Keresés

Aktív témák

  • villamos

    őstag

    válasz kammu #6298 üzenetére

    Véleményem szerint az az elsődleges probléma, hogy össze-vissza kötözgetsz mindent mindenfélével. A t-home eszközeinek négy kimenete szokott lenni. Ebből három kizárólag set -top box kiszolgálására van konfigurálva. Egy kimenetre köthető a pc, illetve a saját router. A saját routerre természetesen bármiféle saját eszköz csatlakoztatható, de csak erre.
    Egyébként:
    A t-s eszközzel való kapcsolás a következőképpen működik:
    1. a T-s eszköz ip címét 10.0.0.1 állítod
    2. a T-s eszközben DMZ -be kell tenni a 10.0.0.2 ip -t.
    3. a saját eszköz WAN portját statikus IP -re állítod, a címe 10.0.0.2, alhálózati maszk: 255.255.255.0 alapértelmezett átjáró, és névszerver: 10.0.0.1
    4. a T-s eszköz LAN portját összekötöd a saját eszköz WAN portjával
    Ezek a különféle routerekben más és más menüpontok alatt találhatóak meg.
    Ezen kívül a T-s eszközben érdemes letiltani a wifit, hiszen ezután már a saját router wifi -jét használod.

    És még valami, a t-home eszközét közvetlenül kell összekötni a set-top boxokkal. Különféle saját eszközök, switch, vagy router beiktatása erősen nem ajánlott. Természetesen Rj45 -ös aljzaton keresztül mehet, de ebben az esetben figyelni kell a helyes színsorrendre.

    [ Szerkesztve ]

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

  • wmati

    addikt

    válasz kammu #6298 üzenetére

    Biztos nekem nem tiszta valami de routeren kikapcsolod a dhcp utána szerintem már nem kéne tudnod elérni illetve semmmilyen ip nem kel adni neki kapnia kéne a cisco bol mindent a stb tudtomal nincs különleges ip je dhcp ből kapja mint a többi gép

    (#6306) villamos Legjob lenne még egy utp de nem tudjuk menyire megoldható pl nálunk utp és koax kábelt alig tudtuk berakni nem fért vilna mellé még egy utp

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák