Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz Ixion77 #1205 üzenetére

    "Ha ez így lenne, akkor az árfolyam vagy nulla, vagy végtelen lenne, attól függően hogy kipusztul az emberiség vagy meghódítja az univerzumot."

    De tudod ezt előre? Mert pontosan amiatt nem lehet nulla vagy valami nagyon magas véges szám (az univerzum jelenlegi tudásunk szerint nem végtelen), mert nem tudjuk a jövőt. A kockázatok beárazása azt jelenti, hogy a jelenlegi ismereteink alapján becsüljük meg milyen kockázatok lehetnek a jövőben. Ez kerül be az árfolyamba, nem az, hogy pontosan mi fog történni, hiszen azt nem ismerjük.

  • ngaba

    aktív tag

    válasz Ixion77 #1205 üzenetére

    "Szerintem a jelentések utáni árfolyamváltozásokból gyakran az látható, hogy még az sincs teljesen beárazva ami már megtörtént."
    A beárazás nem ezt jelenti. Az nagyjából az átlagos álláspontja a befektetőknek a jelenlegi infóink alapján. És amikor kijön egy jelentés, akkor az egy új infó, és a befektetők átgondolják az álláspontjukat a cégről. (Ha sokan átgondolják "egy irányba mozdulva", akkor mozdul el jobban az árfolyam.)

    A piac persze nem "tökéletes" (a Bud Spencer profilképű portfolio kommentelő sem bújta a cég jelentéseit, mielőtt megvette a részvényt), de az egy másik kérdés, és azzal meg nem tudunk mit csinálni. Szerintem egy aranygyűrű nem ér százezreket, de ha a piac ezt gondolja, akkor annyit ér.

  • PredatorZoli

    senior tag

    válasz Ixion77 #1205 üzenetére

    Nem. Ha a kockázatról tudnánk, hogy végtelen, vagyis garantáltan be fog következini a legrosszabb forgatókönyv (egyáltalán mi az hogy legrosszabb?), akkor az árazás 0 lenne, ha pedig tudnánk, hogy a kockázat garantáltan 0 vagyis biztosan nem fog semmi rossz bekövetkezni, akkor az árazás megegyezne a risk free hozamnak megfelelő diszkontálással.
    Mivel nem tudjuk melyik fog bekövetkezni, a várható bekövetkezés valószínűségével súlyozzuk az árazást. Mind a legrosszabb, mind a legjobb forgatókönyvnek a valószínűsége nagyon alacsony, míg a köztes eseményekre a legmagasabb.
    Ha a kettő közti (beárazott) kockázat következik be, akkor akkora lesz a hozamod mint ami a beárazottak szerint adódott eleve. Ha a közepes beárazottnál rosszabb dolgok történnek, vagyis nagyobbra adódik a valós kockázat mint ami be lett árazva, akkor a hozam alacsonyabb vagy negatív lesz a beárazotthoz képest, míg ha a beárazottnál szerencsésebb forgatókönyv következik be, a hozam az előzetesen vártnál magasabb lesz.
    Ez nem tud másképpen működni. Mindenkinek csak annyit kell átgondolni, hogy az a kockázat, amit a piac beáraz, számára egy elfogadható reális árazás, vagy inkább nem kívánja vállalni mert szerinte magasabb kockázatokat kéne beárazni hogy neki megérje. Aki így gondolja, annak érdemes risk free assetbe befktetni, pl T-billbe és hasonlóba, hiszen ha az következik be amit ő gondol, akkor azzal fog jól járni. Ha valaki rv-piacba fektet és közben armageddon hívő, akkor az egy elentmondás, és nem csoda hogy meg fog őrülni mert nem tud önazonos maradni a saját gondolataival és értékeivel.

Új hozzászólás Aktív témák