Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    válasz Gh0sT #436 üzenetére

    A mai eredménytelenségemnek köszönhetően finomítottam néhány dolgon.
    Egyrészt a 30:1 tőkeáttét miatt sokszor elszállt a stopom, nagy kilengéseket nem bírt elviselni a pozícióm. Másrészt ezt az egy perces időtávval kombinálva néha másodpercek alatt buktam a pozíciót. Harmadrészt semmit nem ért az eddigi risk/reward arányom, nem bírtam kigazdálkodni a veszteséget.

    Az új módszer szerint már 5 perces grafikonon kereskedek, ennek az indikátorait nézem, itt keresek alakzatokat (naná, hogy nekem minden alakzat, bármire rá tudok fogni bármit) amihez az 1 percest megerősítésnek használom. A tőkeáttétet visszavettem 10:1-re, hogy nagyobb esélye legyen az árfolyamnak ellenem jönni és fordulni. A risk/reward arányom most már 1:2, de ha átlépi az 1:1 szintet, akkor behúzom odáig, hogy legalább egy veszteséget megfogjak.

    A mozgóátlagaim viszont úgy érzem, hogy nem jók, még finomítani kell rajtuk.

    Viszont nagyon sokszor nem tudok mit kezdeni azzal, hogy míg az egy perces grafikonon vételi jelzést kapok, addig az 5 perces éppen eladást jelez.

    Fecdzo: azt még meg tudnád mondani, hogy ha 5 percesen kereskedek, akkor normális-e az, hogy akár egy-két órát is nyitva van a pozícióm a célárig?

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák