Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz boborján2 #151735 üzenetére

    A Telekomnál jelenleg az a helyzet, hogy ennyit fizetek évek óta (pontosabban ennek a felét, mert az otthoni szolgáltatásokból apám áll havi 8K-t, mivel nem tudtuk eddig áthozni Hajdúszoboszlóra, úgy hogy majdnem két éve 40 méterre van Szoboszlón is tőlem a Telekom optika). Vélhetően láthatták, hogy Magenta 1-es vagyok, mindjárt lejár a hűségidőm, és azt a pár métert már érdemes megugrani.
    Pont azért, mert nem tudtam áthozni a vezetékes Internetet Magenta 1-ben eddig, ezért az újfalui lakásban 250-es net van per pillanat:


    Ezt fogom 1000/1000-re módosítani. A 2000/1000 nem izgat, meg egyébként is ASUS RT-AX86S a routerem, LACP-IEEE 802.3ad (LAN Aggregation) használatával esetleg összejöhetne a routerben a 2000, de kiadni magából csak WiFi-n tudná, vagy portonként 1000-zel. Nekem felesleges, az 1000/1000 viszont részemről elvárás.

    TV: A Telekom TV bitrátája sokkal szebb mint a mostani szolgáltatómé, a DIGI-é.

    A mobilinternetet azt át tudtam hozni Szoboszlóra. Jelenleg Mobil M opció azért van rajta, hogy a Telekomos számokat mobilról lehessen hívni korlátlanul, ha átjön ide a Hoppá, akkor abból XS lesz megint.

    Telefon: Hoppá. Mióta felmondtam a Vodafone-nál a szolgáltatáscsomagot, és repült a Nonstop L, azóta hiányzik, mert a DIGI-nél csak DIGI-seket lehet hívni korlátlanul, mondjuk az 250 Ft-ért, csak DIGI-s van baromira kevés.

    Hasonlót ajánlatot kaptam a Vodafone-tól, mint Te.
    Régebben:
    A helyzet azóta sem változott technikailag a Vodafone-nál, ugyanúgy ED 3.0 van, 500/22-es koaxszal.
    DIGI-nél is több lesz magában a vezetékes Internet, mint most amit jelenleg fizetek, és nincs mobilinternet szolgáltatásuk, nincs korlátlan vezetékes telefonálás opció csak DIGI irányba (ezért rágják a fülemet).

    A Telekomnál remek készülékvásárlási opcióm van. Sok-sok év alatt, táblagépeket, kompaktfényképezőget, legalább 3 TV-t, okostelefonokat vásároltam, mélyen a piaci ár alatt. A DIGI-nél jelenleg max TV-t tudnék... a Vodafone-nak pedig nem ilyen bő a kínálata, de bár 2016-2022 között Vodafone-os voltam, ha most köttetném be, majd 1 év múlva vásárolhatnék készüléket kaució nélkül :D

    Igazából az a helyzet, hogy nálunk Berettyóújfaluban is az volt, hogy Invitel ED 3.0-nál is 17K volt a havidíj mindennel együtt 2015-ben, előtte a Telekomnál is, mert ilyen meg olyan minicsomag ... ezek megdobták.

    Nagyjából ennyire tudom levinni:

    Ebben a hónapban is csak 8 GB adatforgalmat generáltam mobilinternettel.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák