Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Msony

    tag

    válasz kzkz #1052 üzenetére

    Ez csak ízlés és életstílus kérdése.
    Én irodában laptopot használok és beleuntam egy 2-3 kg táskával rohangálni, amitől leszakad a karom. Ha egyik helyről a másikra megyek könnyű cucc kell. A teclast tokkal és tem.üveggel együtt 790gr-ot nyom, beteszed egy könnyű tatyóba és mellé a billentyűzetet és nem szakad le a kezed. Ezenkívül otthon nem vágyom az kanapén tabletet melegíteni a lábamon, sokkal kényelmesebb a tablet. Asszony csak ipad minit használ két éve, azóta nem ült géphez.

    Ha X98 Pro-t veszel abban 4gb ram lesz (leírás itt). Kollégám Z3735ös gépet használ munkaeszközként 2gb RAM-al, 10" és tökéletesen elégedett vele. Ha irodában van, akkor kiteszi a képet egy 24"-os monitorra így a kis méret sem hátrány.

    Az X98 Pro minden tekintetben tökéletes gép akár kiegészítőnek, akár önmagában.
    Volt olcsóbb (ewent) bill. is, de az megadta magát, a Genius viszont megéri az árát. Méretben is teljesen passzol a tablethez és a táskájához, nagyobb bill-et nem tuszakolsz bele egy akkora táskába, mint ami kényelmes a tablethez.

    parkasz kérdező nem weboldalszerkesztéshez keres gépet, hanem általános célra és erre tökéletes megoldás amit én is használtam meg a kollégám is, az ipad mini méltán lett nagy siker ebben a szegmensben, erre pedig nagyon jó választ adott a teclast az X98-as szériával.

    azzal pedig mibaj, ha külön életet él a bill. és a gép, meg az egér? le kell rakni asztalra gépelésnél, vagy ölben ott a virtuális billentyűzet, ami a 4:3 képaránynak köszönhetően még mindig vállalható megoldás.

    képen egy monitoros összeállítás bt bill nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • arnd

    senior tag

    válasz kzkz #1052 üzenetére

    Én meg arra használok mindent amire való. Van több win-es tabom, meg net/notebookom, és meglepően egy 8" tabot szeretek használni szervíz célokra, kicsi, mindenhol elfér, natív felbontással használható, arányaiban nagy az akksija stb.

    De asztali gép pótléknak az x98, bt bill + egér kombóval perfect, hexeditor, vagy valami kód szerkesztő tökéletesen tudja amit kell.

    9,7" ekkora felbontással kenterbever egy 24"-os monitort. Az átlag irodai munkára bőségesen elég.
    Böngészni, szöveget szerkeszteni teljesen megfelelő, nem kompromisszumos megoldás.
    Sőt a régebbi 36-os procis 2G RAM-os is teljesen perfect. Persze nem 120 böngésző fülre van tervezve, de egy tab nem is arra való.

    A cseresznyés 4G RAM-os kiviteltől viszont azért nem kell csodát várni. Jobb, de inkább a 3D és video teljesítményében. Vagyis office munkánál nem lesz nagy különbség a régi procis gépekhez képest.
    A 4G RAM is csalóka mert a 64bites oprendszer miatt érzésre nem lesz sok előnye.
    Persze az újabbat érdemes megvenni, de egy jó áras régebbi modellnél érdemes elgondolkodni. Persze ha játékra is kell, akkor nem kérdéses.

Új hozzászólás Aktív témák