Új hozzászólás Aktív témák

  • Solad

    őstag

    válasz Dany007 #11050 üzenetére

    kaptam mar az ELTE-tol 1 forintos fizetesifelszolitast is ajanlott levelben...

    No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

  • szumo

    senior tag

    válasz Balu77 #11045 üzenetére

    Ne mond hogy az ilyen kábeles fazonok mindenhol ilyenek, mert vérig sértesz vele. Amikor én csináltam, mindenhol, még az utolsó putriban is megcsináltuk tisztességesen a munkánkat. Akár villanypóznán, akár puccoséknál, akár hol volt a hiba.
    Az viszont igaz, hogy az alsó középosztálybeliek sokkal kedvesebbek voltak, mint puccosék. Egy-egy kávé, egy kis jatt mindig csurrant cseppent. Puccoséknál, az a firtató figyelem, hogy mihez érünk hozzá stb. az azért zavaró tudott lenni. Lehet, majd összeszedek egy csokorravalót abból az időből. :D

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Balu77 #11049 üzenetére

    Az a poén, hogy ez után nekik 150Ft-ot kell fizetniük a Postának. :D

    ***

  • misirulez

    senior tag

    válasz Solad #11051 üzenetére

    Erről az jut eszembe, hogy egy ismerősöm mesélte aki postán dolgozott (hogy aztán igaz-e vagy sem nem tudom) de hogy amikor kitalálták ezt az 5 Ft.-ra kerekítünk le-fel szabályt, csinált saját számlájára 2 Ft os csekkeket, és egyenként fizette be őket, mivel ott dolgozott az egyik csekkfelvevő ablaknál, amikor épp nem állt senki sorban azokat vitte fel a gépbe. :D

  • Lenry

    félisten

    válasz misirulez #11054 üzenetére

    teljesítményben fizetik őket? vagy miért volt ez neki biznisz?

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Fecogame

    veterán

    válasz Lenry #11055 üzenetére

    Az én sem értem, miért volt ez jó :F

    Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Lenry #11055 üzenetére

    "csinált saját számlájára 2 Ft os csekkeket"

    Készpénzben nem számolunk 1-2 Ft-tal, de számlapénzben igen. A saját számlájára fizetgetett be 2 Ft-ot, így befizetni nem kellett, de jóváírni jóváírták.

    Ezt megcsinálja ezerszer, az 2.000 Ft. Ezzel le is bukik, mert nem hiszem el, hogy senkinek nem tűnik fel, hogy egy embernél ezerszer fizettek be 2 Ft-ot csekken. Sikkasztásért eljárás indul ellene, kirúgják, de valószínűleg ezzel a zseniális trükkel nem szed össze addig annyit, hogy a hivatalos büntetőeljárás is megindulhasson, csak simán bukja a fárasztó munkával összeszedett pénzt.

    Ha ez igaz, akkor sima borítékolással legálisan többet keresett volna. A marha. Ha igaz.

    [ Szerkesztve ]

  • Shad0w

    senior tag

    válasz Lenry #11055 üzenetére

    2 Ft-os csekkre nem kell fizetni, mert lefelé kerekítik, tehát ment a számlájára két forint.

    szerk.: isten bizony nemvolt még kint az előttem szóló hsz-e amikor írtam, namind1... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Josi

    aktív tag

    válasz misirulez #11054 üzenetére

    Csak az a gond, hogy ilyenkor a csekk kibocsátója fizet a postának.
    És magánszemély saját számlára csak ugy gyárthat csekkeket? Ez sem anyira hihető.

    ''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

  • nyunyu

    félisten

    válasz nyunyu #11023 üzenetére

    Utana meg kollega engem akart megverni, amikor beszoltam, hogy siman kap ilyen dugot meg hozza aljzatot, ugyhogy UTP egyik veget radugja a tapra, masikat a kameraba.

    Saleses kollegat holnap kinyirom. (ha bent lesz :DDD)

    Bohoc kollegaval egyutt eppen az IP kamerat telepitik, csak nem ott van a konnektor, ahol a kamera, rovid a madzag.
    Uzletkotonk sikeresen levagta a tap csatijat, hogy majd osszebuvoli a kamerakhoz meno UTP helyett hangfaldrottal, csak eppen azt nem jegyezte meg, hogy a keteres drot melyik fele melyik, raadasul mindketto fekete. :))

    Kollega altal kezebenyomott multimeterrel meg nagyon elakadt, elsore az jott ki neki, hogy a feliratos oldala a kabelnek a 0, masik a +5V, de ez nem lehet, biztos rossz a multimeter, vagy forditva fogja.

    Kollega is probalta merni, de ot is belezavarta, igy este 1/4 11-kor telefonos segitseget kernek, magyarazzam el nekik, hogyan kell a multimeterrel merni, melyik szinu merodrotot melyik lyukba kell rajta dugni. :W
    Jo, 5 perc utan felfogta, hogy semmi baja sincs a multimeternek, sot jo helyen vannak a drotok is.

    Utana azt is sikerult elmagyaraznom, hogy tapcsati belso felere dugja a pirosat, kulso palastjara a feketet, es ekkor mutat +5V-t a multimeter, nem -5V-t, akkor van polaritashelyesen bekotve.

    Kovetkezo otletuk: 2 kamera van, de egy csokival kozositve a 2 hangfal kiallas.
    Mi lenne, ha a tap feloli veget kettebontana, es rakotne mindket kamera tapjat, hogy 2 kamerahoz 2 (kozos) tap legyen. :Y

    Hamargyorsan lebeszeltem rola, hogy ilyet max villanyasz muvel, szakember nem. :DD
    Ha nem eleg az egy tap, akkor inkabb keritsenek egy erosebb tapot, ami nagyobb aramot bir leadni.

    Azt persze nem arultak el, eppen hol vannak (meg mit isznak), de sejtem melyik lebuj lehet, fonokom multkori ceges "ugyfellatogatasunkkor" nagyon tukmalta rajuk a cuccot. :(

    Persze ahogy ilyenkor lenni szokott, meg oda sem ultunk a pulthoz, de mar jott a kor palinka+sor, alkoholista kollegakat ennyire ismerik. :(

    Szerintem ezt most is eljatszhattak, kollega hangjan hallhato volt mar a par vedoital hatasa.
    Ugyan jozanul is hulye, de akkor legalabb tud gondolkozni, aztan nem kerdezi meg, hogy melyik a bal keze. (egyebkent jobbrol a masodik :DDD)

    Baaaaaaaar, ha sales kollega ott olalkodik a kornyeken, akkor a (mas)feloras monologjai utan mar en sem mindig tudom, hogy fiu vagyok-e vagy lany, olyan eros agyzsugorito kepesseggel bir. :O

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • szumo

    senior tag

    válasz nyunyu #11060 üzenetére

    Hát hallod a kollégáid vagy a programozáshoz értenek elsősorban, vagy a szakácsművészethez, de lehet, hogy valaki a középiskola első két osztályának emlékeit kegyetlenül kitörölte náluk, az biztos. De az is lehet, hogy egészségügyi szakközépbe jártak.
    Azért nálunk az alap műszeres mérésekre, meg forrasztani megtanítják/tanították a delikvenseket.

    Így próbálom feldolgozni amit írtál, de a merevlemez olvasási hibával eldobja ;]

    Nem gondoltál még rá, hogy valami ECDL-es tanfolyam nem ártana nekik? :DDD
    Inni meg munka közben max. vizet.

    Na mindegy! Nem irigyellek miattuk. :)

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz DeFranco #11057 üzenetére

    Nem hinném, hogy igaz, mert tudtommal ehhez szerződni kell a postával, na meg a címzettnek csekkenként 150Ft-ot kell fizetni a postának a szolgáltatásért.

    És ahogy előttem is írták, külön engedély kell a csekkek nyomtatásához (olyan helyen dolgoztam egy ideig, ahol tömegesen nyomtattunk ilyen csekkeket), külön szerződés a postával, stb (a nyomtatott csekken rajta van a gyártó kódja is).

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • nyunyu

    félisten

    válasz szumo #11061 üzenetére

    Nem gondoltál még rá, hogy valami ECDL-es tanfolyam nem ártana nekik?

    Tobbseguknek informatikai foiskolaja van, asszem csak a titkarnonk, meg a sales kollega kivetel, de ot azert fizetik, hogy addig jarjon a szaja, amig ugyfel nem csenget sok lovet.

    Inni meg munka közben max. vizet.

    Tulzottan eloiteletes voltam, mint kiderult nem oda mentek, hanem most nyilo plazaba rendeltek oda oket kavezot szerelni, tegnapelott este szoltak, hogy ma nyitnak...

    Ugyhogy tegnap delelott mentek kollegak arut beszerezni, delutan irodaban legoz, aztan este 7-re ertek ki a helyszinre kiepiteni a rendszert, szoptak is 1/2 12-ig. :(
    Kollegat meg annyira felhuztak a gyokerek, hogy mar gondolkozni sem birt, azert kert inkabb telefonos helpet. Nem a sortol remegett a hangja.

    Ma meg ugyfel velunk anyazott mert az etteremvezeto gyokernek nem tetszik a rendszer, szerinte szar.
    Ja, csak amikor kollega mutogatta nekik, mikor mit kell nyomni, akkor cseszett figyelni, aztan alapveto juzer errorok vannak, mivel az elozo munkahelyen megszokott konkurens ettermi rendszer logikaja szerint probalkozik dolgozni, mienk meg nyilvan nem ugy mukodik.

    Ezt meg most kaptuk:

    (ossz-vissz csak az emailcimekbe, meg a megszolitasba satiroztam bele.)

    Szerintetek mennyire vegyuk komolyan? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz nyunyu #11063 üzenetére

    alapveto juzer errorok

    Kollega ma reggel is ott volt oktatni, kerdezi ki a tegnap este tanultakat:
    Uzletvezeto probalkozik lehuzni a magneskartyat a monitor+oldalara raepitett kartyaolvaso KOZOTT. :W

    Erre odaugrik az egyik pincercsaj, hogy nem ugy kell, majd o jol megmutatja.
    O legalabb a magneskartyaolvaso reset eltalalta, csak eppen vizszintesen fogta a kartyat, fuggoleges helyett, igy pont a vajatra merolegesen ment a magnescsik, nem az olvasofej alatt.

    Utana nagy bociszemekkel nez, hogy most mi van, miert nem mukodik. :))

    (Pedig a csaj korabban mar dolgozott egy masik ugyfelunknel, szoval elvileg ismerte a rendszert. :W)

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • stol

    addikt

    "Jónapot!

    XY-kor vettünk önöknél egy VZ tip. alaplapot és az lenne a problémám, hogy a 2. slotba nem lássa a ramot."

    Igen. Valóban nem látja.... :W

    [link]

  • Pötyi

    őstag

    Van az íróasztalomon néhány - a mindennapi munkában használatos - kellék. Például egy német hegyi levegőt tartalmazó flakon, a druckluft, amivel a porcicákat szoktam kitakarítani a billentyűzetekből, vagy a gépek aljából. Na most ahány ember csak bejön az irodámba, az mind megnyomja a flakon gombját egy pillanatra és kifúj egy cseppet, nehogy maradjon benne valami akkorra, amikor majd szükség lenne rá. Vagy itt van az olló nélkül, kézzel téphető Pritt cellux ragasztószalag! Egyszerű, a szalag mindkét oldala ricnis, emiatt kézzel is le lehet tépni belőle egy darabot. Ebből is mindig, mindenki szakajt pár centit! A legjobban az elektromos tűzőgépemet szeretik. Mindig bedugnak egy darab papírkát a szájába és orgazmust kapnak, hogy vááá, magától összetűzte. Amikor meg én akarom nagyritkán összetűzni a doksijaimat, addigra már richtig kifogy belőle a lőszer, meg a ceruzaelemekből a szufla!

    Azon kapok agyfaszt, hogy se a sűrített levegőt, se a celluxot, se a tűzőgépet nem tudom arra használni, amire kell, mert akkora már tuti kifogy, vagy elfogy! Basszus, kétszáz ember szokta kipróbálgatni a mellékesen saját zsebből vett dolgaimat, mert ilyen extra cuccok azért nem járnak alapból az irodaszer-ellátmányból!

    Vettem magamnak a sarki Ápiszban olyan acél iratcsipeszt, aminek olyan visszahajtható fülei vannak, hogy azzal lehet kinyitni a csipesz pofáját. A múltkor kért az egyik kolléganő pár darabot. Mit sem sejtve megkérdeztem, hogy tán csak nem olyan vastag iratai keletkeztek neki is, amit már csak ilyen vastag csipesszel lehet összefogni? Nem-nem, otthonra kell neki, a fahéjas, korianderes, indiai borsos Horváth Rozi, meg Kotányi fűszeres tasakok lezárásához…

    Azt akarom kérdezni, hogy nálatok is vannak ilyen jószágok, akik kényszeresen kipróbálnak a szobátokban mindent, megnyomnak minden gombot, mint DeeDee, amikor beszabadul Dexter laboratóriumába?

    QNX is cool!

  • Pötyi

    őstag

    válasz ollie #11068 üzenetére

    Felesleges lenne, mivel nincs rajta zár, nem zárható a fiók...

    :D

    QNX is cool!

  • stol

    addikt

    válasz Pötyi #11067 üzenetére

    Ááá nem.
    Nálam csak egy befáradó kedvességből maxra tekerte a labortápom fesz potiját... :W

  • szumo

    senior tag

    válasz nyunyu #11063 üzenetére

    Én nem informatikára gondoltam, hanem egy elektrotechnika alapjaira.

    Anno az xyz kórházban, jött egy informatikus srác gyakorlatra. Harmadéves fősulis volt, és mi mutattuk meg neki, hogy hogy néz ki belülről egy gép egy szerver egy router egy swich. A nyár végén megköszönte, és azt mondta, hogy a hardverekről többet tudott meg, mint a fősulin addig. Szóval a diploma nem helyettesíti a középsuliban megszerzett alaptudást. Sajnos ezekkel nem foglalkoznak a felsőoktatásban.
    Ez egy másik téma, nem akarom bele lovalni magam.

    A buta buta ügyfelekre meg sajnos nincs megoldás, én is beléjük futok lépten nyomon. Ez van sajnos ilyen ez a popszakma.

    Stol: Neked ezek a lábhajtogatós hibák külön örömet okoznak. Valld be, hogy még élvezed is :DD

    Ügyfél: Hibaleírás, kékhalálozik a gép! Kérdem mi történt. Válasz ááá semmi. Gép indul, következő üzenet: A frissítési folyamat megszakadt, kérjük a műveletet ismételje meg. Frissítés megcsinál, majd az msn is bejelentkezik frissítésre, és képzeljétek az összes kiegészítése fel van téve, vagy 400MB. Ahhhh. Azt hittem odafialok, mire elkészült. 3-4 újraindítás, csak hogy a win érezze a törődésemet. Kérdezem hogy nem lett lekapcsolva a gép kicsit agresszívabban? Mondja, hát volt amikor csak a hosszabító lekapcsolásával át le a gép. Mondom itt van a kutya elásva, mert előtte a monitor feliratait is el kellene olvasni. Ugye amikor a win kikapcsoláskor telepít, és megkér, hogy ne vedd el alóla az áramot. Szóval akad pár ember aki okosan cselekszik.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Pötyi #11069 üzenetére

    Ez ugye csak vicc, hogy benyúlnak fiókodba, hogy használják a cuccaid?? Amint ilyet vennék észre, az lenne az utolsó napom annál a cégnél, ahol dolgozom.

    ***

  • szumo

    senior tag

    válasz Pötyi #11067 üzenetére

    Nálunk vannak rendes irodaszerek. S még a takesznak is megvan tiltva, hogy törölgesse az asztalomat.
    Egy 841x700 as fehér lap van letéve, amit ha telefirkáltam, cserélek :)

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • Pötyi

    őstag

    válasz ollie #11072 üzenetére

    Ajmár, most nem a fiókba, szekrénybe történő belenyúlás az, amire kihegyeztem a hozzászólást! Persze, hogy belenyúlnak, mert csak nálam van pld. monitortisztító-folyadék, meg pihe-puha, antisztatikus törlőkendő, meg még sok minden más, ami csak nálunk, rendszregarázdáknál érhető el. Ha épp nem vagyunk ott, ettől még nem áll le a ház, hát Istenem, kiszolgálta magát. Ettől meg a világ feneke sem esik ki. Különben is, ezek a dolgok pont azért vannak, hogy használják azokat. Igazándiból a saját dolgaimhoz történő hozzányúlás, megnyomkodás, értelem nélküli felhasználás, pazarlás az, ami basztat, erre akartam kihegyezni a mondanivalómat! Erre vártam más vicces történeteit. Kérlek, ne vidd félre!

    (Amúgy neked is igazad van. Ha a úgy nyúlna bele valaki a fiókomba, hogy pld. onnan ellop valamit, akkor nekem is az utolsó napom lenne a cégnél, de nem puszta sértődöttségből, hanem azért, mert a rendőrség vinne el - ugyanis az elkövetőt agyonverném...) :D

    QNX is cool!

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Pötyi #11074 üzenetére

    tegyél rájuk ilyen címkét: "ne bántsd! ő sem bánt téged!" :) (esetleg egy kicsit durvábbat: "ne bántsd, mert szétverem a ***** fejeden!" ;] ) én sem szeretem egyébként, ha használják a cuccaim... elviszik ide-oda és otthagyják, stb...

    ui: egyébként egyik kolléganőmnek "zümmögős tűzőgépe" van... csomószor jártam már benn nála és láttam, hogy beledugja a papírt, zümm... és már össze is van tűzve... egyszer majd kipróbálom (eddig nem éreztem rá késztetést) és elmondom, mi benne az olyan "húdeérdekes" :)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • nyunyu

    félisten

    válasz Pötyi #11067 üzenetére

    Azt akarom kérdezni, hogy nálatok is vannak ilyen jószágok, akik kényszeresen kipróbálnak a szobátokban mindent, megnyomnak minden gombot, mint DeeDee, amikor beszabadul Dexter laboratóriumába?

    Most hogy hebe-hoba jarogatok be dolgozgatni egy penztargepes torteneten, eleinte csak az iroasztalom felet foglaltak el a szomszed asztalnal ulo kollega eppen futo projektjeihez (nem) hasznalt eszkozei, vagy az eppen osszeszereles/javitas/uj telepites alatt allo gepek/monitorok/nyomtatok.
    2 masik szervizasztal is fullon van, multkor gyanutlanul kinyitottam a tavasszal leepitett szervizes kollega mogotti szekrenyt, oda is lapatolhattam vissza vagy 20 kibelezett rossz nyomtatot, ami kidolt a szekrenyajton :(

    Akkor orditottam egy kort, hogy igy nem tudok dolgozni, kollega kapott maganak megegy asztalt, az elozore keresztbeforditva, igy most szimultan nyomhatna 4 gepen (csak sosincs ra ideje :DDD)
    Igy mar csak az asztalom negyedere tologatjak at cuccaikat a szomszed kollegak. Ha hagyom. :DDD

    Persze az en asztalomon is kezd eluralkodni a kaosz: 10-es eloszto, monitor, ipariPC tapbol van vagy ketto, kulonbozo Pockokbol+tapjaikbol 1-1, 2 billzet, 2 eger, 1 ipariPC, mellette allvanyon a vevokijelzo, vonalkodolvaso, jegyzet hegyek.

    Ja, 2 honap alatt 4x nyultak le az ipariPCm billzetet ("kellett", "ez volt keznel" (ott van 3 masik a szekrenyben)), egyszer az egeret.

    Nyugtanyomtatombol eddig 5x loptak ki a papirt, mert lustak voltak 2 KV+cigi kozott elsetalni a raktarig, aztan levenni a polcrol.
    Egyszer benthagytak egy 10 centis fecnit, hogy a nyomtaton ne vilagitson a paper out LED, igy ne legyen olyan feltuno, ne egybol beerkezeskor kapjak duhrohamot.
    Elso nyugtanyomtatasi kiserletnel persze duplan megkaptak ;]

    Kesobb kollega beismerte, hogy direkt cukkolnak, elvezik, ahogy ezeken felhuzom magamat. :O
    Azota eleve 3 papirtekercset viszek a gepemhez, 1 a nyomtatoba, 2 vesztartalek, jol eldugva. :DD

    Vevokijelzom eredetileg a gep hatara volt epitve, csak azert lett atepitve kulon talpasra, mert fonokom eladott egy ugyanolyan gepet+kijelzot, es nem volt tobb tartokonzol, enyem kellett. :( (miert nem jar alapbol a gephez, mint az elozo modellhez???)

    Amin multkor felhaborodtam, hogy mar a konkurenciatol atigazolt uj kollegat is arra szoktatjak, hogy az en tesztrendszerem az idealis alkatreszbanya, multkor pl. a magneskartyaolvasomat szerelte le, aztan vitte ki ugyfelnek, pedig ott volt mogottem a salgopolcon legalabb 10 zsiruj, csak azokat fel kellett volna programozni. :( (kb. 5 perc munka)
    Utana meg 10 percig turkalhattam hozzavalo csavarokat a kincses ladikaban, mert azokat is elvitte. :W

    Kovetkezo ilyen alkalomkor legalabb a csavarjaimat meghagytak.

    Amikor meg beigertem nekik az USB-s villanypasztort+szogesdrotot az asztalom kore, akkor szabalyosan korberohogtek, hogy azt siman ki lehet huzni a konnektorbol, aztan onnantol szabad a palya :O

    Olyan aprosagokert mar reg nem szolok, ha frissen nyomtatott magneskartyak tesztelesere kell a gepem, kapcsolja be, huzza le a kartyait, hagyjon beken.
    BTW, miert is nincs a kartyanyomtatos gepre kartyaolvaso rendszeresitve? Akkor kolleganak fel sem kene allnia a szekbol, hogy ki tudja probalni.

    Eppen eleg bajom van a kulfoldi fejlesztokkel, nagy ivben bagoznak ra a kovetelmenyekrol irogatott leveleimre, amikor meg masfel honap lablogatasuk utan rajuk mordultam, hogy 2 het mulva deadline, mindennek kesz kene lennie, nem csak annak a 3 egysoros bugfixnek (amibol egyet igy is elszurtak :O ), akkor kozoltek, hogy most ment el nyaralni a programozo. :W
    Tegnap kerdezem a kinti osszekoto kollegat, hogy allnak, mivel jovo het vegefele kene vinnunk a rendszert vizsgazni, persze meg neki sem alltak, jovo hetre jo ha a kovetelmenyek (konnyebbik) felet megcsinaljak. :(

    Utana megint nekem eghet a pofam, mint az elso vizsgan, ahova odaallitottam uj gep+uj szoftver+uj Pocok16, csak eppen regi Pocok8-hoz irt driverrel, ami nem teljesen kompatibilis az ujjal. :W
    Meg ugye az elozo penztargep rendelet szerint lett fejlesztve anno, nem a mostanihoz, amiben sokkal durvabb kovetelmenyek vannak. :O

    Sorry, ha nagyon kifakadtam.

    [Szerk:]De idegesit az automatikus hibajavitoja a forummotornak, total maskepp tordeli a hozzaszolast, sokkal nehezebb megtalalni tole, hogy melyik tag-et irtam el :(

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz szumo #11071 üzenetére

    Én nem informatikára gondoltam, hanem egy elektrotechnika alapjaira.

    BME infon volt olyan is, igaz nem vasaltak be olyan kokemenyen, mint a villamosokon.

    De ezek szerint a kisebb fosulikon nem divat.

    Egyebkent melohelyre felvetelkor kulon feltetel volt, hogy ne akkor lasson villanypakat eloszor a jelolt.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Magnum_

    nagyúr

    válasz ollie #11072 üzenetére

    én nem mernék azért ilyenért felmondani a mai világban :DDD

    I humbly and respectfully decline™

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Magnum_ #11078 üzenetére

    Jaja. Én is a saját cuccokat bővíteném egy zsanérral, meg egy lakattal. ;]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • DeltaPower

    őstag

    válasz nyunyu #11076 üzenetére

    Amikor meg beigertem nekik az USB-s villanypasztort+szogesdrotot az asztalom kore, akkor szabalyosan korberohogtek, hogy azt siman ki lehet huzni a konnektorbol, aztan onnantol szabad a palya
    aksiról üzemeltetni? :) szerk: vagy szünetmentesről.

    [ Szerkesztve ]

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

  • szumo

    senior tag

    Péntek: Az ember kezdi élvezni, hogy mindjárt hétvége, kicsi pihenés. Már fejben nem is az adott helyen járok. Csörrrr csörrrr. Megszólal a telefon.
    Felveszem:
    - Igen?
    - XY vagyok, és lenne egy olyan gond, hogy beszorult a laptop kártyaolvasójába az SD kártya. Mit lehet csinálni vele?
    - Esetleg elhozni hozzám.
    -Jó, akkor nemsokára ott leszek. -S ezzel letette a női hang a telefont
    Megérkezett, előadta a problémát, majd mutatja a laptopot. (Egy MSI V601 szériás laptop)
    A memóriakártya olyan mélyen a nyílásban, hogy alig látszik. Kis elemlámpa előkap, jobban megvizsgál.
    -A telefonomból való a memóriakártya. -Mondja a hölgy.
    Előszedem a legvékonyabb műszerész csipeszemet, megpróbálom a kártyát elérni, de nem lehet, mert a csipesz pont rossz helyen kezd el kiszélesedni.
    -Milyen telefonod van? -Kérdem én mivel már letegeződtünk.
    -Egy SEK750i.
    -De annak saját memóriakártya típusa van.
    -Ő ahhoz nem ért, odamérték a fényképező mem. kártyájához, hasonló méretű volt, hát beledugták. Kihúzni már nem tudták, csak egyre mélyebbre sikerült tolni.
    Hát elkezdtem mind a 400 csavart kiszedni, szerencsére ez nem egy IBM, amibe vagy 5 fajta csavar van. Szétszedtem, s miután a fedőlap nem zavart be a képbe, viszonylag gyorsan kiszedtem a memóriakártyát. Majd gép összeszerelése, és mindenkinek boldog mosoly az arcán. Kinek azért, mert megmentődött a SE M memóriakártyája, kinek azért mert vége a hétnek.
    Még megmutattam, mely kártyatípusok jók a laptophoz, aztán a megérdemelt pihenés.

    Konklúzió: Nem lehet 100%-osan user biztos gépeket építeni, mert az user (emberi) tényező mindig ott lesz.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • mephi666

    nagyúr

    válasz szumo #11081 üzenetére

    hétvégi sztori, ami ide illik... először nevettem, majd majdnem sírtam és inkább ittam egyet... :)

    szombat délután döglök otthon, nézem a meccseimet, közben megy az msn... egyik ismerősöm feljött és elkezdtem vele dumálni (informatikusnak tanul a gyerek mellesleg... már hosszabb ideje tolja a 3éves fősulit, mint harry potter a varázslóképzőt...) először meglepődtem, mert a mindenféle szavakat helyettesítő csillogó biszbasz helyett normális szavakat írt... aztán pár perc múlva ki is derült, hogy mi ennek az oka: gallyra ment a gépe... táp+lap+vinyó hármas elköltözött az örök bitmezőkre... panaszkodott, hogy mennyire megszívta, stb... kérdem: "milyen táp volt?" kb. "mittomén" volt a tömör válasz :) mondtam neki, hogy érdemes lenne beruháznia valami 8-10ezres normális tápba, nem 4ezres sz@rt venni, ami utána (jobb esetben csak) 20-30ezres kárt okozva döglik ki... mondott ezen a ponton valami márkát, amit ajánlottak neki, hogy az nem is drága meg milyen jó... kb. soha nem hallottam még róla... aztán szépen lassan kiderült beszélgetés közben, hogy az elmúlt 1 hónapban 2-3 vinyó is meghalt nála, amit kölcsönbe kapott... :W gondolom nem tűnhetett fel neki, hogy ez talán nem a véletlen műve... kezdett kicsit felmenni a vérnyomásom és belinkeltem neki stol egyik tesztjét, hogy "nézze meg és próbáljon együtt érezni a hw-eivel... aztán ha akar, vegyen olcsó/sz@r tápot..." :)

    még mindig nem értem, hogy majdnem mindenki miért tápon akar spórolni mindig? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Móci

    addikt

    Sd ramos gép behalt. 2 vékony Maxtor túlélte, persze a fájlrendszer egyiken sem. Mókás dolog. :) Oké, mondom másik gép, ez maximum a kukában mutat jól. De milyen bolt, melyik? Mondom pénz mennyi lenne rá? De a bolt...
    Az még hozzátartozik, hogy a 'mire használod majd' kérdés után megkaptam a mostani játékok választ. Mert ezen is azok mentek. Oké, p3, 2mx... persze.
    Nagy nehezen megértettem velük, hogy ne a gyerek vegyen valamit 100 ezer forintért, ha már betéved a boltba. Bár ez kétséges, ahogy láttam rá lesz bízva a kölökre, aztán csöröghet a telefon, hogy ez miért, az miért, nem jó, lassú...
    Imádom az ilyet!

    "...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

  • szumo

    senior tag

    válasz mephi666 #11082 üzenetére

    Nem is olyan rég szereltem be egy vargáné és tsa. tápot egy P2 be, mert nem találtam megfelelő csatlakozójút mást. Egy seasonic 300W-os a 90' évek második felében gyártott tápot váltott ami ferobbant kondikkal, és megégett tekercsekkel került ki a gépből. De az barátok közt is 10+ évet ment.
    Az meg, hogy a vargánés táppal meddig megy az a P2-es, hát majd elválik.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • localhost

    Közösségépítő

    válasz szumo #11084 üzenetére

    Jó tudni, hogy a tűzoltóság telefonszáma:

    [ Szerkesztve ]

    ¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

  • stol

    addikt

    válasz szumo #11084 üzenetére

    Igaz, hogy az SS 99%-ban javítható a Vargánya vételárának feléért :DDD

  • szumo

    senior tag

    válasz stol #11086 üzenetére

    Tudom, és meg is lepődtem mikor belenéztem, a tekercseken már pattogzott le a zománc.
    Ha lett volna más lehetőségem, tuti nem a V.né & tsa. tápot teszem be.
    Az előirányzás úgyis a gépvásárlás felé tendált, szerintem karácsony előtt úgyis megjelennek nálam.
    Azért valjuk be a P2 már netezni is nagyon foghíjas, főleg, hogy egy quantum 6,3GB os vinyó szolgálja ki.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    Lássuk tetszik e valakinek

    Az egyetemi éveim alatt akadtak kis féléves kihagyások. Ez idő alatt sem lehetett lustálkodni, hát elmentem dolgozni a helyi tévétársaságok közül az egyikhez. Munkalap, az egyik településen elhalálozás miatt kérik a kikötést. Munkalap kettő, egy bekötést kell csinálni egy fél kilométerre az előző címtől, majd a fejállomást ellenőrizni, hogy mikor járnak le a fizetős kártyák, valamint az egyik parabola finomhangolása.
    Megérkezünk, cím ellenőrzése, redőny lehúzva. Biztos ez az a ház amit ki kell kötni. Kolléga oszlopról leköti majd én egy oldalcsípővel kettévágom a koax kábelt, nehogy vissza lehessen kötni csak úgy az oszlopra. Autóba beszállás, ami egy warburg, és irány a következő cím. Ott nagy nehezen leparkoltunk, és kezdjük felmérni a terepet, hogy hogy lenne egyszerűbb az életünk. Egyszer csak egy bácsika integetve kiabálva közeledik felénk, hogy várjuk meg. Odaérve és kifújva magát, megkérdi, hogy miért vágtuk le a kábeltévéjét? Mondjuk neki, hogy haláleset miatt kikötést kértek tőlünk. Erre ő, hogy ne vicceljünk vele, ő még élni akar azért egy pár évet. Kérdi a nevet? Mi mondjuk, hogy Tóth Joachim, Dózsa Gy. út 165. Mondja, hogy ez az ő címe, de ő még akkor is él. Viszont a Dózsa Gy. út 168. ban is lakik egy Tóth Joachim, aki egy hete hunyt el. Hát visszamentünk, kihúztunk, egy új kábelt, ha már kettévágtam, és visszakötöttük az öreget. Majd 3 házzal arrébb, a reggel megejtett kábel kikötést megismételtük. Aznapra, már csak az iskola tetején a parabolák megigazítása maradt, ami csak azért volt érdekes, mert mindketten 100 kg környékén mozogtunk, és hát a cserepeken jönni menni elég érdekes olyan 15m magasságban.

    Pár nappal később, egy másik településre kaptunk címet, hogy rossz minőségű a kép. Kimentünk, majd egy órát keresgéltük a címet. Jó sok ember megkérdezése után eljutottunk egy a kegyoldalban roskadozó házhoz. Az ajtó helyén egy vastag szőnyeg volt. Beinvitáltak minket, majd 2 mp után kifordultunk levegőt venni. Az egyik sarokban egy rövid láncra kötött harci kutya, aki mindenáron meg akart minket csócsálni, a másik sarokban, egy plazmatévé, házimozirendszerrel. Úgy csináltunk több fényt, hogy kiütöttünk egy téglát a falból. Az eset után de. 11óra körül, úgy döntöttünk, hogy aznap már mi semmit nem csinálunk, ezért hazamentünk.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • stol

    addikt

    válasz szumo #11088 üzenetére

    "a másik sarokban, egy plazmatévé, házimozirendszerrel."

    Tudod, milyen szar Junoszty mellett dugni a 8. gyereket? :DDD

  • nyunyu

    félisten

    válasz szumo #11088 üzenetére

    másik sarokban, egy plazmatévé, házimozirendszerrel. Úgy csináltunk több fényt, hogy kiütöttünk egy téglát a falból.

    Nem lett volna egyszerubb elocsalni a TV menujebol a monoszkopot, es akkor lett volna 100+W-os hattervilagitasotok? :DDD

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Thulcandra

    senior tag

    válasz stol #11089 üzenetére

    :Y USA -ban laknál már a fél helyi rendőrség a hátadon térdelne emiatt a mondat miatt... :DDD

    " Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

  • szumo

    senior tag

    válasz nyunyu #11090 üzenetére

    Tudod mennyivel több munka bekapcsolni állítgatni a tv -t, mint egy bejáratott téglát kiütni a helyéről?

    De ha már a kiütés, akkor egy 11 emeletes épület egyik lakásában a tulaj azt kérte, hogy ne fúrjuk meg az ajtófélfát, hanem vigyük körbe az RG6-os kábelt az ajtó körül, mert 1 hete fejezték be a felújítást. Mi figyelmeztettük, a vakolat leválásának veszélyeire. Az ajtó felett jártam, mikor a soron következő leszorító bilincset ütöttem volna be kalapáccsal, és püff és durr, és egy két tenyérnyi részen hullott alá a vakolat. Ezután a tulaj engedte, hogy megfúrjuk az ajtófélfát 2 perc alatt.
    Ugyanebben a tömbben akarta az egyik magányos hölgy, hogy valamelyikünk egyedül segítsen neki beállítani a tv-t és az internetet. ;]
    De itt tűnt el a kábeles csatornában a 4. 5. emelet között 25m RG10 ami aztán nem is került elő :)
    :D

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • Móci

    addikt

    válasz Móci #11083 üzenetére

    No, igazam lett. Csörgött a telefon. Gyerek megvette a gépet. Kimegyek, elindul, bár kép az nincs. Meglestem, 775. Oké. Proci? Őőőőőő intel. Bővebben? Megnéztem a dobozon, mert a gyerek nem tudta. E8400. Hmhm, jó. De ő írta össze a listát... Mindegy. Vga 9600GT. Jólvan, szódával elmegy. Ide raid kártya. Mi a túrós? Ami szemet szúrt, s végére hagytam, az a táp. Kodegány 400W. Magyarul egy giga p31-es lap, egy E8400, egy 96GT, 3 vinyó, egy dvd rá lett bízva erre a csodára. Na, itt hangosan elkezdtem már röhögni...
    Nem indul a gép.
    Megnézem a csatlakozókat, az atx félig-meddig volt csak rádugva a lapra! Csoda, hogy nem égett le...
    Próbatáp berak, semmi. Tápra gyanakodtam, mert tegnap a srác szerint ment még a gép. Idézem: "próbálgatta".
    Nézegelődök tovább, és feltűnik, hogy az az egy szem 2 gigás modul nem valami jól van a helyén. Naná, hogy fordítva volt! Még jó, hogy nem erőszakolta bele az állatja. Ram rendesen berak, gép megy. Hm. Erre gyanakodtam utoljára, mivel a gép ment tegnap ugye. Megkérdeztem előtte többször is, hogy belenyúlt e? Neeeeeeem, ő neeeeem.
    Mégis.
    A raid kártyát hagytam a fenébe, tököm se szórakozik a két darab 160-as maxtorral.
    A vicc az, hogy 120 ropiért adták el ezt nekik. Én ismerősnek ennyiből AM3-at raktam össze normális alkatrészekből, 500-as vinyóval.
    Hiába, nem kell hallgatni az emberre. Felesleges. Ha meg szar, majrégomb. Kiröhögtem őket jó sokszor, nem fogtam vissza magam. Valahogy úgy éreztem, ennyi még jár a gép mellé.

    "...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

  • lesaux

    veterán

    válasz szumo #11092 üzenetére

    Ugyanebben a tömbben akarta az egyik magányos hölgy, hogy valamelyikünk egyedül segítsen neki beállítani a tv-t és az internetet.

    Ilyen nálunk is volt: telefonált a hölgy, hogy valami baja van a gépnek, menjen ki a T*** Sanyi, és csinálja meg. De Sanyi nem ért rá, a csaj meg csak telefonált többször is, őrületbe kergetve a hibafelvevő kolléganőt, aki meg is jelent a főnökömnél, hogy csináljatok már valamit ezzel a nővel. A főnök válasza a következő volt:
    - Mit csináljunk vele, talán b.sszuk meg?
    Utána egy hétig nem beszéltek.

  • kisi

    aktív tag

    Szomszéd tegnap vett egy lapopot. Persze előtte kikérte a véleményem, milyen legyen.
    Játékra kellett. Elmagyaráztam, hogy mire figyeljen oda, egy két tippet is adtam, márka, ram, videókártya, stb...
    Este beállít vele, hogy a T***oban vették végül, 160ért, mert ott adtak hozzá nyomtatót, egeret, meg táskát is...Acer e720 t3400 proci, 2 giga ram, 250 winyó.GMA 4500M vid. :O
    Mondtam előtte, hogy odaadom a pontgyűjtő kártyám, már ha telepítenem kell, legalább jól járjak én is. (Ly***s)
    Persze, azt nem vitték el, de utána a laptoppal beállítottak, hogy tegyek rá win7et, mert linuxos szegény, és az nem megy nekik.
    Feltettem a saját (még annó ingyenesen letölthető angol tesztverzió ) win7em, a saját kulcsommal. Egyéb programok, beállítgatom, 1-2 játék..
    A srác el. (Ja ezért járt egy kóla...) Majd 5 perc múlva vissza, hogy nem magyar az op rendszer, és nem értik...
    :O

    Itt kezdett nagyon elegem lenni a dologból. Mivel este 8 fele járt már, semmi kedvem nem volt az egészhez..
    "szereztem" egy magyar nyelvű verziót, feltettem. kód persze nincs, oldja meg, én nem fogom. Programok, beállítgatás persze elmaradt, a srácot este 11 fele tessékeltem ígyis ki..
    A témát pedig azzal zártam le, hogy ami nekem volt win, az is pénzbe került, magyar nyelvűm sajnos nincs, meg kellene venni, és azt áthozni, hogy fel tudjam majd tenni.
    Reménykedem, hogy többet nem látom a laptopjával, de ez csak álom lesz szerintem..
    Igazán játékra ezt nem fogja tudni használni..Persze az lesz , hogy én ajánlottam :W

    Valahogy kicsit agresszívabbra kellene nevelni a kutyáim, úgy érzem...

    [ Szerkesztve ]

  • dave93

    őstag

    Sziasztok!
    Egy ilyennek van valami értelme vagy csak egy rossz vicc? :) PC-k különböző hibáinak felderítésére alkalmas eszközt keresek tápegység teszteren és a józan észen kívül :)
    :R

  • kisi

    aktív tag

    válasz dave93 #11096 üzenetére

    OFF:

    1) drága,
    2) van jobb is.

    PC Motherboard Repair/Troubleshoot Boot-Failure Diagnostic PCI Card Price: $2.57
    - Designed to troubleshoot PC boot failures, when PC doesn't even show Video Card/BIOS screen (thus no error code/info is available)
    - Features 4 LED indicators for power supply status, and a 2-digit numeric display for detailed diagnostic code
    - PCI slot interface
    - Plug-and-play
    - Note: this product should come with an English user's guide with diagnostic error code lookup.

    Laptop/PC Universal 4 Digits POST Diagnostic Test Card Analyzer for MINI PCI/LPT Price: $8.05
    Description:
    Motherboard Diagnostic Card, also known as a "POST Card" (Power On Self Test), is used to test & diagnose motherboard problems.
    Laptop Diagnostic Card is a powerful diagnostic tool for technicians and administrators to troubleshoot various problems of compatible laptops by using the 25 pin parallel printer port (LPT) and USB port (for power) or most laptops using the miniPCI slot. With this card in hand, you no longer have to go through tedious and time consuming process of trying to figure out what is wrong with your hardware. Laptop Diagnostic Card will indicate exactly what is wrong with your laptop in just seconds. It can save time and money.
    Features:
    - Adapts to Mini-PCI bus, will work without input from PCI clock
    - Mini-PCI bus is for laptop motherboards
    - Output from PRINTER PORT (need connect to USB port for power)
    - Displays 4 digits POST code
    - Compact design for easy plug in/out
    Notes:
    - Your PC or Laptop may not support POST CODES from the printer port. Please check with PC or Laptop vendor before you purchase!
    - Most all laptop vendors have supported POST 80 from ISA and PCI slot since the inception of the laptop novelty, long before they introduced POST 80 codes into the printer port. Generally your looking at a time frame of laptops now-a-days only about one year old that support this new feature of being able to give you diagnostic information in the form of POST 80 from the printer port.
    - If your laptop is older than one year old, your stuck using the MINI-PCI method. Which involves opening the laptop case. For obvious reasons the laptop vendors seen a need to include POST 80 codes out the printer port but it's newer technology is not support in most all older laptops.
    - Even though the board sucessfully BOOTS and you still see a HEX CODE, that does not mean your board is broken.
    The HEX code display the LAST ACTION of the bios. If the last thing the BIOS told the motherboard to do was turn on the keyboard interface, then that HEX will remain on the LED readout.
    Package Includes:
    - 1 x Laptop Test Card
    - 1 x USB Cable
    - User's Manual

    PCI PC Diagnostic Card Price: $7.14
    - 2-bit motherboard and CPU diagnostic card
    - Comes complete with a detailed English user's guide with error code lookup table
    - Works with virtually all BIOS (including AMI, Award, MR, Quadtel, Compaq, AST, Phoenix, HP, and all motherboards that use these BIOS)
    - Perfect tool to use when your computer simply shows a blank screen and doesn't boot (i.e. doesn't POST)

    Angol nyelvű kézikönyv hozzá : Link1
    Link2

    plusz még egy pár verzió létezik.

    Már én is akartam rendelni, de az ihlet ( $ ) hiányzik még.

    ON:

  • szumo

    senior tag

    válasz kisi #11097 üzenetére

    Ez mind szép, de a linkjeik elegek lettek volna. És van magyar nyelvű is. Legalábbis kézikönyv szempontjából.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • szumo

    senior tag

    válasz kisi #11095 üzenetére

    Ezt minden kolléga megtanulta, hogy este az este, és szerintem 99% ban mindannyiunk be is tartja. A másik, hogy a telepítésnek van egy tarifája. Ki programonként, ki megkezdett félóránkként számol fel valamilyen elv alapján díjat. De ha boltos lennél, akkor mindezzel tisztában lennél. Még a saját könyvelőmnek sem csinálok semmit a két szép szeméért. Az meg, hogy valaki ott ücsörögjön, amíg dolgozom, na az végképp elképzelhetetlen. Még ha hazamegyek, és édesapámnak csinálom a gépét, akkor is. Én sem állok a síkköszörű, meg a marógép mellett, hogy hogy halad. Na de inkább javaslom az első hozzászólást, mint hogy itt irkafirkálok.

    Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

  • liver

    tag

    válasz kisi #11095 üzenetére

    Nem hiszem,hogy a kutyáid agresszívabbá nevelése megoldaná a problémádat.Inkább ne adj olyanoknak ingyen tanácsokat akiknek nem érdemes,pláne ne egy szomszédnak,mert az tuti,hogy innentől mindig téged fog basztatni....általános kezdő hiba :U
    Ez az alaplap teszter meg sántít egy kicsit....

    [ Szerkesztve ]

    "Próbáltad ki-kapcsolni,be-kapcsolni?Akkor világít az oldalán a gomb?Nem!Akkor be kéne kapcsolni":-)

Új hozzászólás Aktív témák