Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krisz1000

    tag

    Adjatok tanácsot légyszi, 2 hete szívat a T-Home. Van valaki hasonló helyzetben?

    3. ker, családi ház, kábelnet. bent vannak a kábelek (net, analóg tv, tel), évek óta paletta csomagunk volt, ami most megszünt, ezért gondoltam kötök egy IPTV+50megás net+tel "állítsd össze magad" csomagot, tök jó feltételekkel, régi előfizetők vagyunk. Csakhogy amikor kijöttek a szerelők, akik amúgy igazi gyökerek voltak, akkor derült ki, hogy hoppá, a net és az IPTV egy végdobozból jön ki, ami egy lakásban nem nagy gond, viszont nálunk a tévé meg a net a ház két tök különböző részén van, és nyilván nem szeretnénk az UTP kábelt végigfúrni a házon, 20 méteren és 4 falon keresztül, legyen szíves két végpontot regisztrálni, a koaxok mindenhol bent vannak.

    nahát erre kitalálta a szerelő, h az UTP amúgy is túl hosszú lenne, szaggatna a kép, és h két végpontot egy MT-re, de még csak egy személyre sem regisztrálhat, ezért külön előfizetést kell csinálnom. mondtam hogy miért csinálnék két előfizetést, amikor egy ingatlan, egy ember fizet, évek óta egy néven megy minden, és ugyanazokat a koaxokat használnák két előfizetés esetén is! meg hogy ő még ilyen problémával nem találkozott. miközben a mi házunknál csak nagyobbak vannak itt a környéken, milyen alapon feltételezik, hogy a net és a tévé egy, vagy egymás melletti helységbe kell???

    kenőpénzzel is próbálkoztam, de csak egy hülye ötletet adott, hogy kérjem a DVB-C-t, digitális kábeltévét. ami el is lett inditva, ugyanazon az áron, viszont kiderült hogy meg kell kérvényezni, mert ez egy kifutó termék, és a mammutban személyes ügyfélszolgálaton erre azt mondták, hogy már 2 hónapja sem engedték. Most egy hete erre várok, hogy mi van.

    És ezen kívül nincs semmilyen más termékük! kivéve sat-tv, de az nyilván ide nem. Szerintetek tényleg ez megy 2014ben, vagy csak pont a leghülyébb alkalmazottakat fogtam ki? Valami tanács? a wifit meg a konnektoros netet azt köszi, de nem játszik, mindenképpen gyors, kábeles net kell (<10ms)

    tanácsot előre is köszi! K.

  • Krisz1000

    tag

    válasz spiritex #37725 üzenetére

    Hát sziasztok, és köszönöm a válaszokat, de nem igazán értelek titeket, pont ezt kerülném el, semmi kedvem több 10-20 ezer ft-ot v többet fizetni, meg szétszedni a házat, a már átfestett kötődobozokban sasolgatni, h merre mennek a kábelek, 4-5 kötődoboz van közben és Z alakban kellene vezetni a kábelt.

    Én kis naívan INGYENES bekötésben gondolkodtam, azt hittem ezt megoldják, fel vannak készülve erre egy családi házas területen, főleg hogy bent vannak a koaxok. Nem értem miért nem tudnak két végdobozt adni, amikor anno ezeket mint a cukrot úgy szórták szét :-/??

    Spiritex: jó de ezt a kollegádnak gondolom nem a T-sek csinálták, hanem külön fizetett villanyszerelőnek?

    Egyáltalán milyen szintű szerelést lehet ezektől elvárni (akár kis kenőpénzért cserébe..?), Ez szabályozva van, hogy mit KELL nekik megcsinálni..? Lehet, h csak én fogtam ki rossz szerelőket? mert amikor arról volt szó, h kábelt kéne behúzni, nagyon nem akaródzott nekik még beszélni se róla :/

  • Krisz1000

    tag

    Sziasztok! Segítsetek légyszi egy fogós ravasz kérdésben. Már meglévő kábelekkel, lejárt hűségű előfizetéssel új előfizetést kötnék, hármat egyszerre (net+tel+TV), viszont IPTV nem lesz, UTP kábel áthúzási problémák miatt, amit most nem részleteznék. (nem is kell)

    Viszont közben a t-home "műszakis" kollégákkal szóba került, hogy ha a koax bent van a házban, akkor az analóg csatornák mindenképpen jönnek (backup az IPTV-nek)

    Akkor nem is kéne az analógért fizetnem egy fillért sem? Mert a net miatt bent van a kábel, és nem is tudják kikötni..? Ez egy családi ház, 3 ker, kábelnetes terület. Egy koax jön be a házba, és a padláson van osztva valami passzív dobozzal két koaxra (net+analóg TV) , nyilván oda fel sem engedném, mert az új nethez csak egy kábelmodem csere kell.

    Ilyen esetben hogy akadályoznák meg, h az analóg csatornákat vegyem, ha lemondom a szerződésem? nyilván nem szeretnék havi 5e-t fizetni erre a semmirevaló "szolgáltatásra" :Y :W

    Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de ez abszolút nem világos. köszi a segítséget előre is. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Krisz1000

    tag

    válasz dchard #37900 üzenetére

    Szia! Ezt kifejted bővebben is milyen esetben/típusokkal fordult elő? kábelnetes területen szeretnék most 50M netet rendelni, és vmi jobb routert is kötnék rá, akár még custom firmware-rel is. Nem nagyon szeretném ha ilyen gikszerek lennének. utp-n és wifin is osztanám a netet. Köszönöm! K.

    tud, amit kimért, hogy valóban rendesen működik a QoS, stb. Ezzel nekem nincs is bajom, de amikor annyira le van butítva a cucc, hogy nem tudom mögé kötni a saját routeremet, na akkor kezdődnek a problémák. Pedig ezt elég egyszerű megoldani úgy DSL-nél mint kábelen vagy optikán.

    Dchard

  • Krisz1000

    tag

    válasz dchard #37742 üzenetére

    Ok, akkor kifejtem. Én úgy érzem, nem érted miről beszélek, vagy nem akarod :( nálunk elég profin lett megtervezve a villanycsövezés 7éve, és sokkal több kiállás van, mint egy átlagos házban.

    csakhogy egy villanycsövezést ma, 2014ben sem úgy terveznek, szekvenciálisan, egyik szobából a másikba. Hanem a különböző kiállásokat egy (vagy több) pontból SUGARASAN (vagy bokor szerűen) tudod elérni. Itt minden második szobába lejön a koax, telefon, épp hogy nagyon körültekintően lett csövezve. Az viszont KVÁRA nem szempont, hogy ma sem, hogy egyik szobát a másikkal LINEÁRISAN össze tudj kötni, főleg, ha azok a ház két végén vannak. Ezeket vargabetűkkel tudod, a fentiek miatt. Vagy fúrsz.

    A kedves T-nél meg elakad a lemez, amikor a panellakásba kitalált technológiáját nem lehet gond nélkül telepíteni egy családi házba. settop boxot adnak +1et havi 800ért. Akkor +1 végpontot miért nem tudnak? Merthogy most ez lesz, csak két külön előfizetést kell kötnöm rá

    Normális országban: nem kötitek be? megyek a konkurenciához :((( jah, hogy itt nincs konkurencia, merthogy Rómaifürdőn csak T től tudok bármit. És az analógon kivül csak ezt. :W és huzigáljak kábeleket, amikor lehet h 3 év múlva mindez már valami 1000 megabites wifin fog menni... a fentiek miatt most havi 8000-et kell majd fizetnem a netért. A UPC-nél a 60M kerül 4e valamennyibe... Én meg ezt nem értem

    Ezek annyira parttalan viták, hogy nem is értem. ....Egyébként is aki az elmúlt 10 évben úgy újíttat fel lakást/házat, hogy nem húzat minden szobába minimum egy eth kábelt, az már eleve elrontotta, mivel ilyenkor lófütty költség, és a jövőben szinten minden erre fog költözni. Lényegesen egyszerűbb a telekomos átadási pontig (legyen az üveg, koax, telefon stb.) kikábelezni a giga ethernetet egyszer, és utána jöhet bármilyen technológia, nem kell a lkaást/házat szétvésni: csak lerakják a cuccot a lehető legrövidebb kábellel akár az ajtó mellé, vagy a villanyóra szekrénybe, és utána becsattintják a már meglévő eth-ba és ennyi. Utána már tök mindegy, hogy milyen technológiával jönnek, mert a modemek kimenete mindig ethernet.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

  • Krisz1000

    tag

    válasz poli27 #37875 üzenetére

    (#37875) poli27
    (#37876) Degeczi
    (#37878) kabelmania27

    Köszi a válaszokat, bocs csak kicsit belassult vagyok, tehát biztosak vagytok abban, hogy akkor is ki tudják szűrni az analógot egy szűrővel, ha még utána is elágazás (net/tv)? És ki is akarják?

    Degeczi: Ebben biztos vagy? nekem a T-nél azt mondták (telefonos műszaki+a szerelő is aki kint volt) ha rendelek IPTV-t, az analóg akkor is marad, mert az a backup, ha műszaki hiba van az IPTV-n és hogy ez része a szolgáltatásnak. csak a csatornát meg a minőséget nem tudják garantálni. Vagy akkor megint totál hülyeséget beszéltek és a sok kiszervezett csoport nem tudja mit csinál a másik? (nem először beszélnek össze vissza)

    (#37875) poli27

    Az oszlopon pl egy szűrővel :D

    (#37876) Degeczi válasza Krisz1000 (#37873) üzenetére

    Nem, nem garantált, h jön az analóg is!
    Nálunk már bő egy éve is úgy kötötték az IPTV-t, h rögtön az utcán szűrőt tettek a póznán a leágazáshoz, ami kiszűri az analóg csatornák frekvenciatartományát.
    Elképzelhető, h egy szerelő hajlamos legyen erről "megfeledkezni" (vagy esetleg az adott környéken olyan a frekvenciakiosztás, h nem szűrhető ki ilyen egyszerűen), de a tendencia egyértelmű, ahogy folyamatosan leépítik az analóg szolgáltatást: egyre csak veszik ki a csatornákat.

  • Krisz1000

    tag

    Még azt mondjátok meg légyszi, ha mégis IPTV mellet döntök, a boxhoz menő UTP milyen hosszú lehet, amivel még bizti nem lesznek gondok? nálam 20 méter alsó hangon kéne. Érdemes jobb minőségű jobban árnyékolt/csavart kábeleket nézni? ha igen, hol? Köszönöm! :R

  • Krisz1000

    tag

    Sziasztok! légyszi adjatok tanácsot az alábbiakban... a napokban telepítették hozzánk a legdrágább IPTV csomagot, 3. ker, kábelnetes terület.
    a szerelő azt mondta, hogy elvileg új tipusú sagemcom modemet, és tatung set top boxot kaptunk,
    ami STB-3310 NDVR-A

    na most ez a rendszer valami egészen elképesztően sz..rul működik, már vissza van hívva a szerelő.
    a jelerősség elvileg megfelelő, közvetlen kábel van az oszlopról, nincs osztva, mérve volt.
    rendszeresen lefagy az STB, olyankor a modem is össze vissza villódzik, a ledek.
    csatorna váltás ill menükezelés közben is megtörténik ez.
    ilyenkor egy ostoba hibaüzenet van, "RÉSZLETEK" gombbal, amire nem csinál semmit, pl hibakód stb nincs.
    bármilyen lefagyásnál, mit én net kiesésnek érzékelek, az STB semmilyen módon nem próbálja visszaállítani magát,
    pl lefagy a kép, de percek múlva, amikor csatornát váltasz, akkor visszaáll, tehát gyanítható, hogy közben már ment az adás.
    vagy ha a tök túlbonyolított videó menüben vagy, akkor kezdheted elölről az egészet.

    többször csak úgy sikerült újra indítani, hogy ki kellett húzni a modemet és az STB-t is, olyankor viszont az STB 5-8 percen keresztül inicializál minden üzenet nélkül, csak magenta háromszögeket látsz.

    moziklub közben film alatt 4-5 alkalommal lefagy (tartalom nem elérhető v ilyesmi, opció nincs), utána semmilyen módon nem próbálja meg folytatni, neked kell ki be kapcsolni és újra kiválasztani a filmet.
    csatorna váltás nagyon lassú, vagyis tudsz gyorsan váltani, de akkor a műsor címe jelenik meg, maga a kép (stream?) csak 3-4 mp múlva indul el.
    rendkívül nehezen navigálható menü, pl a teljes filmlisták 3-4x beágyazott menükből érhetőek el, ha véletlenül kilépsz, pl ránézel a TV adásra, akkor menübe visszalépve nem marad ott, kezdheted elölről az egészet, miközben azt sem tudod hol voltál, mert azt sehol nem írja (pl fejléccel)

    a szerelő egy tip szövegelős mókus aki azt állítja hogy ez ilyen mindenhol.
    mit higyjek el ebből?
    pl kizártnak tartom, hogy ezt bármilyen nyugdíjas korú személy érdemben kezelni tudja.
    igaz, h mindegyik STBn ilyen a rendszer?
    probléma gyökerének azt érzem hogy STB semmilyen zavarra nem reagál aktívan, a szolgáltatás visszaállítása érdekében, még alapállapotba is ritkán tér vissza, bármit csináltál azt elölről kell kezdened.

    véleményeket nagyon köszönöm előre is :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Krisz1000

    tag

    válasz IP1954 #108863 üzenetére

    jó, de ez tényleg ilyen??
    nem tudom visszamondani, mert anyukámnak köttettük be, és kell neki TV.
    nincs alternatíva (más szolgáltató), ezért hiszem el ennyire nehezen, hogy ez tényleg ilyen! (én nem tévézem)

    a moziklubos változat is anyukámnak kellett, h normális filmeket tudjon reklám nélkül nézni. ezt egy idős ember kizárt dolog hogy tudja kezelni! (de szerintem egy gyerek se nagyon)

    a másik amit nem értek, az összes "közepesen" fizetős csatorna (history, natgeo, film ilyen olyan) ugyanúgy fullra van tömve reklámokkal, 15 percenként, mint az alap csatornák amiket analógon lehetett fogni. hát ez hogy lehet??
    ugyanez megy, hogy már több a reklám mint a műsoridő és arra szolgál hogy két reklámblokk között ott tartsanak.

    "apa kezdődik" reklám több éve volt már, azt gondoltam itt egy teljesen kiforrott, 8 általános, kisebbség stb részére is könnyen kezelhető menüvel fogok találkozni, erre kb olyan mint egy béta(alfa) verzió.

    pl nincsenek loopolva a menük, ha a menüsor végére érsz, nem ugrik vissza az elejére. ilyen hol van 2019ben???

  • Krisz1000

    tag

    Jó de most ezzel mit akarsz mondani? Ez szerinted normális? Így lehet tévézni értelmes embereknek? Miért nem tiltakoznak?

    De ha érdemithozzá tudsz szolni kérdéseimhez pl csatorna váltás, hibaüzenetek, azt is megköszönöm ám...

  • Krisz1000

    tag

    Valaki segitene erre a modemre hogy tudok belépni?
    admin admin nem jó neki
    üreset meg el sem fogad.

    sagemcom fast 3890v3

    Köszönöm

  • Krisz1000

    tag

    válasz #40993792 #108871 üzenetére

    igazad van bocs. nem tagadom h kicsit elszállt az agyam. nokia telefon bonyolultságú menüre számítottam, tehát amit bárki kezelni tud.

    viszont tettem fel videót. nálam igy vált csatornát.
    jól látható h kb 4mp, mire elindul a köv csatorna streamje, illetve ha gyorsan váltogatok, akkor nem is jelenik meg kép, amig abba nem hagyom.

    annak a srácnak a videóin, ami az összefoglalóban linkelve vannak olyan 0,5 mp alatt vált csatornát.

    [link]

    idős embernek ez nagyon nem mindegy, hisz ők kép alapján keresnek műsort, nem a kiírást nézegetik.

    nálatok milyen ez?

  • Krisz1000

    tag

    válasz IP1954 #108877 üzenetére

    köszi ezt majd linkelem anyukámnak ;)
    ha a fenti videóhoz hozzá tudsz szólni azt megköszönöm. :R

  • Krisz1000

    tag

    válasz #40993792 #108888 üzenetére

    Sziasztok :) köszönöm a válaszokat, és az empátiát is! :R

    egyetértek, szerintem is fél-1 mp lenne a normális elfogadható. annak a srácnak a videóin is kb annyi van, tehát minimális késéssel vált.

    ami nálam van az extrém gagyivá teszi az egész felhasználói "élményt".
    igen, mea culpa, én anyukám is channel surfing-el. agyzsibbasztó, de szerintem manapság még az emberek nagyobb része igy tévézik(tévézne)

    amúgy ezek a hibalisták utalhatnak problémára? ill hogy 618 oldalnyi van 6 nap alatt?

  • Krisz1000

    tag

    válasz DJ. Ru$y #108891 üzenetére

    Szia, ezzel tökéletesen egyetértek Csak én fordítva közelítettem meg a dolgot. én sem nézek tévét, Azt gondoltam mivel ennyien előfizetnek, azokon a csatornákon már nem lesz ilyen brutális reklám dömping, csak olyan mint tíz tizenöt évvel ezelőtt. nyilván elég nagyot tévedtem

  • Krisz1000

    tag

    válasz kabelmania27 #108892 üzenetére

    Szió ezek megtörténtek. Olyankor van az hogy baromi soká áll fel set top box és közben Magenta háromszögek vannak
    Jelszint Egyébként az alábbiak, A téma összefoglaló szerint ennek jónak kellene lennie..? Ha jól értelmezem

  • Krisz1000

    tag

    válasz #78121280 #108895 üzenetére

    Sziasztok! talán még emlékeztek, kb 1 héttel ezelőtt problémás kábelnet IPTV működéssel kapcsolatban posztoltam itt, többen segítettek, köszönöm mindenkinek.

    az van amit a kolléga írt az előzményben, hogy a modem a kb 30 frekiből csak párat, töredékét látja, bármit is jelent is ez pontosan. a szerelő korrekt módon végignézte, 2 órát volt itt, 2 különböző műszerrel.

    az lett az eredmény hogy a mi falba behúzott, saját koax kábelünkkel lenne a gond, mivel előtte, az oszlopról bejövő jel rendben van.
    kb 17m van behúzva, elvileg szakszerűen, kötődobozok között, 15 éves koax kábel, ránézésre semmi baja, nem málik, stb.

    azt mondja a szerelő hogy valahol meg van törve, sérült stb.

    szerintetek létezik ilyen hogy egy 15 éve villanyszerelő által telepített koaxot már cserélni kelljen? az se világos hogy 1 ponton megtörik az árnyékolás, de szakadás nincs a kábelben, akkor ennyire hogy lehet rossz?
    szerintetek nem csak kifogás ez?

    illetve a másik kérdés, ha lemondom az internet szolgáltatást ami szintén erre a modemre jön, attól jobb lesz a helyzet, "felszabadulnak" csatornák az IPTV javára? (bocs a laikus megfogalmazásért)

    :R :R

    ui: új kábel csőbe behúzása elég macerás, kosszal jár, bútorokat kell elpakolni stb

    [ Szerkesztve ]

  • Krisz1000

    tag

    válasz kisapa #108918 üzenetére

    szia, ne haragudj, az van hogy rosszul nézted. 4mp az. ugyanis először csak állókép jelenik meg, majd még közel mégegyszer ugyanannyi idő amig el is indul az adott csatorna. természetesen igy értettem.
    számomra a csatornaváltás azt jelenti hogy az új csatornán mozgókép és hang van :)

    Bocs megnéztem a videót de közel sem 4mp a képváltás.

  • Krisz1000

    tag

    válasz kabelmania27 #109138 üzenetére

    oké, köszi a válaszokat mindenkinek, de addig is, ha lemondom az internetet rajta, azzal javíthatom az IPTV stabilitását, tehát ezt a "kevés csatornát lát" dolgot?

Új hozzászólás Aktív témák