogadják, az simán kettős mérce és mindig arra fordul a szélkakas, amerről nekik kedvező szelek fújnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Gardaai

    senior tag

    válasz jobarat01 #7210 üzenetére

    Édeanyámnak most mondtam el a Revolut kártyáról PayPal felhasználónak küldés opciót, hogy így tud Wise-ra küldeni pénzt csak társítsa hozzá. Még neki is azonnal elfogadta. :F

    ↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

  • cocka

    veterán

    válasz jobarat01 #7210 üzenetére

    Nekem sima forintszámla ugyan meg volt adva, amit ezer éve elfogadtak, de hallottam, hogy újabban a sima magyar bankszámla hozzáadása sem megy elsőre.

    Azért valahol az sem természetes, hogy ha elkezdenél használni egy szolgáltatást vagy annak egy részét, akkor máris az ügyfélszolgálatot kell zaklatni. Ez arra utal, hogy valami alapból nincs rendben. A Curve-öt emiatt hagytam ott a francba, mert kb. 4 hétig nem tudtam elkezdni használni, mert az általuk küldött kártya (pontosabban kártyák) mondvacsinált hibaüzenetek miatt aktiválhatatlan volt. Ráadásul rossz kártyát küldtek, mert kiderült, hogy egy random kérdőív válaszai alapján döntik el, hogy commercial vagy sima kártyát kapsz-e. Erről persze nulla tájékoztatás.

    ÉÉÉÉÉrdekes a Wise-zal soha semmi problémám nem volt még. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Oliverda

    félisten

    válasz jobarat01 #7360 üzenetére

    Nekem már megígérték, hogy jóváírják az esetleges díjakat, amire tudok hivatkozni, ha szükség lenne rá. ;)

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • ACE-

    addikt

    válasz jobarat01 #7982 üzenetére

    Honnan az információ? A NAV pénzmosás elleni irodája hozzáfér minden MAGYAR bankszámlához közvetlenül, szerintem a Wise-osokhoz nem... Az MNB hatálya alá pedig nem tartoznak, hiszen nem Magyarországon bejegyzett szolgáltató...

    Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

  • Bogyi007

    veterán

    válasz jobarat01 #7993 üzenetére

    És meg is találtad a probléma egyik forrását... :K :D
    4000-nél kevesebb összeg kellett volna a Revolutra de ez a limit kizárta - nekem meg csak 20000-es címletem volt.

    [ Szerkesztve ]

    Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

Új hozzászólás Aktív témák