Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz wmati #33433 üzenetére

    Jelenleg ésszerű keretek között 2x4 US csatornát tudok elképzelni, hosszabb távon 3x4 ami belefér a rendszerbe 5-85Mhz, 6MHz-es us csatornákkal, ennyit enged a DOCSIS speckó. De terveznek további emelést 5-85-ről 5-105-re, akkor mehet a 4x4 is, de ki tudja mikorra szabványosodik.

    Érdekes kérdés még az US modulációs rend emelése is, például TDMA helyett S-CDMA modulációval ugyanolyan minőségű csatornán lehet 64 helyett 128QAM-mot használni, ami a 64QAm-hoz képest (jelnelegi) 30%-kal több sávot jelent, és DOCSIS3-tól mandatory a támogatása.

    Szerintem a több US csatorna akkor fog terjedni, ha lesznek modemek, amik támogatnak több mint 4 csatornát, vagy a 2x8 DS csatorna mellé beraknak 2x4 US-t is (nem kötelező, a 2x8-ra elosztott kábelmodemek simán hazsnálhatják ugyanazt a 4 US frekit is).

    Most mindenképpen a UPC-t érdemes figyelni fejlesztési szempontból. Náluk már vannak 16DS csatornás mode-ok, azt viszont nem tudom, hogy ők osztják a 4 US-t a 2x8 DS között (valószínű), vagy már van 2x4 US csatijuk. Náluk állítólag volt projekt US pucolásra, nyilván azért mert be akarják fogni azt a sávot is US csatornáknak, de hogy hol tartanak ezzel, azt nem tudom.

    kabelmania27:

    Normális helyen eleve úgy van beállítva a hálózat, hogy egy bizonyos határon túl ha elfogy a modem oldalán a power, akkor elkezdi levágni az US csatornákat, így a meglévők tudnak rendesen működni. A magam részéről 48-nál húznám meg a határt 4 csatornához. Jobban jár ha kevesebb csatit kap, de azt legalább hibamentesen.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák