Keresés

Aktív témák

  • kammu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Visszaolvastam pár oldalt, de nyilván nem az egészet. Én is új lennék az IPTV témában. A napokban felhívtak, hogy nálunk is elérhető az IPTV (Telekom... jelenleg: T-Home analóg kábel tv, 15Mbit-es Kábelnet-em van) ha most bevezetném emelnék a netem 30Mbit-re az előfizetői díjjam is csökkenne 1000 fortinttal.

    Mondtam, nem váltok mert család van gyerekeknél is van tv, nem akarok 3 STB-t venni - fizetni. Itt jött az amin meglepődtem mert erről nem hallottam még... hát akkor úgy telepítjük, hogy 1 tv-re rátesszük a STB azon mehet a digitális adás 57 csatornával a többi tv-n meg marad az analóg és ott továbbra is nézhető a megszokott 22. Minden infoban azt olvastam ahány TV annyi STB. Gondolkodtam végül is lehetséges, hisz az oszlopról bejön a kábelen a cucc, van egy modem ami szétválasztja TV, NET jelre ...
    Itt már olyan rész van amit csak találgatok mert nem láttam még IPTV-s megoldást egyik ismerősömnél sem.
    Ha jól tudom az STB-nek sima LAN csatlakozása van és végül is a netről tölti le a tartalmat erős túlzással egy youtube kliens, csak épp a T-Home szerveréről húzza le a dolgokat. (de persze az is lehet folyamatosan kapja az 57 csatornát tömörítve aztán azt szedi ki belőle amit épp nézel, de ez mindegy is)
    Ha ez így van akkor tényleg lehetséges az, hogy a TV mellé viszek net-et a routeremből és oda dugom rá a STB-t az STB megy TV-be és ott azon az 1 TV-n megy a digitális 57 csatorna... míg a többi TV-n a már kihúzott koaxon megy az analóg adás.

    A kérdésem az lenne, valakinek van ilyen hibrid rendszere - tapasztalat? Illetve ilyen okos TV-m van mert már minden okos és netet már behúztam hozzá korábban, használom is a net-et a tv-n, ha hoznak STB-t akkor minden esetben hoznak hozzá egy routert is vagyis gatewayt vagy ez hogy van hálózatilag? (azt is hallottam ezek tudnak WIFI-t, így is van a lakásban WIFI csak hát a TV környékén már gyenge a jel és ha ez tudna WIFIt szórni akkor ott is erős lenne a jel)
    Szeretném ha az okos TV-n továbbra is tudnék netezni, meg ott lenne az IPTV a többi TV-n meg menne az analóg adás.

  • kammu

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #6075 üzenetére

    Értem, de nem 100%-ban.
    Akkor a pontos helyzet: oszlopról bejön a házba a kábel, a bekötési pontnál van egy "modem"(ezt T adta, thomson márkájú kis kütyű) amiből tovább megy 3 TV-hez a koax, 2 telefonhoz kimegy a modemből az egyik telefon vonal (2 vonalas a modem) és a net a mellette levő ruterbe megy...majd onnan szét a lakásba CAT5-s kábelekkel 4 helyre (1 megy a leendő IPTV-s TV mellé) és szórja a WIFI-t is a ruter, de a falak miatt a TV-nél már elég gyenge a WIFI szinte nincs is ezért húztam oda is egy UTP-t, meg gondoltam egy esetleges média centerre :)
    Az egyik koax a lakás legtávolabbi pontjába levő leendő IPTV-s TV-hez megy a bekötési táv az oszloptól 28M majd a modemtől a TV is kb 20M koax, sajnos itt a jel már gyengül mert pár adó szemcsés, a 8-10M-re kötött TV-ken még szép a kép, de lehet az LCD vs CRT és méret miatt is.

    Az lehetséges hogy magát HGW-t a csak a TV-nél levő koaxra tegyék rá vagy magát a már ott levő RJ45-ős (LAN) csatlakozót használja.
    Elég macerás lenne a modem mellől lehúzni egy kábelt a TV-ig, akár utp akár koax, furkálni meg nem fogok mert nem rég lett kifestve.

    [ Szerkesztve ]

  • kammu

    csendes tag

    válasz wmati #6082 üzenetére

    Na de hova rakja le... ez most nagyzolásnak tűnhet, de a lakás nagy... egyik végében van a bekötési pont és a másikban a TV, 3 fal és egy fődém választja el... azt tuti nem fogom hagyni hogy szétfúrja a falakat meg a fődémet :)

    Ha az jó az IPTV-s STB-nek hogy ott van egy saját ruterből a NET a TV mellett, ha rádugsz gépet lehet netezni a TV is fent van 0-24-ben a NET-en akkor jó, vagy hogy a TV-be menő koaxra teszi a GW-t és azt köti a STB-be az is jó... egy dolgot nem tudok elképzelni, hogy normális minőségben lejuttatja 3 falon és fődémen át a vezetékeit...(sajnos az a tapasztalatom, jó ez falura ledobom a földre a kábelt, átfúrom az ajtókeretet és itt ott odaszögelem kis bilinccsel a falhoz és ez így remek) annak idején én mindent behúztam a falba, csak a TV-hez már nem tudok új kábelt behúzni mert a koax és a UTP meg még megy némi hangfal vezeték is megtölti a falba levő csövet.

    Akkor a kérdés az mindenképp az oszlopról bejövő jelre kell neki rakni a GW-t meg az STB-t vagy lehet az akár egy T-Modemből már szétválasztott TV vagy NET jelre teszi.

  • kammu

    csendes tag

    válasz wmati #6085 üzenetére

    Elöszőr is köszönöm a tanácsokat, ötleteket.

    A pontos helyzet mint írtam bejön az oszlopról koaxon a jel van ott egy kis szűrő ami szétválasztja a jelet egyik meg tovább a TV-k hez ezen megy az analóg adás a másik ága a szűrőnek megy egy T-s modembe Thomson márkájú. Ebből a modemből megy egy szál a telefonokhoz és megy egy a saját routerembe ami szórja a WIFI-t és a routeremből megy kábelen is a net a szobákba. Egy LAN csatlakozó került a TV mellé is. Ez a hely ahol a modem és a router van a lakás egyik sarka és a lakás totál ellenkező sarkán van a TV amire az STB menne.

    Azt nem tudom, STB-nek milyen kábel vagy hálózat kell?
    Lehetőségek jelenleg:
    1, A saját ruteremből kapott NET, ez ott van (ebben az esetben GW nem is kellene szerintem)
    2, A TV-hez menő már szűrt analóg adás

    A többit csak találgatom, hogy hogy működhetne... ebben kérek infot :)
    pl:
    Ha azt akarják az oszlopról jövő jelre kell tenni a GW-t mert külön frekin jön és működik mint a internet, vagy tulajdonképp egy beállított router ami bejön a net 8-10Mbit-et lecsíp az IPTV-nek és a csomagban kapott 30Mbit-et meg továbbítja a másik LAN portra. Akkor a bekötési helytől kell egy saját LAN csatlakozást vinnem a TV-hez.
    Jelenleg van egy LAN kábel kihúzva, azt használhatnám abban az esetben ha a GW-t a bekötési helyre teszik, de akkor az STB megkapja a GW-től a LAN-t de akkor a TV nem kap netet.

    Ami látszik azt nem tudom hogy az STB-nek milyen NET kell... mert az oké rátesznek egy GW-t ami a koax kábelről leszedi a NET-et és csinál egy hálózatot, de kérdés külön hálózatot kap a STB felé menő ág és külön az internet, vagy csak simán az internet kapcsolatomra terhelődik az STB.
    Mert akkor az is lehet, bejön a kábel a lakásba, oda berakják a GW-t, a GW-ből egy kábel megy a mostani ruterembe és tovább a lakás többi részére, az analóg TV hálózat is él. Jó ebben az esetben a TV-nek nem lesz saját LAN mert az az STB-be megy - max ide is beteszek egy routert az STB elé és elosztom a TV és az STB közt - már ha ez lehetséges

    Számomra az lenne a legjobb ha a TV-nél levő LAN portra rátennék a GW-t, az meg össze lenne kötve az STB-vel és az a TV-vel, az már hab lenne a tortán ha a WIFI-t is be lehetne álítani a GW-n mert akkor lenne rendes WIFI a lakás azon részén is. Cserébe a TV mellett nem csak a szép STB lenne hanem egy GW is.

    Tudom ez picit olyan hát meg mit nem, az a legnagyobb problémám, hogy nem akarom szétfúratni a falakat, mindent akarok, de nem áldoznék érte semmit.
    Az a baj aki felhívott az nyilván egy TM-es ember, aki nem igazán van tisztában a technikai dolgokkal, jó valami rálátása van, de mikor kérdeztem akkor ezt majd a szerelővel beszéljem meg, mert ennyire nem tudja... de él bennem az a kép, hogy megbeszéltem a szerelővel mikor jöttek kötni, hogy a házba a tetőn keresztül kell behozni a cuccot és nem a ház falát a szoba plafon alatt 10 cm-el átfúrva és a tetőn kialakított bekötő rész 8M magasságban van, szóval hozzon létrát... megjelent az emberünk egy kis autóval még egy 3-as létra sem volt nála nem hogy egy 11-es.
    Az hogy kijön és itthon maradok és elmondja a szerelő, ö így gondolta meg ide tudja tenni.... aztán azt mondom köszönöm nekem ez így nem jó akkor mi van... mert gondolom előtte szerződök velük... ha a kötés az én hibám miatt nem valósul meg mert nem akarok kábeleket látni a falakon akkor mi van... de ez nem lényeg mert nem ezt szeretném. Akkor inkább nem kérem eleve az IPTV-t :)

  • kammu

    csendes tag

    válasz wmati #6091 üzenetére

    Értem.
    Akkor a mostani thomson modemet elviszi, a helyére betesz egy GW-t és mivel a mostani routeremtől is van LAN kábel a TV felé egyszerűen fogom és azt a kábelt beledugom a GW-be a másik felét meg kihúzom a TV-ből és azt meg az STB-be.
    Meg majd veszek egy kis switchet és berakom a TV és az STB-hez - hogy a TV-nek is legyen saját NET csatlakozása.

    Szóval akkor semmi extra nincs az STB-be gyakorlatilag olyan mintha egy számítógépet rácsatlakoztatnék a netre, csak kódolja az internetről letöltött adatfolyamot és átalakítja a TV-nek. Azt hittem bonyolultabb, külön kell neki valami speckó net vagy a koaxon speckó frekin jön valami.

    Köszönöm a hozzászólásokat.

  • kammu

    csendes tag

    válasz wmati #6091 üzenetére

    Igen ezen én is gondolkodom... a mostani routerem is 4 portos+WIFI 1 port úgy is a TV felé megy... szóval lehet azt teszem le a TV-hez és a T-s GW-t meg használom, de a WIFI kell a bekötési pontra mert ott van a dolgozó szoba szerűségem és 2-3 eszköz lóg a WIFI-n.

    Mintha olvastam volna a gyorsabb nettel nem boldogulnak a régebbi routerek (modnjuk 15-ről 30-ra szerintem nem lesz gond), ennek is 10/100-as a portja, régi kis darab noname valami de 5 éve alatt egyszer sem fagyott le ellenben a 2-3x annyiba kerülő márkás társa 1-2 hetente meghülyült.

  • kammu

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #6097 üzenetére

    Igen ez lesz akkor a modemet cseréli a T-s emberke... a routerem kiveszem és a GW kiváltja. Kérdés a GW amit hoznak az WIFI képes lesz-e, ha nem akkor marad a router a helyén mert a WIFI az fontos... mennyit változott a világ azért kábeleztem be minden szobát gigabitet tudó kábellel hogy biztos ami biztos, a WIFI még gyerekcipő... most meg szinte felesleges.

    Ha nem is smart tv, de van rajta net és a gyerek miatt jó dolog hogy minden kütyű-gép-varázslat nélkül tudok youtube vagy egyéb helyekről meséket filmeket elérni. Ha épp az időjárás érdekel vagy csak megnéznék a térképen egy helyet merre van. A mai okostelefonos, tabletes világban picit régimódi, de nekem tökéletes :)

  • kammu

    csendes tag

    válasz wmati #6098 üzenetére

    az enyém egyszerű mint a faék... edimax nemtudommiaszáma, kis túlzással áramszünet esetén is megy... volt SMC meg speedlink routerem is de mindegyik vacakolt, havonta kellett resetelni meg ilyenek... öreg vagyok már asztal alatt bujkálni, ezért vettem egy 4000 forintos valamit ami megy a drága 12000 cuccok meg mentek a levesbe.
    de persze lehet a 30Mbit-et nem bírja... majd eldől, de nekem a net sebességépp mindegy 5MBittel elvoltam, hívtak megszűnik a csomagom és 15Mbit lesz ezentúl... most 30 lesz ha lesz ..... így is 700Mb-os fájl 8 perc volt, annyit kibírok a régi 28Kbit és nem Mbit idők emlékére elmorzsolok egy könnycseppet :)

  • kammu

    csendes tag

    válasz dr.bubo #6104 üzenetére

    na ez jól jött, ezt nem találtam melyik GW lesz majd... STB-t azt kérhetem melyik legyen vagy hoznak egyet és kész. A T honlapon 4 féle STB van de a HGW-ről semmi infot nem találtam.

  • kammu

    csendes tag

    válasz poli27 #6108 üzenetére

    nem akarok rögzíteni, egyrészt mert nem akarok ezért fizetni meg felesleges, ha kell valami percek és megtalálod a neten :) de én nem TV-zek nem is érdekel mi van benne a család rágja a fülem az IPTV miatt :) de ha most x csatornából nem tudnak választani mert semmi jó sincs akkor +y csatornával is ez lesz a helyzet :) de mivel ha váltok IPTV-re elvileg 1000-essel olcsóbb lesz az előfizetésem és még a netem is duplázódik így most ésszerű váltanom.

    hangos? mi hangos egy mechanika nélküli dobozban? a táp zúg vagy mi?

    közben megnéztem a GW leírást... hát abban meg az ábra szerint az STB-nek koax megy :) de egyik STB-n se láttam koax bemenetet így gondolom ez pici hiba a leírásban.

  • kammu

    csendes tag

    válasz dr.bubo #6112 üzenetére

    igen már értem...
    de tényleg az nem volt számomra egyértelmű, hogy az STB-nek csak sima net kell, kis túlzással a mostani TV melletti LAN fali portba is bedughatnám és ha beállítják akkor menne és akkor nem kellene a GW, maradhatna a mostani thomson sppedtouch. - de gondolom ez a GW amit hoznak tud olyat amit a kint levő nem :)
    Nekem ez így megfelelő mert nem kell fúrni, kábelt húzogatni, csak majd a TV mellett kell egy NET elosztás és minden működik, ha a routerem kimarad akkor azt leteszem a TV mögé. A WIFIT meg a HGW-nek kb 5M körben kell szórnia, annyit meg csak tud max 1 10-es tégla falon kell átmennie.
    Ezt utálom csak kicsit... most bekerül egy STB a lakásba új távírányító... újabb doboz, majd mellé megy a router a saját kis tápegységével még 5 kábel az eddig is kibogozhatatlan kábelköteg mellé.

  • kammu

    csendes tag

    válasz poli27 #6099 üzenetére

    ez a valami hogy működik, mert nem kell neki áram :) hogy switchel... mert jön egy kérés a TV-felől meg jön egy az STB felöl megérkezik az adat, de hogy tudja melyiknek szól... vagy csak bután küldi mindkettőnek aztán bogarásszon akinek kell :)

  • kammu

    csendes tag

    válasz wmati #6116 üzenetére

    értem, azért volt furcsa számomra mert én rendesen bekötöttem minden szálat, kimértem kis műszerrel az egész házban tökéletes a gigabites hálózat :) néztem anno tényleg sok kábelen csak "félig" van bekötve a dugó... de akkor mi a bánatért nem köti be rendesen vagy akkor minek a 8 ér a kábelbe.

    Na ma sokat tanultam megint, köszönöm az infokat.

    Majd kiderül melyik kütyüt kapom.

  • kammu

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kb 2 hónapja kértem itt tanácsot mit hogyan és sokat segítettetek.
    Röviden, adott volt egy régi analóg bekötés - pár hét volt a hűség lejáratig, megkerestek mondták hoznak IPTV-t, netem duplázzák és olcsóbb lesz mint előtte. Nem tudtam hogy működik, mit cserélnek az IPTV miatt ezért kértem itt tanácsot.

    Végül is elég jól jöttem ki belőle, az összes analóg csatorna maradt, a régi modemet lecserélték egy Cisco HGW-re, az én régi routeremből TV-hez menő LAN kábelt felhasználták az IPTV-hez, a régi modemet elvitték a routerem kikerült a hálozatból.
    Ez volt nagyjából ami a legjobban lefedte a dolgot: [link]
    Ma sikerült végre beüzemelni a dolgokat, nem kellett semmit sem fúrni faragni. Minden szép és jó, ami maradt az a STB-be menő Lan kábel osztása Az STB és a TV közt és ha van rá mód akkor a Wifi erősítése.

    Ennyire sajnos nem értek a hálózati eszközökhöz, hogy kell és mit lehet :(
    Alap kérdés olyat lehet, hogy a TV-nél már alig van WIFI jel inkább nincs mint van, hogy az ottani kábelra rádugom a routert ami switch módban van és az csinál egy új WIFI hálózatot? illetve megy tovább a STB-be egy LAN kábel?

    A régi routerem switch módba állításáról nem találtam leírást :( edimax BR6204WG de a régi típusú ez a menüje, meg ez alapján próbáltam megcsinálni (tudom ez más mint ami nekem kell):
    [link]

    Ha nem lehet ezt megcsinálni akkor ott javasoltatok egy "kütyűt" 6099-es hozzászólásban van kép... annak mi a neve és hol lehet beszerezni (jó esély van egy kis számtech bolta vagy ilyet mivel gondolom nem sűrűn adnak el csak kevés helyen tartanak)

    Üdv,
    Tamás.

  • kammu

    csendes tag

    válasz wmati #6286 üzenetére

    A szerelő azt mondta routerrel biztos nem fog menni - vegyek switchet... ezért nem is próbáltam meg.
    A linkelt videóban is látszott tegyem át az IP-t máshova és a DHCP-t kapcsoljam ki és úgy megy switchként (bidge kapcsolat) megcsináltam, kipróbáltam PC vel és nem ment, WIFI se ment - így írtam ide hátha lesz valami okosság még...
    Most hogy írtad ez kell beraktam a helyére próbaként és megy, csak a WIFI nem, azzal még lehet elbohóckodom, az lenne e legjobb ha ugyanazt a WIFI hálózatot szórná szét (de gondolom ezt nem lehet - 2 külön eszköz ha ugyanazt a SSID és titkosítást használná akkor összekeveredne minden) így ha sikerül belőni akkor 2 WIFI hálózat lesz a házban :) de lehet nézek majd olyan csatlakozót amit korában linkeltetek mert annak nem kell külön áram egyszerűen a "kábelt osztja" szét - most ideiglenesen jó lesz a gyerek tudja nézni netről a meséit, meg megy az IPTV is. Már így is olyan a TV környéke hogy oda csak hosszas nekikészülés után nyúlok mert kisebb kábelrengeteg van amit most ez az IPTV is szaporított

  • kammu

    csendes tag

    válasz wmati #6288 üzenetére

    Közben megtaláltam én is (a kereső nagy segítség, csak bután beírtam UTP elosztó aztán jött a javaslat Y elosztó :)) de a közelemben nincs egy boltban sem, majd max felhívom egyiket postára adná-e mert ezért futárt minek.

    Hát igen a WIFI jó lenne, mert az volt a helyzet a nappali felében van WIFI 1 pöttyös, de max a leveleket olvasom el arra meg jó, a másik felében meg semmi :( és nem tudom mitől függ van mikor ahol szokott lenni ott sincs, máskor meg van az egész nappaliban.
    Most a GWH-al alig csökkent a jel erőssége pedig nincs is semmi antenna rajta - meg lehetőség sincs, hogy rátekerjek. Az lenne az igazi erősebb WIFI-je lenne és akkor csak Y osztó kellene... de ez már erősen álomszerű :)

    A TV mögött elfér a router, csak hát már így is kész káosz ami ott van, takarítani lehetetlen, a laminált padló meg az elektromos cuccok miatt akkora porcicák vannak ott, hogy csuda.

    [ Szerkesztve ]

  • kammu

    csendes tag

    válasz wmati #6290 üzenetére

    A TV mellé kellene a mostani router mint switch meg WIFI erősítő.
    Egyenlőre nem akar összejönni :( Ha berakom mint switch akkor nem tud WIFI-t csak nem értem miért :( wifit szór, csak hiába csatlakozik rá eszköz (telefon) az nem tudja használni a net-et, ha UTP-vel ráteszek PC-t az sem, de érdekes mert az STB és a TV vígan "netezik".

    Találtam olyat is a routeren Wireless WAN, nagyon gyengén látja is a CISCO-t lehet ezzel kezdek majd valamit, de beállítottam akkor meg elment a ciscoban a UTP portokon kiadott net csak a STB ment.
    vagy megpróbálom nem mint AP a routert. Igaz két külön szegmensben voltak, a cisco 192.168.0.1 az edimax 192.168.2.1 majd elsőnek összelövöm a két "routert", de ma már elég volt mert már teljesen megkavarodtam mit mire állítsak.

  • kammu

    csendes tag

    válasz wmati #6293 üzenetére

    Nem a WAN-ba dugom (kipróbáltam ugyan de akkor az STB nem megy), a LAN1-be dugom a falból, STB-t a LAN2-be, a TV-t a LAN3-ba.

    A routert egy PC-vel próbálom konfigurálni az megy a LAN4-be. De amint bedugom a falból a LAN1-be akkor a routert már a PC nem látja, nem nézetem de gondolom kap új IP-t a 0-ás tartományba(Cisco) és nem látja a 2-esbe levő routert (edimax).
    A DHCP-t a routeren kikapcsoltam eleinte, de itt írtátok nem mindig kell kikapcsolni, kipróbáltam, maradhat bekapcsolva - ha kikapcsolom utána már nem tudok rámenni konfigurálni, mert nem kap a rádugott gép IP címet, így resettel visszaraktam, ha be van kapcsolva a DHCP akkor is megy az STB, TV, WIFI is van, csak hiába csatlakozok rá eszközzel nem tudok vele netezni és érdekes módon a PC-vel sem ami rá van dugva a LAN4-re. Hálózat van, IP-t kap a 0-ás tartományból(mintha a cisco-ra dugtam volna), de nem tudok vele netezni.
    de 2x is kikapcsoltam a DHCP-t hátha azért nem megy a WIFI, mert a cisco eleve WPA2-es titkosítással jött... edimaxon is beállítottam majd töröltem és az edimaxon semmi féle titkosítás nem volt, nehogy az legyen a baj - nem volt hatás, így se ment úgy se... így most van az edimaxon is DHCP.

    Amikor leszakadt a ciscora dugott PC akkor a WAN-t próbáltam wirelessre beállítani, az edimax menüjében találtam ilyet, hogy megnézte az elérhető wifi hálózatokat és azt tudná WAN-nak használni. Lehet majd ezzel tudom működésre bírni, lehet nem.

    Azt nem értem hogy van az, hogy az STB, TV netezik a rádugott PC meg nem(egy TV-nek vagy STB-nek jobb az automatikus beállítása mint egy PC-nek?). mondjuk egy PC még rajta van a Cisco LAN potján.
    Cisconak 4 portjából 2-be van dugva kábel, egyik megy le a TV faliportjába(ez megy be az edimax router LAN1-be) a másik egy PC.

    [ Szerkesztve ]

  • kammu

    csendes tag

    válasz kammu #6294 üzenetére

    Majd holnap még azt megpróbálom az edimaxnak a 192.168.2.1-ről átállítom a LAN címét 192.168.0.150-re és kikapcsolom a DHCP-t az edimaxban, mert ha jól láttam a cisco DHCP-je 10-110-ig van engedve így talán jó lesz - igaz így 2 WIFI hálózat lesz a nappaliban, egy gyenge és egy teljes, aztán majd a telefon remélem okosan váltogatja ahogy mozgok a lakásban.

    [ Szerkesztve ]

  • kammu

    csendes tag

    A WIFI nem akar jó lenni, akár hogy konfigurálom a routert nem jó.
    Ha a DHCP-t kikapcsolom benne akkor nem kapnak az eszközök IP-t, ha bekapcsolom kapnak de nem tudnak netezni, se a telefon se a PC. A STB és a TV az meg lazán megy közben, azt is próbáltam mivel a STB 192.168.0.10-es IP-t kap azt adom be minden eszköznek de akkor sem ment a net, a TV-nek meg nem tudom kiírtani az IP-jét.

  • kammu

    csendes tag

    válasz wmati #6297 üzenetére

    A cisco-ba dugott PC az megkapja a megfelelő IP-t és megy a net is, ha a cisco WIFI-jére csatlakozom az is jó. Az eszközök 192.168.0.10+- os IP-t kap, attól függ mennyi eszköz van rajta... 12, 14 körül vannak.

    A ciscoból megy le a faliportba a kábel erre rádugva a régi router LAN1 portba, a routert beállítottam 192.168.0.100-ra, hogy tudjam konfigurálni, ne kelljen ezért egy külön gépet oda vinnem (router alapból a 192.168.2.1-es IP-t adja magának reset után).

    A LAN2-be dugott STB az megkapja a 10-es végűt, ha nem ö a 10-es akkor nincs nem megy.
    A LAN3-ba van a TV... nem tudom milyen IP-t kap, de megy rajta a net

    A LAN4-be dugott PC az kapja mondjuk a 16-os végű IP-t, de nem tudok vele netezni. Próbáltam direktbe 10-re átírni fix IP-vel az sem volt jó,
    Látszólag minden rendben, DNS-t látja, GW is megvan, jó legalábbis a kiírás, de hiába írok be bármit a böngészőbe semmi.
    A router által szórt WIFI-re csatlakozott eszköz nem kap IP-t, de ha bekapcsolom a router DHCP-jét akkor kap szintén a 192.168.0.xx-re teszem, de nem megy a net.

    Olyan mintha a ciscoból menő kábel védett lenne, fix 10-es végű IP és nem lehet rajta más eszköz, a TV mondjuk megy de PC már nem. Az rémlik direktbe rádugtam a faliportra PC-t és nem volt net akkor sem, pedig akkor kellene lennie.

    Nem tudjátok van valami dedikált IP az STB-nek vagy a LAN portok közül mondjuk a ciscon valami úgy beállítva, hogy arra a portra csak STB mehet... gondoltam megnézem a MAC-jét az STB-nek és a routerem tud ilyet és behazudja azt a MAC-et, de ennyire nem akarok vele gépészkedni.

  • kammu

    csendes tag

    válasz villamos #6299 üzenetére

    Hmmm lehet ez az elmélet, de akkor ez hogy van:

    T-s cisco HGW... 4 port, mind a 4-be dugtam kábelt, 1 dolgozó szoba, 2 gyerekszoba és a nappali ahol eredetileg a TV-nek ment a net most a STB-nek megy.

    A szerelő dugta így be, mindenhol van net, kérdeztem ha már elhasználtuk az nappali/tv-nek szánt fali ajzatot, mit lehet oda tenni, mondta switch mehet router nem. A switchbe mehet majd a router és oszthatom a nappaliban tovább a netet ahogy akarom.

    Itt mondták a routert használhatom switchnek csak ne a WAN-ba dugjam a fali portból a kábelt... tökéletesen működik, megy a STB és a TV is, egy dolog nem megy ha a routerbe PC-t dugok vagy a router WIFI-jére csatlakozik egy készülék - kapnak IP-t látszólag hibátlanul csatlakoznak, de mikor böngésznék akkor semmi.

    Köszi a válaszod, megpróbálom a routert akkor a 2-es végű IP-re tenni, bár ha a WAN-ba ment a faliból akkor az STB nem ment, max kipróbálom hogy a STB-nek mindig a fix 10-es IP-t adatom a DHCP-vel.

    Tudom ez a gányolás gányolása, miért nem örülök hogy a TV-n is van net és az STB is működik (ez volt a célom és ez teljesült is, így örülök neki), de hát ilyen vagyok hozzuk ki a legtöbbet a dolgokból - ez viszi előrébb a dolgokat, ha már eddig eljutottam akkor a következő cél felé fordulok

    [ Szerkesztve ]

  • kammu

    csendes tag

    válasz villamos #6301 üzenetére

    Csak ez nem oldja meg az alap gondom.

    Nevezetesen annyit, hogy ha azt csinálom amit mondasz a routert a HGW-hez csatlakoztatom és onnan a többi faliportot, majd a WIFI-t is a régi router adja és a nappaliban levő faliportra rádugom sz STB-t mert az akkor dirktbe megy a HGW-ből akkor a TV-nél nincs net. Tudom én kényeztetetm el a gyereket, de szereti a meséket és megszokta a TV-n van netről nézhető x millió rajzfilm, mondóka, mese stb és nézné.

    Így most minden jó, egy dolgot kellene még megoldani és akkor tökéletes lenne... ha a nappaliban ahol most a WIFI gyenge erősebb lenne, úgy hogy közben a TV-nek is ad netet a router.

    Valószínű működőképes az a megoldás, egyszerű itt ajánlott UTP Y kábellel osztom az STB, TV közt a fali portból az UTP kábelt és a routert meg átrakom WIFI erősítőnek valahova a lakás másik pontjára.

  • kammu

    csendes tag

    válasz villamos #6303 üzenetére

    Az a baj az Y kábelben nem bízok annyira, mert a működésa az, hogy 8 érből 4-et az egyik gép kap a másik 4-et a másik gép kapja, az oké hogy egy kábelen megy ügye több gép kérése, de pont egy switch vagy egy router válogatja ki melyik gépnek mit kell továbbítani.
    Így nem igazán fog szerintem működni, mert hálózati hibákat fog okozni, ha szerencsém van akkor kibogozzák kinek mi kell de ha nem akkor minden gép megkapja mindenkinek szánt adatokat amivel nem fog semmire se menni.

    Na mindegy lehet feladom ezt WIFI erősítés dolgot és a régi router csak mint switch bekerül a STB és a TV-hez, működik - ne legeyek telhetetlen :) csak még egy kütyűvel meg áramfogyasztóval több a nappaliba.

    [ Szerkesztve ]

  • kammu

    csendes tag

    válasz wmati #6307 üzenetére

    Ha kikapcsolom a DHCP-t a routeremben akkor ö nem ad dinamikusan IP-ket a rá jelentkezőknek. Ettől még elérhető, viszont amit nem tudok beállítani, hogy ö kapjon IP-t a HGW-től. Kézzel be tudom állítani, de nem tud kapni másik eszköztől - legalábbis eddig nem találtam, de lehet valahol eldugva van.

    Lehet nincs külön IP-je az STB-nek, de azt vettem észre ha nem ö az első eszköz akkor nem megy, így mindig övé az első kiosztható cím: 192.168.0.10, ha kihúzom és más kapja akkor már nem megy.

    Igen a legegyszerűbb az lenne ha húznék új kábelt, de nem olvastad a korábbi bejegyzéseim, a lényeg próbáltam sok mindenre gondolni, elég normálisan bekábeleztem a házat (hangszóróknak is a falba megy), ne kelljen kábeleket nézegetnem, húztam a TV-hez is LAN-t, GBites hálózat minden szobába bekábelezve, koaxxal párosítva, ki tudja mit hoz a jövő, magamnak csináltam mert sajna nem igazán jók a tapasztalataim ha más csinálja - de még egy kábel már nem fér el. A másik gond kb 30-40 métert kellene behúzni elég sok áthúzó dobozt használva, amihez nem sok kedvem van - a szerelőt nem akartam ennek kitenni, mert átlag lazán átfúrnak mindent, aztán kinéz ahogy kinéz - ez megint az én hülyeségem, de pici gyerek van aki kúszik mászik, ha kábelt lát, bújócskázik alatta, húzgálja

Aktív témák