Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    Sziasztok!

    Tegnap tettük fel ismerősömnek az OpenWrt firmware-t a TP-Link TL-WR1043ND routerére. A netet osztanánk meg WSD-vel wifin keresztül, nálam egy Linksys WRT54GL router van tomato firmware-el. Előtte, az ő gyári szoftverével működött is, csak szeretne rádugni egy pendriveot is, háttértárnak, ezért lett feltéve az openwrt. Ez sikerült is, ám utána az én routeremet már nem látta wifin keresztül egyáltalán (egy másik látható volt, és mobilon is látttuk az enyémet). Elképzelhető hogy ezt az okozta, hogy a routerem a 13-as csatornára volt állítva amit a tp-link gyári szoftvere látott, de az openwrt nem, mert az csak a 11-es csatornáig működik. Ám hiába állítottuk át az enyémet a 11-es csatornára, továbbra sem találtuk meg. A nagy állítgatásban és keresgélésben a router beállításaiban a LAN oldalon (pontosabban sajnos nem tudom megmondani melyik oldalon) a router ip címe át lett állítva a 192.168.1.1-ről dhcp-re, és sikeresen le is okéztuk.. Azóta nem lehet elérni a routert böngészőn keresztül. Próbáltuk resetelni a rajta található reset gombbal, de eredménytelenül.

    Szóval, azt szeretnénk kérdezni, hogy mit lehet tenni, hogy hozzá tudjunk férni újból a routerhez? És tudtok-e segíteni a wds beállításában (+access point, hogy ott is lehessen mobillal elérni a netet)? A tomato-ban és a tp-link gyári szoftverében elég egyértelmű és érthető volt különösebb utánolvasás nélkül is, ez az openwrt viszont teljesen érthetetlen, elsőre legalábbis mindenképp.

    vargalexnek írtam üzenetet tegnap, de úgy tűnik eddig nem olvasta, így gondoltam beírok ide is, hátha.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák