Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krisz1000

    tag

    válasz dchard #37742 üzenetére

    Ok, akkor kifejtem. Én úgy érzem, nem érted miről beszélek, vagy nem akarod :( nálunk elég profin lett megtervezve a villanycsövezés 7éve, és sokkal több kiállás van, mint egy átlagos házban.

    csakhogy egy villanycsövezést ma, 2014ben sem úgy terveznek, szekvenciálisan, egyik szobából a másikba. Hanem a különböző kiállásokat egy (vagy több) pontból SUGARASAN (vagy bokor szerűen) tudod elérni. Itt minden második szobába lejön a koax, telefon, épp hogy nagyon körültekintően lett csövezve. Az viszont KVÁRA nem szempont, hogy ma sem, hogy egyik szobát a másikkal LINEÁRISAN össze tudj kötni, főleg, ha azok a ház két végén vannak. Ezeket vargabetűkkel tudod, a fentiek miatt. Vagy fúrsz.

    A kedves T-nél meg elakad a lemez, amikor a panellakásba kitalált technológiáját nem lehet gond nélkül telepíteni egy családi házba. settop boxot adnak +1et havi 800ért. Akkor +1 végpontot miért nem tudnak? Merthogy most ez lesz, csak két külön előfizetést kell kötnöm rá

    Normális országban: nem kötitek be? megyek a konkurenciához :((( jah, hogy itt nincs konkurencia, merthogy Rómaifürdőn csak T től tudok bármit. És az analógon kivül csak ezt. :W és huzigáljak kábeleket, amikor lehet h 3 év múlva mindez már valami 1000 megabites wifin fog menni... a fentiek miatt most havi 8000-et kell majd fizetnem a netért. A UPC-nél a 60M kerül 4e valamennyibe... Én meg ezt nem értem

    Ezek annyira parttalan viták, hogy nem is értem. ....Egyébként is aki az elmúlt 10 évben úgy újíttat fel lakást/házat, hogy nem húzat minden szobába minimum egy eth kábelt, az már eleve elrontotta, mivel ilyenkor lófütty költség, és a jövőben szinten minden erre fog költözni. Lényegesen egyszerűbb a telekomos átadási pontig (legyen az üveg, koax, telefon stb.) kikábelezni a giga ethernetet egyszer, és utána jöhet bármilyen technológia, nem kell a lkaást/házat szétvésni: csak lerakják a cuccot a lehető legrövidebb kábellel akár az ajtó mellé, vagy a villanyóra szekrénybe, és utána becsattintják a már meglévő eth-ba és ennyi. Utána már tök mindegy, hogy milyen technológiával jönnek, mert a modemek kimenete mindig ethernet.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák