Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tszabi

    tag

    Sziasztok !

    1.
    Új TV szolgáltatás előfizetése előtt állok. Az alábbiak közül tudok választani:
    - UPC Direct
    - Digi műholdas
    - T-Home Sat TV (*)
    - T-Home IPTV

    Melyiket érdemes választani? Melyiknek a legjobb a képminősége (nagyrészt sport, természetfilm, Viasat3,Cool,és ezek HD verzióit néznék)?

    2.
    Voltam a T-Home-nál. Az alábbi dolgokat tudtam meg: nálam a 30 MB/s lehet a net sebessége, ezért az IPTV-t + 10Mb/s-es netet ajánlják. Felvevős box + net menne. Ehhez elég a 30 Mb ?

    Illetve kérdeztem a Sat TV-t, és azt mondták, hogy ahol IPTV szolgáltatás elérhető, ott a Sat TV-t nem engedélyezik (csak indokolt esetben) !!!! Ez hogy lehet? Csinálhatnak ilyet? Fogyasztóvédelem ehhez ugyan mit szólna?
    És tényleg: ha T-home oldalán beírom a címem, a Sat TV-nél azt írja, hogy nem elérhető...
    Ezért tettem *-ot a Sat TV után.

  • tszabi

    tag

    válasz kisapa #57007 üzenetére

    Köszi az infókat mindenkinek.

    Milyen gond lehet 30 MB mellett az IPTV-vel? Beszaggat, ha lecsökken a sávszélesség? Az ügyfélszolgálaton nagyon a Sat TV ellen beszéltek.

  • tszabi

    tag

    Sziasztok !

    Megkérdeztem a Telekomot, hogy milyen technológiáju net érhető el nálam.
    Azt válaszolták, hogy 30 Mbit/s sebességű VDSL.

    IPTV szolgáltatás működésképes lehet ezen a vonalon? (Családi + HD előfizetés lenne, 1 TV-re, de felvevős boxxal. Vagyis néha 2 HD-nek kellene egyidőben bejönnie + még a net is + néha TVGO)

    Tudom hogy volt róla szó az utóbbi napokban, de csak ADSL, és VDSL2 került szóba. Ez meg VDSL lenne.

  • tszabi

    tag

    Sziasztok!

    UPC Directről szeretnék váltani, az Eurosport és még jónéhány csatorna megszüntetése miatt. Ugyan megyeszékhelyen lakunk, de egy kis zsákutcában, ahol a tv-net szolgáltató kábel egy ősrégi telefonkábel (valamilyen DSL), és esély nincs rá, hogy az utcába én miattam új kábelt húzzon ki bármelyik szolgáltató.
    A Telekom oldalán kiszámoltattam, 7e Ft körül lenne az IPTV + 30Mbites net. Ha csak netet választok, akkor is csak a 30Mbites csomagot hozza fel. Hozzáértőkhöz kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban:
    1. Érdemes-e bekötni az IPTV-t +netet ilyen adatok mellett? 1 tv + max 1 felvétel menne egyidőben, vagy 1 tv + neten néznénk egy másik csatornát.
    2. Be lehet-e próbaidőre kötni, hogy legalább az IPTV minőségét lássam? És ha gyatra, akkor visszamondanám.
    3. A tvgo alkalmazásban vissza lehet-e nézni a műsorokat? Ha igen, akkor nem kellene a felvevő funkció (UPC Direct-nél volt a Now szolgáltatás, amiben 7 napig meghatározott csatornákon bármit visszanézhettem).
    4. A felvevő funkció tudja azt, hogy 1 csatornát nézek, egy másikat felveszek? A gyerekek miatt sok adást csak később tudok nézni, így fontos lenne a visszanézhetőség
    5. Kérhetek-e Sat TV-t, arra hivatkozva, hogy kevésnek tartom a sávszélességet a tv+net együttes használatához?

    Igazából sok lehetőség nincs, mert a net-re csak a Telekom van, tv-re a Digi műholdas lehetne, de ott nincs visszanézési lehetőség, illetve a Digi műhold + Telekom net többe kerülne, mintha mindkét szolgáltatás a Telekomnál lenne.

  • tszabi

    tag

    Sziasztok!

    Szolgáltatót szeretnék váltani, de a lakhelyünkön csak műholdas szolgálató érhető el, vagy a Telekom IPTV (ADSL vagy VDSL csatornán), mivel bejövő madzagként csak telefonkábel van. Ami fontos lenne: legyen olyan szolgáltatás az előfizetés mellé, hogy az Eurosport csatornák + M4 Sport visszanézhető legyen (nem winchesterről, hanem online), mert sokszor csak késve tudok megnézni sporteseményeket.
    Valaki meg tudja nézni/mondani, hogy pl. a Telekomtvgo-n az Archívtv-n belül ezen csatornák MINDEN adása visszanézhető? Valahol azt olvastam, hogy nem minden műsor nézhető vissza egy csatornán belül.
    A UPC Direct Now szolgáltatás nagyon jó volt ezen téren, mert 7 napig bármit visszanézhettem kb 30 csatornából (köztük a sportok is). A leírások alapján úgy látom csak a Telekom-nál van visszanézési lehetőség.

  • tszabi

    tag

    Sziasztok!

    Ha esetleg valakit még érdekelne Sat tv lehetőség IP TV helyett: nálunk rézkábel van, így csak 30Mbit-es net csomag érhető el. 1414-en rákérdeztem, hogy ebben az esetben kérhetek-e Sat tv-t, és igent mondtak, havidíjat is megmondták.
    Ebből azt vontam el, hogy ahol rézkábel van, és telekom online felület csak az IPTV-t hozza fel, akkor is kérhető Sat tv, de csak telefonos ügyintézéssel.

Új hozzászólás Aktív témák