Új hozzászólás Aktív témák

  • szumo

    senior tag

    válasz mongi #12147 üzenetére

    Igazad van!

    Nekem az eredeti végzettségem gyengeáramú ipari elektronikai műszerész, mégis hónapokon át tömték a fejünket a jó öreg 8080 és 8086 -os felépítésével, utasításkészletével. Akkor valahogy rühelltem, de később a technikumban, mikor robotikát, és PLC programozást tanultunk, a leülepedett alapok iszonyat hasznosak voltak. Én még forrasztani is megtanítanám ezeket a fiatalokat, mert az is a szakma része. Sőt alternatív villanykapcsolók bekötésével múlatnám az időt, hogy az és vagy kapukat felfogják. Azt meg ne mondja nekem egy iskola se, hogy nem lehet egy PC bontóban még elinduló gépeket beszerezni, hogy a fiatalok ne legyenek ................. (Ide mindenki azt gondol, amit akar :) )

    Sztori:

    Cimborám egy kórház rendszergazdája volt akkor és kaptak az informatikára egy másodéves infóst ott volt egész nyáron. Ők mutatták meg neki, milyen egy gép belseje, hogy is néz ki egy szerver, és milyen egy modern telefonközpont. A nyár végére azt mondta a srác, hogy többet tanult, mint a főiskolán addig összesen.

    Konklúzió, ezt a szakmát gyakorlat nélkül nem szabadna oktatni.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Új hozzászólás Aktív témák