Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Frawly #4551 üzenetére

    A hangminőséghez: nekem a Spotify hangminősége prémiummal sem jön be. Hiába a 320 kbps-os .ogg, tompának, halknak hallom a számokat. És ez nem az .ogg hibája, mert ilyen bitrátára encode-olnám CD-ről ugyanazt a zenét hivatalos oggenc-kel és -q8-as beállítással, sokkal jobban szólna. Valahogy a Spotify rendszere vagy valami gányolt, házi, „optimalizált” encodert használ valami quick presettel, hogy kisebb erőforráslekötéssel tömörítse a hatalmas zenetömeget, vagy ráeresztenek valami ócska normalizációt, és azért nem szól jól. Tehát nem a bitrátától meg a formátumtól függ, mert azok tudnának ettől lényegesen jobb minőséget is.

    Én egyébként digitális és netes rádióknál nem értem, hogy mi a rákot akarnak 2019-ben, meg most már majdnem 2020-ban ilyen 64-128 kbps-os tömörítéssel, az már mobil eszközön sem szól jól, nem hogy komolyabb hangrendszeren. Szerintem minimumnak kéne lennie a 192 kbps aac, és már a 320 kbps sem lenne luxus. Videóknál, filmeknél már mindenki FullHD-t tol minimum, néhányan 4K-t is, erre zenénél megrekedtek sokan az igénytelenség szintjén. És ne jöjjön senki nekem a mobilnet alacsony sávszélességével, mert ha mindenki tud a YouTube-on, meg a Facebookon letötltve sokezer tartalmat lógni vele egész nap, akkor egy 64 vs. 320 kbps diffi sem okozna gondot, kicsit többet bufferelne itt-ott, de még nem akadozna rendszeresen a stream.

Új hozzászólás Aktív témák