Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz t72killer #7268 üzenetére

    >"ami van, az kriminális"
    >"a 24-240-es förtelem helyett pl érdemesebb jólencsés kompakttal/bridge-el fotózni..."
    >"bizonyos gyutávokra csak aranyárban kapható manuál"
    >"FF-re kéne még pl 2/105-ös portré"
    >"civilizált ultranagylátó (nem a gagyi adapterezés)"

    Nem tudom, mit szedsz, de nem ártana vele leállni. Ja, már tudom, Négyká ;]
    Már bocs, de megint csak vagdalkozol, nem ártana utánanézned a dolgoknak.

    Egész jó optikai minőségű obisort hoztak ki elég rövid idő alatt, mintha nem is önmaguk lennének. Persze, a Zeiss együttműködése is vastagon benne van, de még így is. Az, hogy ezeknek meg is kérik az árát, az már más tészta -- de a hasonló minőségű darabok máshol sem olcsóak.

    A 24-240 nagy, aránytalan, orrnehéz? Igen. Venném? Nem, de a m43-os turistazoomom se használom, pedig az vázon még egy kezelhető méret, csak optikailag túl kompromisszumos. Célcsoport kérdéses? Ja; de tekinthetjük kötelező körnek, mert a Canikonnak is van FF turistazoomja. Optikailag rossz? Nem, sőt, szuperzoomok között egész korrekt optikailag. Ezt egy bridge-hez hasonlítani, azért... Egy bridge kisebb, könnyebb, kényelmesebb, kezelhetőbb, de képminőségben messze nem egy kategória a kettő.

    Milyen gyútávokra nincsen manuál, amikor bármi adapterezhető? Vagy natívra gondolsz? Mi hiányzik? Ezekről tudok, mint vagy natív A7-re tervezett, vagy nem-adapterezős manuál obik FE-re, amik már forgalomban is vannak: 14, 21, 24, 35, 50, 85, 100, 135 -- ez szerintem egy korrekt sor. A 35-ös kivételével mindegyik van Samyangnál (néhány máshol is) elég olcsón.

    Pont natív 2/105 hiányzik? Natív AF-es 85 f1.8 Zeiss Batis, 90 f2.8 Sony, manuál, de nem-adapterezős 100 f2.8 Samyang kevés, 135 f2 Samyang sok? Pedig mind a négyről az járja, hogy pengeélesek, soklamellásak, kellemes bokét rajzolnak.

    A natív AF-es 16-35 miért nem civilizált? A nem-adapterezős 14 f2.8-cal mi a bajod?

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • FEDman

    addikt

    válasz t72killer #7268 üzenetére

    Lehet egy kicsit felületesen informálódtál a témában, a Batisok éppenséggel pont hogy AF-es Zeiss obik. :)

  • rumos14

    nagyúr

    válasz t72killer #7268 üzenetére

    a 24-240-től én is egy kicsit többet reméltem, de én így látom a dolgokat: felteszed a 42 mpixeles vázra és annyi pixeled lesz hogy abból bőven tudsz kivágni. nézz meg mondjuk egy 24mm-en készült képet, a képközép tökéles, kifelé persze egyre romlik és a sarok elég gyenge de egy jó minőségű, ~28mm-nek megfelelő látószöget szépen ki tudsz belőle hozni és még mindig lesz mittomén harminciksz mpixeled.
    ez egy öszvér obi, FF-en ha tökéletes képeet akarsz akkor ne egy 10x zoom obit tegyél fel, hanem vmi fixet. a 24-70/4-re már sokkal inkább neheztelek, az igazán lehetne jobb a sarkokban is.

    a bridge gépekkel való összehasonlítás pedig abszolút helytelennek gondolom, illetve csak akkor van értelme, ha számodra csak az alacsony iso-s ixel szintű képminőség számít, jpeg-ben, utómunka nélkül, valami egyszerűbb (nagy dinamika átfogást nem igénylő) témánál.

Új hozzászólás Aktív témák