Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    válasz negyven2 #75179 üzenetére

    Avatár - Az utolsó léghajlító
    Avatar: The Last Airbender (2024)
    season 1 finale

    ...most már értem miért pontozták le. Ez egyértelműen gyerekeknek készült. Mondjuk sejthettem volna, hiszen nickelodon co-produkció... Gyerekes, viszont az effektek jók benne. A történet sablonos, de azért akad benne 1-2 érdekesebb rész. A színészektől sokat nem kell várni és akkor azt megugorják többnyire. Gordon Cormier jó cast az Avatárra, a 2 segítője (Kiawentiio, Ian Ousley) és a duzzogó kisherceg (Dallas Liu) szintén passzolnak hozzá. Felnőttek közül egyértelműen Paul Sun-Hyung Lee és Ken Leung viszik el hátukon a filmet, de még ők se mentik meg ezt.

    Valójában egy darkos fantasy-t vártam, erre kaptam egy - ugyan szép színes de - totál más sorozatot/történetet, ugyanis ebben az évadban kb. semmi vér nincs, a halált is alig mutatják és amikor igen, akkor is kozmetikázzák nagyon és úgy érződik, hogy Zuko herceg a főszereplő, és másodlagos mivan Aang-al, ami azért vicces, hiszen ő lenne az Avatár, a világok megmentője - ez már az első részben kiderül így nem nagy spoiler...
    Az, hogy a kishercegnő mitől tud villámokat szórni, nem derül ki, ahogy az se, hogy Aang miért tud repülni ha a többi léghajlító nem, illetve a repülő bivaly/kutya/szörnyecske is mindig előkerül a semmiből pont amikor kell, stb... szóval vannak azért bőven vakfoltok itt. De azért sikerült most is belecsempészni egy kis feminizmust több jelenetben is, így nincs csalódás azoknak se, akik erre éheznek.

    A második évadnak még adok egy esélyt, mert lehetne ezt jól is csinálni, bár kicsit félve, mert amikor a nevét is elfelejtettem kishercegnő elkiáltja magát a végén szoprán hangon, inkább elgondolkoztatja a nézőt, hogy biztos folytatni akarja-e ezt?

Új hozzászólás Aktív témák