Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz jmakk #6073 üzenetére

    "Árát, méretét, tömegét most hagyjuk."

    Ja kérem így könnyű, bedobni egy 1500 ojrós obit az 500-asok harcába :P
    S különben is, ez 21, a többi meg =<20, én meg azt írtam, hogy az olyan szélesek, ez szűkebb ;] ha már annyira kötözködhetnéked van. :P

    Mint feljebb írtam, az A7-et már állványos témának tekintem. (Meg amúgy is alacsony ISOval szoktam lőni :P )
    De ne ragadjunk le ennél, az első a felsorolásban úgyis a 14-es volt.

    Parci: remélem sok helyet hagysz a striguláknak :)) :B
    Nem egyszerűen széles kell, hanem fényerős is, a Tejúthoz, csillagokhoz, éjszakai képekhez. A Samyang 12 f2 kiváló éles, kicsi, viszonylag olcsó obi APS-C MILC-ekre, de néha jobb lenne ekv. 18-nál szélesebb, hogy több beleférjen a Tejútból. Nála szélesebb, szintén éles, fényerős és olcsó a Samyang 14 f2.8, csak az alá már FF kell.
    Másfelől meg a raw képeket nézve, elképesztő, hogy milyen tartalékok vannak egy modern FF szenzorban. Szedtem le A7 raw-kat is, olyanokat lehet az árnyékokon húzni, olyan jól tűrte az élesítést, hogy csak néztem. Meg amin még besírtam, hogy az EM5 + a 20-as, a rendszer egyik legélesebb obija, élességi optimum f4-re rekeszelve, sem ad olyan éles és részletes képet, mint a sima 28-70 kitobi az A7-en. Pedig az még fasorban sincs a komolyabb fixekhez, pl az 55-öshöz képest. Na ide passzolna az előző aláírásod :))
    Nem vagyok rágyógyulva az A7-re, sőt, az, hogy Sony, pont az tántorít el. (Sony topic, jöhetnek a kövek :DDD). A technika, amire vágyok, az ott van: jó FF szenzor, EVF, stabi (m2-esekben), EFCS és e-shutter (A7s és A7Rm2, remélem a következő generációban már általános lesz); de közben ergonómiai bakik, szar menü, szoftveres hülyeségek tömkelege, s drága obik. Azaz tipikus Sony.
    Úgyhogy bár nagy volt a kísértés, de hagytam. Volt már egyszer korábban hasonló áron, lehet, hogy lesz még olcsóbban is; s most tavaszig úgysincs semmi út betervezve. Ha az A7m2 lett volna jobban leakciózva, mondjuk a kitobival 1000 GBP alá, akkor lehet, hogy másképp alakult volna. De egyelőre inkább várok tovább, hátha az A7m3-ra kijavítják a tárcsákat és marcsát, még csiszolnak a stabin és AF-en, megkapja az is az e-shuttert, okosabb/paraméterezhető lesz az auto-ISO, nem vált poszterizálós 12-bites kiolvasásra bulb/bracketing/continuous/e-shutter módban, kap jobb raw-t, javítanak a menün, stb stb (tudom, a felsorolás vége erősen bilibe lógós :DDD)

    Inb4 a szokásos ultima ratiok: az EM5 is csodás váz; képernyő-méretben a különbségek alig észrevehetőek; erősen a csökkenő határhaszon görbén vagyunk - sok pénzért kevés plusz; úgysem kapok érte pénzt, hanem csak szórnám rá; meg különben is, nem a gép a szűk keresztmetszet hanem a fotós :B
    Tudom, én is ezekkel beszélem le magam :R

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák