Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz *Ropi* #10575 üzenetére

    6 év alatt valóban tönkrement az akkupakk.:K Ha folyamatosan hálózati áramon
    lóg, akkor mit nyertem volna? +1-2 évet? Közben meg pörgette volna a ventit?:U
    Nincs az a pénz. (Akkupakk = 9K.) Ha meg nem pörgeti, leég a ház is ugyebár!

    Nekem nem arra kellett, hogy 7/24-ben menjen! A gépet biztosította, ha jött egy
    rövidebb áramszünet (előfordult). Ha meg hosszabb, akkor volt időm kikapcsolni.
    Kivéve, amikor vacilláltam, hogy most kilépjek-e a Far Cry 3-ból, és ott kapta az
    ívet rendesen (GTX580SLI, 990X, TV, minden rajta volt). Le is kapcsolt.:))
    Ha valamikor, akkor ebben a helyzetben kellett volna olvadnia! Szerencsém volt?
    Meglehet! Pont ezért szeretném, hogy legyen rajta hűtés, amikor SZÜKSÉGES.

    Ugye nem azt akarod megmagyarázni, hogy ha az a pici venti 4500-as fordulaton
    elégséges a teljes terhelés melletti "olvadás" megakadályozására, akkor minimál
    terhelésnél is pont ugyanakkora légszállításra van szüksége a cuccnak?:F Nem
    azt mondtam, hogy passzív üzem kell feltétlenül bár az is lehet, amíg elég hideg,
    hanem hogy ez így, szabályozatlanul, minden körülmények között pörögve SZ*R!

    Szóval vagy elkezdem most ugyanúgy használni, mint eddig 6 éven át, s egyszer
    majd nem lesz szerencsém, vagy találok műszaki megoldást a normális hűtésre,
    amit gyárilag (pl. fordulatszámszabályozás) kispóroltak: ebben kértem segítséget,
    de csak azt hajtogatod, hogy "úgy jó az, ahogy van"! De nem fricskázásból.:R

    Szerk: egyébként szerinted milyen akku van benne, hogy folyamatos töltés nélkül
    rögtön elkezd szulfátosodni? Miért tenné? Ha sokat áll és lemerül, akkor persze...
    De ha naponta pár órát van ideje töltődni, miközben terhelve sosincs? Nagyon fura.
    Ja és amúgy hogy tanul az elektronika? Hol lehet ennek utánaolvasni részletesen?
    Nem tudom eldönteni, hogy csak direkt szívatsz, vagy tényleg úgy van, ahogy írod.
    Az eddigi írásaidból úgy tűnt, értesz a témához, így nem értem a szulfát dolgot.:F

    Szerk: a miheztartás végett itt a fotó, hogy milyen akku volt benne gyárilag...:R

    [ Szerkesztve ]

  • sanzi89

    addikt

    válasz *Ropi* #10575 üzenetére

    Azért ez érdekes, én is kíváncsi volnék valamilyen gyártói ajánlásra, leírásra:

    "Havonta 1x ajánlott őket kikapcsolásig lemeríteni, hogy az UPS újra meg tudja tanulni az alsó kikapcsolási feszültségküszöböt."

    Rengeteg szünetmentes van szerver előtt, most huzigáljam széljel havonta, dugjam máshova - addig is jó lenne ugye szünetmentesre - tegyek a kiszedett szünetmentesre valamilyen terhelést, merítsem, töltsem, szerver újra széthúz (már második leállás egy hónapban), eredeti szünetmentes vissza? Ez volna a normál működés? Erősen kétlem...

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák