Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz wmati #32531 üzenetére

    Nekem az a véleményem, hogy ennek a szigorú tartalomszabályozásnak semmi értelme. Kitaláltak már mindent mégsem tutdták útját állni a másolásnak, minden technológiát meg tudtak törni, viszont az ebbe ölt dollár milliókat a terméket megvásárlókkal fizettetik meg.

    Ugyanez igaz a műholdas TV-re is: hiába minden próbálkozás, a profi enkódereknek olyan digitalizáló kártyájuk van, ami megcsinálja a HDCP handshake-et, aztán mégis titkosítatlanul rögzítik btistream-ben az adást, amiből el lehet készíteni a pazar minőségű encode-ot.

    Én nem szeretem az Apple-t, de az ő zenei szolgáltatásuk ami forradalmasítota az iparágat nem a Steeve Jobs zsenije miatt lett ilyen népszerű, hanem két okból:

    1. Számonkéntmeg lehetett venni bármit, nem kellett az egész albumot kiperkálni.
    2. És a számokat elérhetővé tették DRM mentes MP3 formátumban is.

    Tehát a két legbosszantóbb korlátozás feloldása vezetett ehhez a ma már milliárdos üzlethez. És mit ad isten, az emberek elkezdtek fizetni.

    És még számos példát lehetne hozni, ahol a - leginább a fizető ügyfelet - bosszantó korlátozások megszüntetésével fellendült a biznisz.

    Műholdas TV-nél a UPC hozzáállása elég pozitív: szabad kártyahasználat, próbálkoznak a kódolatlan műsorterjesztéssel stb. És higgyétek el: amit a UPC csinál (mivel a telekomnál lényegesen nagyobb TV-s tartalomszolgáltató), könnyen átragad az egész iparágra. Nem is értem minek erőltetni az saját STB-t: kényelmetlen, az operátornak kell kiagdálkodnia, javítania, cserélnie stb. És egy cseppet sem lesz biztonságosabb általa a műsorszóró hálózat.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák