Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Proci85 #483 üzenetére

    Szia, szerintem nagyon jó irányban gondolkozol, a 10x50 és a 8x40 vagy 8x42 jó választás azokra amit írsz. A kettő közül (ha az Olympus a DPS-I) akkor inkább a Nikont választanám, de egyik se rossz. Sajnos az olympus régen 20e volt, annyiért azt mondtam volna.

    Hogy megkavarjam egy kicsit a dolgokat ;] gondold meg esetleg 2 in 1 megoldásként egy 10x40-es? Esetleg annyiért, mint a 2 távcső ára? Azért már szerintem nagyon jót kapsz, olyan szolgáltatásokkal mint gáztöltés.

    Avagy, egy C terv, 10x50-es, és az erdőbe egy monokulár 8x40? Annál könnyebb (és masszívabb) távcsöved nem lesz, kicsi, nem zavar, nem akadályoz. Nekem amióta megvan, szerintem azt kapom elő a legtöbbet.

    Nekem van 8x, 10x és 12x nagyítású távcsövem. Ebből azt mondanám, hogy a 8-10 és a 10-12 között nagyításban nincs akkora különbség, hogy emiatt megérje 2 távcsövet venni. Vagy 8-12, vagy 10-15, 10-16 ha most vennék távcsövet. Egy adott súly és méret, illetve nagyítás fölött úgyis megtámasztva kell használni, ez lehet a les, egy fa, vagy egy monopod, esetleg ha huzamosabb ideig maradsz egy helyben (pl. tópart, nádas) akkor egy tripod.
    Én használom néha az 1700g-os távcsövem kézből, nehéz és fárasztó tud lenni, ahhoz már kell a támaszték.

    Szóval, ha én most raknám össze a távcsöveimet, akkor vennék egy 8x40, vagy 8x42-est, kifejezetten jó minőségűt, és egy 15x70-est vagy 16x70-est, vagy ekörülit. Plusz esetleg egy 8, vagy 10x-es monokulárt.
    Azért írtam le ilyen részletesen, mert kb. pont ugyanarra használom a távcsöveket, mint te fogod. Illetve még jó rálátással nyílt vízen, vízparton madarakat figyelni.

    Még annyi, hogy hibátlan képű távcső nincs/nagyon ritka, nagyon drága. Az egyik távcsövem egy új korában 300e-s darab, és olyan CA-ja van, hogy a 20e-s Olympusnak sincs olyan.

Új hozzászólás Aktív témák