Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duracell89

    senior tag

    válasz No.01 #13508 üzenetére

    Downsizingnak szántam az autót az elözöhöz képest (BMW G31), gondoltam legyen valami relative olcsó, megbízható, de pár extráról nem akartam lemondani az előző autóhoz képest, ezért TS Executive hibrid lett, kéttónusú alul gyöngyház/felül fekete (lexus) fényezéssel, ami a teteje (11.5-12m). Az eddigi 9 hónap és 30 ezer km alatt rájöttem, hogy hiába extrázol fel egy kb 7-8 milliós kategóriába szánt autót, az csak 7-8-ért fogja megérni.
    Pályázásra teljességgel alkalmatlan, harmat gyenge (igazán..fájdalmasan gyenge), és kb annyira elviselhetetlenül zajos mint egy 10-15 évvel ezelőtti opel corsa. Cégemnek vásároltunk régebben Dacia Dokker furgonokat, azok hasonlóak pályán.. a lemez Dacia!!

    Emellett a Toyota megbízhatóság létező dolog a hajtáslánc tekintetében (biztos vagyok benne, hogy a HSD rendszer elmegy 400ezer km gond nélkül), de minden egyéb átlag alatti, vagy egyenesen gagyi, számos dolog romlik el ezekkel. A teljesség igénye nélkül a nálam előforduló és corolla csoportban sokat említett problémák:
    - első ablakemelő assembly recsegnek, garis csere szokott lenni
    - kormánymű ropog, gariban szokták cserélni
    - kipufogó hővédő pajzs leválik, csörög, törik
    - (a kb 10 évvel ezelötti szintet megüto) infotainment fagyogat, AA és CP csak kábellel van, de sokszor megbízhatatlan
    - elképesztő mennyiségű zörgés, csörgés
    -stb

    Mindeközben a családban/barátok között lett több új autó (hasonló árban), pl bátyám 8-as golfja milliókkal olcsóbban kb. egy rolls-royce a corollához képest. Sokkal kifinomultabb, halkabb, kellemesebb. Sokaknak jó autó lesz a corolla, de szigorúan városba, és nem szabad többet költeni rá mint mondjuk 8.5, mert afelett az ár/érték arány beleáll a földbe.

    Közben megtaláltam a Lexusokba való utólagos megoldást, GROM VLINE2 a neve.
    RX vs NX témában tesztvezettem mindkettőt, és az új NX sokkal jobb, mint a kifutó RX. Teljes csend, jóval erősebb, kiváló infotainment (a 14-es kijelzővel), végre modern belső stb.

Új hozzászólás Aktív témák