Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz pengwin #41 üzenetére

    Pontosan igy!
    A 30 eurot igen, nagyon tulbecsultem, szandekosan.
    De amugy a Tesla-t ugyan nem szeretem, de ha egy valamit bizonyitott, az az, hogy lehet am az autoiparban is gyorsan iteralni, nem kell 10 eves (es akkor is alsopolcos) hw-el dolgozni, es abbol kieroszakitani a sok csillivilli baromsagot.

    Csapat: Szerintem teljesen nyugodtan lehet 2-300 emberrel szamolni az infotainment fejlesztesi reszleget egy nagyobb gyartonal, es van egy olyan erzesem, hogy meg en is erosen alabecsulom a dolgot. Megfeleloen eros hw also hangon harmadolni tudja a fejlesztesi idot, szoval meg 30 euros, sot, talan meg 100 euros extra hw-koltseg mellett is olcsobb lenne.

    Ismeros amugy az iparagban dolgozott, nemet gyartonal, fejlesztoi great leader pozicioban. Azota lelepett, es a stressz-szintje meg a finance szektorban is kb a harmadara csokkent (igen, emberunk szereti ha faj).

    Elmondta, mi a szitu, nagyon egyszeru erteni:
    - A letezo legfosabb hardware-el kell dolgozni, amit el tudtok kepzelni.
    - Ebbol kene kihozni olyan szintu grafikat, animaciot, adatmennyiseg feldolgozasat, amihez realisan also hangon egy mai kozepkategorias arm soc kene.
    - Ennek a kovetkezmenye az, hogy az utolso bitet is megszexualizaljak a sracok, hogy egyaltalan annyira mukodjon, amennyire.
    - Ennek a kovetkezmenye az, hogy annyira modularis a kod, hogy semennyire. HW csere /update eseten gyakorlatilag lehet ujra kezdeni az egeszet a nullarol. Mivel a kod abszolut olvashatatlan, mert egy bitwise hack-halom az egesz, konkretan egyszerubb tenyleg nullarol, eredeti doksi alapjan fejleszteni.
    - Mivel ez hatalmas koltseg, ezert inkabb nem akarnak valtoztatni (tehat fejleszteni, mert lejjebb fizikai keptelenseg menni) a hw-en.
    - Mivel nem fejlesztenek a hw-en, folyamatosan sziv a csapat a tech debt-el, a bugok megtalalasa es javitasa egy remalom, a kod tesztelhetetlen es karbantarthatatlan
    - Kozben heti szinten jon az ujabb great leader az ujabb vilagmegvalto "vision"-el, meg hatszaz uj feature request-el, ugy, hogy mar az elozoek is cska ugy fertek el a memoriaban, hogy egy csapatnyi senior izzadt a whiteboard elott napokig, hogy kiadja a dolog.
    Es ezzel el is erkeztunk a gyonyoru korforgasban a kezdo ponthoz. Uj HW nem lesz, mert nullarol kene mindent lefejleszteni, meglatja az egysegsugaru manager a koltsegtervezetet es spontan elajul. A regi HW-re fejleszteni pokol, de kozben azert fontos lenne tartani a lepest a konkurenciaval, folyamatosak a feature requestek egy olyan kodbazisban, amit amugy is csak az tart egyben, hogy minden reggel hexben kantal a csapat, mikozben korbeugralnak egy devkitet...

    Es akkor mit latunk, miben latja a jovot, mitol varja a csodat a VW mar megint? Hat, heheh, uj messias managga kell! Majd jol atnevezi a reszlegeket, meg kirak par motivacios posztert, attol biztos megjavul minden! :DDD

    ui.: Fentihez elfelejtettem hozzatenni, hogy a tech szektorban minimum 8 eve elavult soc-okhoz maguk a fejlesztoi toolkitek is olyanok, mint ha muzeumbol lettek volna elorangatva. Orom elavult foson dolgozni elavult eszkozokkel, mikozben az n-edik "visionary" idiota kakukkol felettetek, hogy majd o megvaltja a vilagot, mert kirak egy macskas posztert a budi ajtajara.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák