Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hsrasus

    aktív tag

    Sziasztok,

    Van egy ASUS AC56U-m, amit Merlinnel használok és mivel átállok 1000-es netre, ezért lecserélném. Jelenleg csak 2 apróbb problémám van vele:
    1. Gyenge a Wifi jele, különösen azóta problémás, mióta ugyanúgy neveztem el a 2.4-es meg az 5GHz-es csatornát, így a hálóban ami már 3 fallal odébb van, ott néha eléggé belassul, szinte nem is megy.
    2. Most épp 100 torrent van bent, ez már azért kicsit sok neki és már némileg kehesen kezeli.

    A két új kiszemelt: ASUS AC88U (a 8 lan port miatt tetszik, meg mert ismerem az ASUS-t), vagy RT2600ac. Mivel tudom, h vannak itt olyanok akik AC56U-ról jöttek át és megelégedéssel használták a Synology routereit, ezért érdeklődnék pár dologról, hátha tudtok segíteni.
    Időközben volt egy kalandom egy ASROCK G10-el, amit alapvetően nagyon jó eszköznek tartok (hardweresen az is), csak sajnos a router szoftvert elcseszték.
    Kérdéseim a következők lennének:
    1. Jelenleg az AC56U torrent és médiaszerver egy rácsatlakoztatott 4TB-os vinyóval, amiről 720p-s (néha 1080p-s) filemeket nézünk okos TV-ről, ugyanezt a szerepet kellene átvennie, ehhez kapcsolódóan két kérdésem van:
    a.) Kezeli a bemásolt feliratokat (srt), vagy csak az mkv-ba beépítetteket? (Az asrock pl nem kezelte, hiába volt rajta media szerver)
    b.) Ha nézek egy filmet róla, majd megállítom és kilépek belőle, akkor megjegyzi, h hol tartottam? (sorozatok miatt jó, mert így pl simán tudjuk, h melyik résznél tartottunk, nem kell megjegyezni a számát/címét a résznek. Az Asrock ezt sem tudta)
    2. Mostanában lett egy kis zűr a telefonommal és elfilóztam azon, h tök jó lenne, ha mikor hazaérek, csinál egy biztonsági mentést a telefonunkról. Azt láttam, h Macről tud (arról elvileg az ASUS is), de Iphone-ról lehet ilyet csinálni? Megoldható ez vele?
    3. Láttam egy csomó IOS mobil appot a Synology termékekhez, de nem úgy tűnik, mintha mind jó lenne a routerhez. Van olyan app, ami fájlkezelő és tényleg el is tudom érni és kezelni is távolról a fájljaimat (pl videót megnyitni, word vagy excel fájlt megnyitni, szerkeszteni)?

    VPN-t nem tudom még, majd ha egyszer megértem rendesen, h nekem hogyan és mire is lenne jó, akkor talán állítok be, de az most nem téma.

    Amint látható, nálam nincs NAS, a router maga a NAS és médiaszervernek és torrent szervernek használom. Alapvetően ez a fontos, meg a távolról elérés telefonon keresztül.

    Ezért örömmel venném bárkitől, ha tudna tanácsot adni a fenti kérdésekben az RT2600ac-ről, vagy egyáltalán csak bármilyen hasznos tanácsot, hátulütőit, amit mindenképpen érdemes figyelembe vennem.

    Előre is köszönöm a segítséget és bocs ha kicsit hosszú lett. :R

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #2563 üzenetére

    Szia,
    Először is köszönöm a gyors választ és elnézést, h én csak most írok. :R
    Amiket említettél az 1-es pontban azokat a "store"-ból lehet telepíteni? A linxhoz sötét vagyok teljesen és már nincs kedvem sem megtanulni/megérteni, h bármi parancssoros izében bűvészkedjek, tehát nekem csak olyan játszik, amit a saját "store"-ból fel tudok telepíteni néhány kattintással. Illetve a TV "okos", nem akarok hozzá semmilyen egyéb más kütyüt, mivel eddig megfelelően működött minden, amit szerettem volna.
    A 2. ponthoz annyit, h ahogy néztem elvileg lehet telefon biztonsági mentést rá készíteni, ha esetleg ez érdekelt még valakit.

    Úgy döntöttem belevágok rendelek egyet, aztán ha mégsem jön be akkor legfeljebb visszatérek az asus-ra.

    Ha meglesz biztos lesznek még kérdéseim, iiletve majd leírom, h sikerült-e megcsinálni mindent, amit szerettem volna.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #2570 üzenetére

    Szia, Köszönöm az eddigi segítséget!

    Már lassan egy hónapja használom a 2600ac-t, de eddig nem mondanám, h meg vagyok elégedve.
    ami tetszik:
    1. össze tudja vonni a 2,4 és 5 GHz-es wifit és automatikusan ahhoz csatlakozik, amelyik jobb. plusz lehet ékezetes karaktert használni a wifi nevében :) apróság, de nekem ez bejön.
    2. a mobilappok: a DS router is jó, egyszerű, letisztult, de ami igazán király az a DS file. sztm sokkal hatékonyabb, mint az asus-é. QuickConnect rulz!
    3. viszonylag könnyen át lehetett hozni a torrenteket a korábbi asus rendszerből, így nem vesztek el.

    ami nem tetszik:
    1. a legfontosabb: USB3-on lóg egy 4TB-os vinyó, amire letöltök és amiről a filmeket nézzük. vagyis csak néznénk, mert van, h 5 perc után, de egy film alatt akár 5x is megszakad a lejátszás, ami több mint idegesítő, a kis asusal ilyen soha nem volt.
    2. ez a fenti ponthoz is kapcsolódik, mivel a ha elindítok egy filmet, majd kilépek belőle, sajnos nem jegyzi meg, h hol tartott a lejátszás, így kezdhetem keresgélni, hol tartottam, holott az asus ezt is alapból tudta. Ez apróság, de nekem fontos.
    3. az 1000-es netből nem jön ki csak max 750 (kábelen), de inkább csak 700 alatt, ennek nem tudom mi lehet az oka, pedig a Threat prevention-t még nem is raktam fel, h ne fogja a teljesítményt. (amúgy érdemes felrakni?)
    4. a torrent letöltés sebességét próbáltam többször is ellenőrizni, de mikor a felületen nézem, akkor leginkább csak KB-os letöltési sebességet mutat (igaz bent van 110 torrent) mikor DS router appból nézem, akkor felkúszik akár 14-re is, ami azért nem túl acélos, őszintén szólva kicsit többet vártam volna. (Ez a max amit tud?)

    amúgy a biztonsági mentést még nem tudtam tesztelni, mert még nem tudtam egy vinyót kiüríteni, h ext4-re lehessen formázni, mert csak akkor engedi, ezt a fícsört aktiválni.

    amúgy a vezérlőpult->tároló felhasználói között van egy olyan h Synology CMS, az micsoda?

    ha esetleg a "nem tetszik" részből, az első két pontban tudnátok segíteni, azt nagyon megköszönném! :R

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #2635 üzenetére

    uhh, Köszönöm a szupergyors választ! :R

    1+2: a MiniDLNA-t hogy tudom feltenni? mert nincs a telepíthető csomagok között (Amúgy fel lehet tenni Synology NAS appokat is?)
    3: egyelőre kibírom, korábban 240-es netem volt :DDD
    4. értem, tehát sokkal jobb nem lesz. nekem a gyári download station van rajta, olyan csomagot nem láttam, h transmission. (úgy tudom az valami torrent kliens, elviekben az ausura is fel lehetett volna rakni, de nekem megfelelt az ottani download master is, plusz amúgy sem tudok "pancssoros" kódokat futtatni, mert nem értek a linuxhoz és nekem annyit nem ér, h elb@szarintom az egészet)

    sajnos a nagy vinyót nem tudom formázni, mert nincs 2TB helyem és nem akarom veszni hagyni a filmeket. plusz lehet h már a win7 is látja az ext4-et, de az ntfs-t azt tuti és ha gond van a vinyóval, néha rá dugom gépre és nekem fontos, h lássa a windows.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz lela #3029 üzenetére

    Szerintem a legegyszerűbb megoldás a problémádra, ha nem az a cél, h a ház másik sarkában is maximális sávszéll legyen, akkor a Range extender pl. Ezt próbáltam és nekem bejött. Sajnos korábban voltak rossz tapasztalataim nekem is ezekkel az eszközökkel, ezt is tesztre vettem és kellemesen csalódtam benne, mert ennél meg tudod adni, h ugyanaz legyen a hálózat neve, sőt ha külön néven használod a 2,4-et meg az 5-öt azt is. (Sajnos ha ugyanazon néven használod, akkor nem vagyok biztos benne, h menni fog, azt nem próbáltam).

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz lela #3036 üzenetére

    Igen alapvetően így működtek ezek régebben, de ahogy a linkelt videóban is van, már az alapbeállítás az, h megtartja az eredeti wifi hálózat nevét és azt terjeszti ki, de ha akarod simán átírhatod másra. Szóval simán be lehet állítani ugyanarra az SSID-re. (nyilván a sebességed nem lesz ugyanaz!) Ugyanakkor úgy tudom, h más csatornán lesz, nem ugyanazon, mint a router, de ebben már nem vagyok biztos. Én úgy voltam vele egy próbát megér. Elég könnyű beállítani is, pár perc alatt megvolt és azóta Öcséméknél teljesít szolgálatot. Náluk külön néven fut a 2,4-es meg az 5 GHz-es Wifi, de én pl a synoval egy wifi nevet használok mind2 frekvenciára, na azt nem tudom, h jól le tudná-e kezelni.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz lela #3055 üzenetére

    Azt sem hiszed el, h a Range extender/Repeater is tudja ugyanazt az SSID-t holott írtuk neked, h igen. Ez nem gond, mindenki azt hisz amit akar ;]
    Én is csak azért írtam, mert segíteni akartam, hisz azt hittem nem akarsz 50+k-t költeni azért, h egy wifi SSID-t kiterjessz, hisz ha tudsz kötni minimális kompromisszumot, akkor nem is kell ennyit költeni, ugyanis több opciód is van (én a legegyszerűbb és legolcsóbb módot írtam le). De a döntés természetesen a tiéd. :R

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #3229 üzenetére

    Nekem már volt 30 MB/s is! (Igaz az az első 2 volt egyszerre.) Egyébként a 20-al simán tölt (bár az még mindig csak 160 Mbit/s), de csak akkor, ha telefonos appal csekkolom a letöltés sebességét, ha belépek a router felületére böngészőből, akkor drasztikusan visszaesik.

    @Immy:
    Nekem ez előtt egy Asus AC56U-m volt, (a maga idejében jó kis cucc volt) és már azt is úgy használtam, h az USB3-as portra egy 4TB-os külső vinyó volt dugva és arra töltöttem le a filmeket. Én sem szeretek felesleges eszközöket tartani és nem csak a fogyasztás miatt. (pl. médialejátszó sem kell, az okos TV megoldja) Mivel mindig volt saját routerem, ezért inkább abból vettem egy jót (RT2600-am van most, bár volt egy eltévelyedésem az Asrock G10 termékével), mint egy NAS-t, amit bekötök a szolgáltató eszköze után. Bár a funkciók korlátozottabbak, de nekem ezek is megfelelnek. (majd ha egyszer megcsinálom végre a telefonról a képek szinkronját, akkor leírom, h hogy kell)
    Szóval számomra nincs szükség NAS-ra emellett a router mellett.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Ano #3232 üzenetére

    Ne vedd zokon (és senki más sem), de sztm aki megvette az MR2200-at, az vagy ostoba, vagy szórja a pénzt (netán mind2). Egyszerűen lakossági környezetben nem ér annyit, amit 5-öd annyiból ne lehetne megldani :R
    Mivel erre te is rájöttél, ezért értem a felháborodásod, csak azt nem, h hogy nem jutott előbb eszedbe átgondolni a dolgot

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Stanley-B. #3245 üzenetére

    Bocsánat, szigorúan magánvélemény volt és nem akartam én ezzel senkit sem megbántani, minden bizonnyal összekevertem egy másik fórumtárssal, aki csak a WiFi jelet akarta kiterjeszteni az otthonában. :R Nekem egyszerűen nem ér ennyit az MR2200, de minden bizonnyal nem is használnám ki a tudásának megfelelően és úgy vélem Magyarországon lakossági környezetben nagyon kevesen. Igazából már az RT2600 is nevetségesen drága, hisz pl kevesebb mint fele árból itt van ez, ami már elég lenne sokaknak, ha nem is mindenkinek, aki Syno-t használ. Persze ahhoz túl kíváncsi voltam én is, h ne próbálnám ki a rendszerét (szerencsére tudok erre áldozni) és meg kell valljam, sztm jobb mint az Asusé (IOS-re a telefonos appok biztos).
    Viszont nagyon kíváncsivá tett, h VPN-en egy Skype hívás vajon megszakad-e ha Range Extender van és nem MESH hálózat. Hétvégén igyekszem kipróbálni, mert akkor megyek olyan helyre, ahol üzemel egy. :DDD
    (Btw, ha tönkremegy az RT 2600, akkor aktiválom a WiFit a szolgáltató eszközében... ;] )

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Ano #3252 üzenetére

    + (#3251) Stanley-B.

    Én egy Asus AC56U-t cseréltem az RT2600-ra (na jó először egy Asrock G10-re, aztán azt erre). Nekem is volt olyan firmware az Asus-ra, ami nem volt olyan stabil, de az hamar megoldódott és alapvetően nem volt vele problémám (mondjuk a Wifi jel nem volt olyan erős, de a lakásban rendben volt).
    Mindenkinek más szempontok fontosak egy router választásánál, nekem az, h működjön rajta médiaszerver, de ami a legfontosabb, legyen rajta USB3-as port és lehessen rá torrentezni a gyári(!) firmware-rel. Ez utóbbi a legfontosabb, mert én az egy eszköz híve vagyok, nem akarok emiatt egy NAS-t is, meg egy médialéjátszót is fenntartani. Engem a VPN úgy ahogy van nem érdekel, mert géppel nem akarok belépni, viszont azt nagyon nagyra értékelem, h telefonnal elérem a routeren lógó vinyót és le is tudom játszani/meg tudom nyitni a rajta lévő tartalmakat (érzékeny anyagot nem tartok rajta).
    Ilyen gyárilag torrent képes routert a fent említett 3 gyártón kívül nem találtam, ha van is akkor én biztos nem tudok róla, de nyitott vagyok mindenre.
    Ha megengedtek az én szempont rendszerem szerint egy összehasonlítást a 3 fenti eszközről, -ami erőteljesen magánvélemény és nagyon apró szeletét használom ki az eszközök tudásának- (mivel mind3 eszközt végig ugyanott, ugyanazzal az okos TV-vel használtam, ezért a felhasználási képességek tekintetében szerintem releváns az összehasonlítás).
    1. hardware:
    Ez igazságtalan az én Asus-ommal szemben, lévén még megjelenésekor sem ugyanabban a kategóriában játszott, mint a másik 2. Anno azért választottam, mert ennek már 256 MB memóriája volt, szemben akkoriban nagyon sok másik akár drágább routerrel. A WiFi jelerőssége egyértelműen gyengébb a másik2-nél. Az Asrock hardware-esen szinte ugyanaz, mint a Syno RT2600 (egyel "kisebb" SOC, memória ugyanannyi), külső antennák és SD kártya olvasó nélkül, de 2 USB3-as és infra portokkal. A WiFi jele meglepően erős, a tapasztalatok alapján nekem ugyanolyan erősnek rémlik, mint a Syno, bár az is igaz, h nem dokumentáltam anno ezt, pedig most jó lehetne. Mind3 át tudja vezetni az IPTV adást, de lehet ez inkább fw feature..
    2. router firmware:
    Az Asus felülete nekem elég egyértelmű, áttekintés szempontjából nekem pl letisztultabb, mint a Syno (pl ha meg akarom nézni kik lógnak a hálózaton az Asusnál ha belépek a felületre teljesen triviális, h hova kell kattintani és beszédes kis ikonokat is kapok, Az Asrocknál csak egy listát, míg a Syno esetében sosem tudom mit is kell elindítani, h lássam, mert szinte tök ugyanolyan nevű ikonok vannak (és ha keresek valamit legjobb esetben a 3-ikra sikerül azt elindítani ahol lehet), de ez teljesen szubjektív. Számomra nem igazán nyújt többet a Syno firmware-e, az Asushoz képest, mert nagyjából mind2nél megvannak ugyanazok a funkciók (nyilván nem ellenőriztem tételesen), de sztm az Asus felülete letisztultabb (talán a "hagyományosabb" a legjobb kifejezés) és nekem ez szimpatikusabb. Továbbá a Syno felületére belépve számomra érezhetően belassul az eszköz, ha be vagyok lépve nekem olyan, mintha több erőforrást használna (leglátványosabb torrent esetén: Asus csak 7-8 MB-t tudott, de jóval gyengébb hardware, az Asrock 15-17-et, míg a Syno akár 20-at is, de ha a felületre belépve nézem a letöltési sebességet, akkor 6 fölé biztos nem megy, de inkább még annyit sem ér el). Amúgy maga a torrent kezelése ennek ellenére a Syno esetén a legjobb, mert bár az asus csinált egy progit, ami egykor működött de nekem Win10 óta nem ment, míg a Syno esetén csak be kell másolni egy általad kiválasztott könyvtárba a torrentet és már el is kezdi a töltést. A médiaszerver tekintetében egyértelműen az Asus a legjobb, mert az megjegyzi, h hol tartott az ember egy bizonyos film esetén, míg a másik 2 nem. Ráadásul az Asrock nem kezeli le a bemásolt feliratokat, csak azokat, amik benne vannak a médiafájlban. Egyébként az Asrockon futó fw a vicc kategóriát súrolja, ha a Gigabyte routerem után ezt láttam volna meg először, akkor még talán el is vagyok vele, de az Asus után nevetséges volt. Emellett sem az Asust, sem a Synot nem kellett beállítani, h bizonyos időnként újrainduljanak, akár hónapokig is képesek futni újraindítás nélkül, míg az Asrock esetén "self healing" feature címszóval adták ezt el és ha nem állítja be az ember, h 24 óránként újrainduljon, akkor max 2 nap után összeomlik. 100 körül volt eddig a maximális torrentek száma mind3 eszköznél, ezzel nem is volt gond, bírta mind3 és azért nem több, mert mindig a külső vinyó adta meg magát. Mind3 routerben van VPN funkcionalitás, de mivel én nem használom, erről nem tudok nyilatkozni. Dual WAN opció megvan az Asusban is, de az Asrock ezt nem képes kezelni.
    3. egyéb software:
    Itt alapvetően a telefonos appokra gondolok. Mivel nálunk IOS van (korábban BB10 és WP8 volt), így Android oldalról nem tudok nyilatkozni, simán el tudom képzelni, h ott nagyon más lenne a tapasztalat, majd ezt jelzem is. Az Asus esetén van egy telefonos app a routernek és egy másik az adattárolónak, megjegyzi a jelszót, könnyen be lehet rá lépni. A Synonál is ez van, de nekem a telefonos app összehasonlítása teljesen az ellentettje 2.pontban felállított viszonynak a 2 cég között, ugyanis sztm kissé kesze-kusza, nem egyszerű megtalálni semmit. A média tartalmak elérésére is sokkal jobb a Syno appja, sztm gyorsabb és IOS-en teljesen szabadon le tudok játszani vele videókat, míg az Asus-oson nem (csak 2 javasolt videolejtátszó van egy tudja ingyenesen kezelni, de csak 5 percet játszik le, míg a Syno a saját mellett feldobja a VLC-t is és mind2-vel működik teljes értékben). Az Asrock ezzel szemben csak egy alkalmazást ad, ami sosem jegyzi meg a jelszót (ok lehet, h biztonság szempontjából jobb, de kényelmetlen) és 3 részre oszlik: be lehet lépni a router felületére (!! tehát nem egy átdizájnolt felületet ad, hanem telibe ugyanazt kapod, mint amikor belépsz gépről, semennyire nem hatékony); hozzá lehet férni a vinyókhoz, de konkrétan IOS-ről semmilyen fájltípust nem tudok megnyitni, tehát semmi értelmeset nem tudok csinálni; és a harmadik, h lehet vezérelni az infra portokat (itt ez az extra feature, de csak akkor működik, ha úgy van elhelyezve a router, h rá is lát valamire, amit távirányítóval iránytana az ember pl.: klíma, anélkül kb haszontalan). Ahogy korábban említettem lehet, h a média megnyitási probléma csak IOS esetén áll fenn és Androidnál nem lenne ilyen gond, így ez árnyalhatja a képet, de mivel nekem csak IOS van, azzal tudtam tapasztalatot mondani (és számomra jelenleg az a releváns).
    4. ár:
    Az Asus új korában 35 körül volt és akkoriban azt sem tartottam kevésnek, de egyértelműen nem ugyanabban a kategóriában játszik, mint a másik 2. A privát véleményem az, h ár-érték tekintetében talán az egyik legjobb volt abban az időben és hiába választottam volna egy magasabb kategóriás drágább modellt a gyártótól, nem kaptam volna igazán többet a pénzemért. Az Asrock nyitóára a Synoval volt pariban (ezzel akartak betörni a piacra, sikertelenül), de mikor én vettem, már olcsóbban sikerült hozzájutnom (újonnan!) mint az Asushoz. A hw hiába jó, ha a körítés sajnos nem igazán az, mindezek ellenére azt mondom, aki a 30k alatt jutott hozzá az Asrockhoz újonnan, talán nem csinált nagyon rossz vásárt. A Syno ára sztm senkinek nem titok itt, amit még mindig elég jól tart is, de az erősen elgondolkodtató, h valóban megér-e +70k-t egy alap 10k-s routerhez viszonyítva a torrent kliens és a média szerver (és még sok egyéb más, amit nem feltétlenül használok), vagy a +40k-t a múltkori hozzászólásomban linkelt Asushoz viszonyítva, amivel sztm le tudom fedni a teljes funkcionalitást, amire szükségem van. Ha az AX56U kicsit több mint fél évvel korábban megjelenik, akkor nem kérdés, h a Synot, vagy azt veszem, viszont lecserélni már biztosan nem fogom, mert alapvetően elégedettebb vagyok ezzel, mint az Asusal lennék, de sztm kicsit sokba került. Így talán jobban érthető, h miért írtam sztm drága, ugyanakkor elnézést is kell kérnem mindenkitől, mert nem vettem figyelembe, h mennyi minden egyébre használható még, ami engem egyelőre nem érdekel és nem tudom, h hogyan van megoldva a konkurenciánál. (Szóval ezért írtam, h nálam simán át tudja venni a szolgáltatói eszköz a helyét, mert addig legfeljebb nem töltök le filmeket, kár nem ér, munkában nem akadályoz, ha otthonról kellene dolgozni)

    Egyébként az Asus anyósoméknál kötött ki, könnyűszerkezetes családi házban, ahol elég a WiFije és feleségem öccse ki is használja a torrent képességeit és örülnek, h így okosTV-n meg tudják nézni a filmeket (gyakorlatilag ugyanaz a felhasználás mint nálam volt, csak 20Mbites nethez).
    Az Asrock az én szüleimnél kötött ki, jóval nagyobb, hagyományos építésű családi házban, akiknek emiatt erős WiFire volt szüksége, meg h le tudja kezelni az IPTV átjátszást, gyakorlatilag semmi másra nem használják, erre minden bizonnyal túlzás. Igaz nekik még képcsöves TV-jük van, talán az idén ha újítanak, akár többre is lesz használva, nekik feliratos film úgysem kell, mert nyelveket nem beszélnek.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #3256 üzenetére

    Ha megengeded, hatékonyság tekintetében szerintem ez erősen véleményes (mi alapján mérjük a hatékonyságot: -letöltési sebesség/áramfogyasztás/helyigény/egyéb-), viszont az nem kérdés, h ha csere merülne fel, akkor olcsóbb megoldás. :R

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Tamarel #3277 üzenetére

    Ha véletlenül mégis követnéd, én személy szerint kifejezetten örülnék egy összehasonlításnak!

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #2570 üzenetére

    Szia,

    Szeretnék némi segítséget kérni.
    Egyik barátom csinált egy Plex szervert egy régi kiszuperált i5-ösből és megosztotta a baráti társasággal. A feleségemnek jobban tetszik, mint a TV "sima folderes" felülete (nekem az a szimpatikusabb, de nem vagyunk egyformák ugye) és arra gondoltam, akkor kipróbálnám a routeren és megosztanám öcsémékkel is 100kmvel odébb, mert okos TV-jük van. Mivel írtad, h fel lehet tenni -nem úgy mint az asusra- "kompromisszumosan" ugyan (illetve az összefoglalóban is szerepel), ezért gondoltam nekifogok és ehhez lenne pár kérdésem.
    1. Mit jelent pontosan a kompromisszumos használat? Csak a transcode hiányát, vagy egyéb esetben is észre lehet venni? Helyi hálón furcsállnám, ha nem tudná ugyanazt, mint a TV lejátszója, távolra meg úgy gondolom a Net sebesség a szűk keresztmetszet, mert az ottani TV procija fogja (tudni, vagy nem tudni) lejátszani a filmet, jól sejtem?
    2. Értelmezésem szerint az SRM egy fajta linux és én jobb szeretem a grafikus felületen a telepítést, hát még a "Next, Next, Finish" típusúakat :DDD . Az nem lehetséges, h a Plex oldaláról leszedem az egyik Syno NAS-hoz tartozó telepítőt és azt varázsolom fel? Attól nyugodtabb lennék.
    3. Ha a 2-es nem működik, akkor az összefoglalóban lévő képen az 5-ös pontban lévő karaktersort kell beírni, vagy az összefoglalóban linkelt oldaladon található shell script kódsorát, h leszedje a szükséges telepítőket? -Egyáltalán leszedi ilyenkor? Ha igen, hova és hogyan lehet törölni utánna?- (Ahogy értelmezem az Entware nélkül nem lesz Plex, tehát azt is telepítenem kell, de előtte még szereznem kell valami külső tárolót EXT4-es partícióval)
    4. A jelzett minimum méretű swap fájlt telepítés közben, vagy után tudom/kell beállítani (igazából még Plex szervert sem telepítettem soha) és azt már lehet valami grafikus felületen?
    5. Ezzel az egész bűvészkedéssel "téglásíthatom-e" a routert, ha feltesszük, h teljesen béna és idióta vagyok, mert ha igen, akkor inkább hozzá sem fogok, hanem várok, h DSM-re upgradeljék a fw-t. (Tényleg az várható valamikor, vagy csak vágyakozunk rá?)
    6. Jól értelmezem, h minden egyes router fw frissítés után frissítenem kell manuálisan az Entware-t (és a Plexet is)?

    Első körben ennyi lenne, előre is köszönöm szépen a segítséget! :R

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #3280 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a segítségedet és hogy egyáltalán ezt elkészítetted! :R

    A telepítés úgy tűnik sikeres volt, most a Plex-el ismerkedem (még javában keresgél). Azonban lehet nem a most befogott vinyót akarom majd erre használni, hanem később szerzek be egy újat. Akkor előtte majd uninstallálnom kell az Entware-t, majd mikor rá teszem az új vinyót, akkor újra installálni, vagy mi a helyes eljárás?

    A Plexnél még nem tiszta minden, de úgy tűnik a sorozatoknak meg a filmeknek külön könyvtárban kellene lennie, ennek nem örülök...

    Mindenesetre köszönöm szépen még egyszer a segítségedet!

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #3284 üzenetére

    Köszi szépen! Épp akartam kérdezni a frissítést, mert kiírta, h van újabb verzió. Egyébként van értelme telepíteni a frissítéseket? (Értem ezalatt, h ha mindig manuálisan kell futtatni a scriptet, kell ezt nézegetnem, nyerek vele komoly dolgot, vagy annyira azért nem fontos?)

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Tamarel #3283 üzenetére

    Köszi! Gondolom a Merlint is megcsinálják rá hamarosan, egyelőre még túl új.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #3287 üzenetére

    Abban esetleg még tudsz segíteni,h hogyan tudom életre kelteni a "távoli hozzáférés engedélyezése" menüt? Digi eszköz bridge módban, de mégsem megy. UpNP be van kapcsolva, de a NAT-PMP-t nem találtam sehol a routerben. Előre is köszönöm szépen! :R

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #3289 üzenetére

    Valóban, a tűzfalba szabályként elfelejtettem felvenni. Most már működik.
    Köszönöm szépen a segítségedet! :R
    Meg akkor már kipróbálom a Cloud Station-t is.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz ArthurShelby #3363 üzenetére

    Pont emiatt gondolom azt, h a barangolás nem ugyanaz, mint a mesh. Az a baj, h már nem esküdnék meg rá, de mintha csináltam volna régen ilyen tesztet, h régi AP-t belőttem ugyanarra a névre, más csatornára a ház más pontján és figyeltem, h működik-e az átváltás. A semminél jobb volt, mert ha nagyon közel voltam az egyikhez átváltott, de nem volt az igazi, azért is hagytam a francba és inkább reapeterekkel oldottam meg a kiterjesztést.
    A tévedés jogát fenntartom :DDD

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz ArthurShelby #3367 üzenetére

    ha ugyanaz volt a WIFI név, nem volt szükség külön autentikációra, de ahogy írtam is az átváltás nem volt valami megbízható jellemzően csak akkor működött, ha valamelyik eszköz közelébe kerültem,és közben még megszakadt a kapcsolat is.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Ano #3396 üzenetére

    Amiről nyomtatni akarsz gép, arra fel van telepítve a nyomtató szoftvere?

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #3420 üzenetére

    Nekem Digis 1000/300-s net van itthon (cseréltem a UPC-t mert olcsóbb volt és grátiszként még gyorsabb is) és én még mindig a routerrel torrentezek. Sztm már írtam, h nekem már volt 30-31 MB/s is a letöltés ami már 240 Mb/s felett van, de sztm 250 fölé nem tud menni. Már egy ideje nem nézem amúgy, de az biztos, h az összes router közül ami nálam járt ez bír a leggyorsabban letölteni. Viszont ha a felületről ellenőrzöm, akkor mindig 10 MB alatti számot mutat (jellemzően 1-6 között), ha mobilról nézem, akkor látszik, h mennyivel tölt le valójában. Én meg vagyok ezzel elégedve, nekem teljesen megfelel, hisz a netem is csak azért lett gyorsabb, mert így volt olcsóbb, különben még a 120-as UPC lenne.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #3284 üzenetére

    Mivel baromi sokat segítettél és úgy tűnik, azért nem ismeretlen számodra a Plex szerver ezért arra gondoltam mindenképpen az volna a legjobb, ha először hozzád fordulok a kérdésemmel. (Ez igazából tisztelet adás akart volna lenni, remélem, nyomokban érződik :R )
    Az instrukcióid alapján sikeresen működésre bírtam a Plex szervert a routeren, ami ugyan látszik másoknak is, de sajnos filmet lejátszani nem tudnak, ugyanis az a hibaüzenet jön fel nekik, h a szervernek nincs elég erőforrása a média lejátszására, vagy ehhez nagyon hasonló. Mivel említetted, h transzkódolásban ne is reménykedjek, ezért eleve úgy állítottam be (legalábbis azt hittem) h ne legyen ilyen, de úgy tűnik, valahogy mégis azt akar és nem tudom, h hogyan kellene beállítanom, h lejátssza a filmeket másütt is, ne csak itthon?

    (Menet közben kicsedtem a no transcode-ot és így legalább elkezdte lejátszani távol is a filmeket, de ha feliratos kerül elő, akkor megállás nélkül bufferel. Nem jötem rá, mit kellene tenni, ezühyben esetleg volna tanácsod? Megmondom őszintén, h tartok tőle, h a Plex topicban nem értika hardver limitációit, de persze ha nincs tipped oda fordulok.)

    Ha nem tudsz segíteni, akkor is köszönöm az eddigieket! :R

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Pubszon #3572 üzenetére

    Igen, az én értelmezésem az volt, h ha a Beállítások -> Átkódolás menüben be van pipálva a "Disable video stream transcoding", akkor nem fog transzkódolni. Bár ahogy írtad is a hangot akkor is kódolhatja. Nos a konkrét tapasztalat azt mutatta, h ha ez be van pipálva, akkor minden esetben az az üzenet jött a távoli kliens oldalról, h nincs elég erőforrás a szerveren. Miután kivettem a pipát elkezdett működni.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #3573 üzenetére

    Gyakorlatilag a jó öreg kisérletező módszerrel én is nagyon hasonló eredményre lyukadtam ki:
    Minőség menüben:
    - Minőség automatikus beállítása (Béta) ne legyen bepipálva
    - Video minősége: Maximum
    - Kisebb videók lejátszása eredeti minőségben legyen bepipálva
    - az otthoni streaming résznél az Ajánlott beállítások használata ne legyen bepipálva és akkor ott is előjön:
    - Videó minősége, ami szintén legyen maximum-on.
    A Hibakeresés úgy van beállítva, ahogy írtad.
    A Lejátszónál a Feliratok égetése résznél beállítottam, h csak képformátum, (gondoltam ez azt jelenti, h nincs), de volt automatikus is és igazából mindegy volt.
    az Átkódolás menüben:
    - Átkódolás minősége automatikus
    - Előre beállított háttérben történő x264 átkódolás: Ultra gyors
    - és mint említettem kiszedtem a pipát a "Disable video stream transcoding"-ból
    én még a Nyelveknél is próbáltam okoskodni, h hátha az segít, h ha kiszedem a pipát a "Automatikus felirat és hangsáv választás" menüből, de nem mondanám, h előrébb kerültünk a dologgal.

    Az eddigi a tapasztalat a következő: a filmeket felirat nélkül lejátsza. Kivéve, ha SD a film és feliratos, mert akkor azt is viszi. (Ebből arra következtetek, h formátum oldalról kellene kapirgálnom, de nem tudom) Hangcsatornát váltani csak elindítás előtt lehet, menet közben szétfagy tőle.

    Mivel vannak feliratos filmek, sorozatok nálam, azon is gondolkodtam, h a Nyelvek menüpont segíthet-e azzal, h ha kiveszem, h automatikusan akarjon feliratot berakni, de eddig azzal sem sikerült célt elérni.

    Egyébként lehet érdekelne, az alternatív megoldás is, de idősebb, nem túl sok technikai affinitással rendelkező generációnak állítottam be a távoli klienst TV-n, akik eleve nem néznek feliratos filmeket, legalábbis eleddig nem hiszem h nagyon tettek ilyet. Itt a probléma majd az lesz, h nem indul el valami és nem értik majd mi a baj.

    Mindenesetre nagyon köszi a segítséget!!
    Bepróbálkozok még a Plex topikban is, hátha van ötletük, de ha így marad sem gond, mert a semminél, már ez is sokkal több!

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #3577 üzenetére

    Nem androidosak a TV-k, annyira pedig biztos, h nem fontos nekik, h bármit vegyenek hozzá, h működjön. Le merem fogadni engem jobban érdekel, ez az egész, mint őket. Ettől függetlenül nagyon szépen köszönök minden segítséget! :R

    Mostmár érzem, h jóval több ez a az eszköz, mint egy Asus router...

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz gyugyo79 #3579 üzenetére

    Köszi szépen neked is!
    Szülőkhöz került, ők meg eleve nincsenek a TV előtt túl sokat. Egyébként számítottam rá, h egyes formátumok nem fognak menni, de arra nem gondoltam, h a felirattal lesznek gondok.
    Mindenesetre világos, ennyit tud a cucc magából kisajtolni. Ahhoz képest, h ez alapvetően egy router, sztm már ez is baromi nagy dolog és a semminél pedig egyértelműen sokkal több. Így nem motorozok ezen tovább, ha esetleg időközben valami érdekes felfedezést teszünk, azt megosztom.

    Én szívem szerint kikapcsolnám a kódolást, de ha a "Disable video stream transcoding" be van pipálva, akkor gyakorlatilag nem megy semmi; így legalább ez-az működik nekik.
    Köszi mégegyszer! :R

  • hsrasus

    aktív tag

    Sziasztok,

    Egy ideje észrevettem, csak felújítás közben nem volt időm ezzel foglalkozni, h nem működik a DLNA szerver a routerben, ugyanis nem látom azon keresztül a filmjeimet. Olyan, mintha nem is lenne rákötve a vinyó a routerre. Ami viszont érdekes, h a PLEX szerveren keresztül, meg látszódnak a filmek, amit nem igazán értek, h miért van. Erre van valakinek valami tippje?
    :R

  • hsrasus

    aktív tag

    Illetve ha valaki még nem élt volna az eredetileg most hó végén lejáró ingyenesen beszerezhető VPN licenszek beszerzésének lehetőségével (ahogy én sem korábban), annak megnyugtatásul közlöm, h van még egy éve.
    :Y :DD

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #3721 üzenetére

    Szia, a csomagkezelősre gondoltam, elnézést, h pontatlanul fogalmaztam. Az indexelés jól van beállítva és már újra is indexeltettem párszor, de csak nem akar megjavulni. Most azt találtam ki, h leállítom és újraindítom a Médiaszerver szolgáltatást, hátha segít (nem emlékszem, h ezt próbáltam-e már, de az rémlik, h igen) ha ez sem fog segíteni és senkinek nincs ötlete miért nem megy, akkor sztm resetelnem kell a routert, hátha utána magához tér.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz gyugyo79 #3723 üzenetére

    Szia, nincs kipipálva, mert úgy értelmezem, h ha kivan, akkor korlátoz, de nem akartam ilyet, hanem az volt a cél, h mindenki, aki a hálón van, az elérheti. Egyébként pedig ha belemegyek, az eszközlistába, akkor minden be van pipálva.
    Az indítás utáni újraindexelés lefutott és továbbra sem megy, uh kipróbáltam, h bepipálom a fenti checkboxot, de nem hozott az sem eredményt.
    Amúgy a hibajelenség az, h látja a 3 alap megosztott mappát (video/photo/music) de azok tartalmát egyáltalán nem látja, sőt az egyéb mappákat sem.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz gyugyo79 #3725 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm!
    Leszedtem, majd újraraktam, utána beléptem és néztem, de nagyon nem úgy tűnik, h bármit is akarna indexelni, mert mindig 0-t ad ki. :O
    Full reset és kezdjek mindent újra mintha új lenne? :F

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz gyugyo79 #3739 üzenetére

    Így, h töröltem a mappákat és újra felvettem, elkezdte csinálni.
    Bár ezt megcsináltam korábban, de akkor nem lett jó, igaz előtte nem töröltem le és telepítettem újra a Médiaszervert.
    Köszi szépen!! :R :R

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz twingo16v #3795 üzenetére

    Szia,

    Anno előkerült kicsit más kapcsán, de ha javasolhatok, akkor az asus ax56u-t javaslom.
    Azt mind tudja, amit felsoroltál, meg egy picit többet is, bár nem annyit és nem úgy mint egy Synology.

    Üdv:
    hs

  • hsrasus

    aktív tag

    Sziasztok,

    Frissítettem a PLEX-et a routeren, de azóta nem nagyon akar elindulni. Nem tudom, h valaki más is használja-e és neki működik-e? Csináltam már 2 újraindítást, és uninstall-reinstallt, de továbbra sem akar. Telepítés után azt írja fut, de ha megnézem Kendek control script-jével azt írja, h enabled stopped és hiába indítom el, mikor visszamegyek újra megnézni megint azt írja, h stopped.

    Tudom, h Kendek-nek már nincs meg a router, de mivel még megtalálható itt, gondoltam megkérdem, h van-e tipped mi lehet a bibi?

    Előre is köszi! :R

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #4384 üzenetére

    Hali, sajnos továbbra sem sikerült rávenni, h ne álljon le egyből.
    Ezért úgy döntöttem, h újrarakok mindent előlről, konkrétan kiszedem a 2. vinyót és inkább egy SD kártyára rakom fel az entware-t és a plex-et.
    SD kártya be, a routerben formáztam ext4-re (ez kicsit lassabb, mint a vinyó volt USB2-n) és innen indítottam a tiszta telepítést, de sajnos továbbra sem akar elindulni a PLEX.
    Ahogy lentebb a kolléga is csatolta a képet folyamatosan stopped státuszban van, hiába indítom el... :(

    Bocsi, h még zaklatunk ezzel, de nagyon hálásak vagyunk a karitatív munkádért!!

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #4403 üzenetére

    Hali,

    Ha már úgyis benne voltam, akkor megint újraraktam, mivel találtam egy gyorsabb memóriakártyát, igaz az csak 16GB, de ez is bőven elég.
    Szóval újrarakáskor ezt használtam: "sh -c "$(wget -O- goo.gl/Pkyohd)"".
    Először 1-es opció, 1GB swap fájlt állítottam be, majd amikor végzett, akkor kiléptem ahogy kérte, aztán újra ugyanez a parancs és a 10-es opció, h a PLEX is felmenjen. Indulni továbbra sem akar. Viszont nekem nem olyan a könyvtár amit fent írtál, hanem a következő: \entware\var\lib\plexmediaserver\Plex Media Server\Crash Reports\1.24.5.5173-8dcc73a59\PLEX MEDIA SERVER
    Itt pedig .log fájlt nem, csak .dmp fájlt találtam, de azt viszont hiába nyitom meg notepad++al, nem látszódik benne minden, elsősorban az eleje, de a vége is "szétesik" (olyan kódolás, ami nem olvasható).
    Ha van tipped mivel nyissam meg, nagyon szívesen felteszem, mert sztm ami így a fájlban van, az nem elégséges információ...

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #4405 üzenetére

    Próbáltam, sajnos azzal is ugyanazok a tünetek, nem segített semmit.
    Igen, nekem is nagyon arra hajazott a dolog, mintha még el sem indulna.

    Egyébként azt tudom, h nekem 1.22-es verzió volt fent korábban, azzal még működött, az tuti. A konkrét verziószámra nem emlékszem.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Papamaco #4407 üzenetére

    Szerintem itt most a PLEX verzióról volt szó. Ahogy írtam is fentebb 1.22.x.xxxx (sajnos pontosan már nem tudom melyik) még működött, de ez az utolsó 1.24-es nem indul el.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #4409 üzenetére

    Hali,

    Ezt találtam, amit hajlandó volt letölteni, ennél újabbakat, már nem töltötte le(, bár bevallom, nem néztem végig az összeset tételesen, de majd holnap kipróbálgatom):
    1.19.4.2935

    üdv:
    hs

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Kendek #4411 üzenetére

    Ahh, akkor nekem azért nem voltak jók azok.
    Rendben, akkor holnap kipróbálom azokat is, h azokhoz mit szól, esetleg jó-e valamelyik, ha igen, akkor jelzem. Mindenesetre az általam jelzett verziót feltettem, az most láthatóan fut, működik.
    Ezer hála a segítségedért! :R :R

Új hozzászólás Aktív témák