Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Gh0sT #436 üzenetére

    A mai eredménytelenségemnek köszönhetően finomítottam néhány dolgon.
    Egyrészt a 30:1 tőkeáttét miatt sokszor elszállt a stopom, nagy kilengéseket nem bírt elviselni a pozícióm. Másrészt ezt az egy perces időtávval kombinálva néha másodpercek alatt buktam a pozíciót. Harmadrészt semmit nem ért az eddigi risk/reward arányom, nem bírtam kigazdálkodni a veszteséget.

    Az új módszer szerint már 5 perces grafikonon kereskedek, ennek az indikátorait nézem, itt keresek alakzatokat (naná, hogy nekem minden alakzat, bármire rá tudok fogni bármit) amihez az 1 percest megerősítésnek használom. A tőkeáttétet visszavettem 10:1-re, hogy nagyobb esélye legyen az árfolyamnak ellenem jönni és fordulni. A risk/reward arányom most már 1:2, de ha átlépi az 1:1 szintet, akkor behúzom odáig, hogy legalább egy veszteséget megfogjak.

    A mozgóátlagaim viszont úgy érzem, hogy nem jók, még finomítani kell rajtuk.

    Viszont nagyon sokszor nem tudok mit kezdeni azzal, hogy míg az egy perces grafikonon vételi jelzést kapok, addig az 5 perces éppen eladást jelez.

    Fecdzo: azt még meg tudnád mondani, hogy ha 5 percesen kereskedek, akkor normális-e az, hogy akár egy-két órát is nyitva van a pozícióm a célárig?

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

  • Fecdzo

    senior tag

    válasz Gh0sT #436 üzenetére

    Kötési jegyzőkönyvet vezethetsz füzetben és excelben is egyaránt. Legyen benne az intrsumentum neve (devizapár, határidős kontraktus vagy részvény).

    Legyen benne az, hogy milyen stratégia alapján vetteél (Alakzat, dupla top vagy dupla alja, indikátor kombináció, keresztezés vagy akármi).

    Legyen benne a pontos vételi árfolyam.

    Legyen benne a pontos eladási árfolyam.

    Legyen benne a profit/veszteség.

    Legyen benne a vásárolt, vagy shortolt intrsumentum mennyiséges (unit, lot, darab)

    És legyen megjegyzés rész ahova hibákat, különleges történéseket írsz majd. (pl hír bejelentés lesz és a spreadek kitágulnak, de te nem maradsz távol a kereskedéstől)

    A sorrend lehet nem pontos, de ezek mindenképp legyenek benne. Ezen kívül egyénileg bármi más belekerülhet.

    fulekitrading.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák