Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngaba

    aktív tag

    válasz Vision #5108 üzenetére

    A kiszivárgott híreket úgy lehet összefoglalni, hogy mostantól a babavárót csak lakáshitelként adják, a hagyományos CSOK meg megszűnik (városokra). Ami ugyanúgy megszorítás, csak másként tálalva.

  • julius666

    addikt

    válasz Vision #5108 üzenetére

    Tudtommal ez úgy megy, hogy értelmesebb építőipari szakmáknál (burkoló, villanyszerelő, stb.) aki ilyen házhoz jövős szaki az kb. a legalja, a jobbak vagy rég külföldre húztak vagy inkább céges vonalon mozogtak. Utóbbiaknál ez azért fontos, mert megtehették, jól fizetett az is, cserébe megbízható volt, nem apró pár napos melókra volt széttöredezve a bevétel, ahol még a hülye magánszemély tulajokkal is mindig alkudozni, veszekedni kellett. (Sokan mellé fusiztak, de azt inkább ismerősi körből, ajánlás alapján - pl. nálunk aki a nappalit csinálta is így tolta)

    Ha kifingik a céges vonal, mert nem épül se a köz se a privát szektorban semmi új akkor ezekkel szép lassan felbontják a szerződéseket és szerinted mit csinálnak? Jobb híján lehajolnak a prosztóbb melókért (vagy külföld, de azért nem mindenki tud azonnal külföldre pattanni).

    Idén viszonylag sok szakival beszéltem mert nagy felújítást toltunk, van még melójuk de azért már nagyon messze nem az van mint az elmúlt években. Illetve természetesen előre mindenki azt mondja, hogy hogy tele van év végéig, csak aztán utólag gyanúsan rugalmasok tudnak lenni a "mikor jöhetnek" kérdés kapcsán...

    (Te példád nem reprezentatív, tavaly nagyon sokan beijedtek szerintem az energiaár para kapcsán és el tudom képzelni szigetelésre most valóban nagy a kereslet)

Új hozzászólás Aktív témák