Új hozzászólás Aktív témák

  • Falcon C.

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy ilyen Hipro táp tulajdonosa vagyok, amiben ADDA ventilátor keveri a levegőt (AD1212MS-A71GL: sleeve, 12V, 0.34A, 4.08W, 2050rpm, 80.5CFM, 38dB), azonban nekem túl hangos a szélzaj. Igen, a levegőáramlás zaját érzem túl hangosnak. :B Egy orosz tesztoldalon 45dB-t mértek, de gondolom nem "laborkörülmények" között, mint a gyári érték esetében.

    Nem mondom, hogy 100%, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy a megadott fordulatszám fix, ergo, a táp nem szabályoz, csak tekeri a lapátokat. Egy, a nyákra forrasztott, fekete-piros vezetékpárosból kapja az éltető energiát. Sajnos nem találtam hőmérsékleti adatokat a tápomhoz, de jó lenne tudni, hogy a jelenlegi ventilátor hűtési kapacitásával mi a helyzet odabent. Mivel, hogyan lehetne megmérni a mostani értéket?

    Egyébként csereként én is a 120P-t néztem ki, körülbelül ugyanaz a teljesítménye, mint az ADDA-nak. Viszont, ha a mostani ventilátoromat nem szabályozza a táp (vagy úgy tűnik, mintha nem tenné), akkor a 120P-t hogyan fogja? Kell valami plusz érzékelő, vagy jel az alaplapról?

    Kaptam olyan ötletet is, hogy ha csökken a 12V-ot, akkor lassul a fordulatszám is, de így vakon nem szeretném a túlmelegedést kockáztatni.

    A válaszokat előre is köszönöm!

    [Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

Új hozzászólás Aktív témák