Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz emre33 #10137 üzenetére

    A zajos dolog is jogos, bár szerintem ez a rész túl van reagálva manapság. Nekem közvetlen a táp felett van a hangkari, és semmit nem szed össze a gépből. A régi Creative kártyáimmal se volt soha baj, ami gyűjti a zajt, az az előlapi hangkivezetés gagyi, komplett gépen végighúzódó "antennája". :D

    Szerintem nagyobb probléma a melegedés, mert a kondik élettartamát drasztikusan lerövidíti a használat hőfoka, kb. 10 fok dupla élettartam és fordítva! Tehát a 85 fokos kondik, amik az elite-en vannak 85 fokon kb. 2000 órát bírnak. Ez 75 fokon 4000 óra, 65 fokon 8000 óra, 55 fokon 16 000 óra. 4000 óra az 166 nap, napi 8 órás géphasználattal 500 nap, ami kb. 2 év. Tehát ezen is fog múlni, hogy 2 évig lesz hibátlan az X-fi, 4 évig vagy 8 évig.

    Amúgy biztos lesz az igényeidnek megfelelő lap, csak ne feltétlen a csúcsmodellek közt nézelődj, mert a tripla CF-es lapokon általában alulra teszik az utolsó PCI-e-t.
    Nekem most is olyan lapom van, amin alul van a PCI, többek közt ezért is vettem ezt, minél messzebb legyen a hangkari a VGA-tól.
    Amúgy nem kötekedés, de biztos szükséged van 2 VGA-ra? 1db-al sok vesződségtől meg a microstutteringtől is megkíméled magad, és azért mondjuk egy 7950 vagy GTX580 egymagában is elég fickós, nekem még az 5850 is minimális kompromisszummal elvisz bármit nagyjából maxon full-hd-ben.... :)

Új hozzászólás Aktív témák