Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovsol

    titán

    válasz m3ss #40350 üzenetére

    A 135GM AF motorja olyan jó, hogy alkalmassá teszi akár beltéri sportfotósásra is, vagy kutyákat futtában stb leköveti simán. Mikor kijött nagyon csorgattam rá a nyálam. :D

    Érdekes amit írsz az 70-200F4 ről, mert voltam vele már kutyaversenyt fotózni, és jól vizsgázott. Mondjuk a trackingje biztos nem a legjobb, mert a Sony is csak 15FPS -t engedélyez vele. Próbálgattam a Tamron 28-200 -t na az csúnyán alulmaradt a Sony 70-200F4 hez képest AF -ben.

    May the Force be with you!

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz m3ss #40350 üzenetére

    :R
    Ja, mi együtt (részben) végigszívtuk a front/back-fókusz dolgot, kb. két dologtól kaptam hülyét abban a korszakban:

    - inkonzisztencia (elé, mögé, de csak ilyen AF micro adjust-nyit, nem telibe félre, tök random módon)

    - shift-es üveg, ami mondjuk 1.4-hez képest totál máshova kerül fókuszsíkban 2.8-ra, vagy 4-re, és mindennek mértéke változik, tehát egyetlen AF micro offset érték nem kezeli a bajt (és itt még nem volt akkora a DOF, hogy ezen segítsen)

    Még levelet is írtam a Nikonnak, hogy DSLR-en is korrigálható lenne lézerpontosra a focus shi(f)t, ha nem 1, hanem 2 dimenzión (skálán) is állíthatnánk a dolgot a menüben, egyik gyártó sem élt a lehetőséggel. Volt egy AF micro adjust menüpont, ahol megadhattad, hogy mennyit korrigáljon előre vagy hátra adott üveghez. Kész, pont. Hát kösz. Nem konstans volt a szükséges ellen-korrekció mértéke az egyes rekeszértékek között, hanem változó, ergo kellett volna firmware-be egy 3-4 lépéses rekesz-sort beírni, amik alá odatettük volna tapasztalati úton az AF micro adjust értékét, a köztes rekeszekre meg interpolált volna egyet a firmware (akár még lineárisan is, a semminél már bőven több), aztán jónapot, job done. Ehelyett inkább az volt, hogy mielőtt kimentem portrézni, elpróbáltam családtagon :D hogy milyen távolságból, milyen kompozícióban mi az ideális rekesz ÉS AF micro érték nekem, azt beállítottam, de akkor kötve is voltam ehhez, hát ennyi, így lesz 36 megapixel tükrösön egy amúgy jó képű zoom-ból fix. :D

    Brrr. Hátamon is feláll a szőr ezektől. Itt meg Sony-n a legnagyobb "gondom" múltkor az volt, hogy átugrott nagy ritkán egyik szeméről a másikra az AF, amikor szemben volt már velem. 1st world problems :D Hiperűrt ugrottunk szerintem a régi idők óta AF-ben, ilyen szenzorokra (20MP felett) szvsz muszáj, de ha belegondolok, hogy a 4K kijelző ~8.3MP, hááát.. én nem is tudom, hogyan tudtunk eddig létezni a régebbi AF algoritmusokkal :D Egy EOS 450D-n kezdtem a digitál érát analóg után, 12MP volt az is, tisztességes üveggel meg ha a szenzort nem feszítjük, ma is lol, mire képes. Csak hát .. na mindegy. Ez is olyan, mint az audio. Hajlamos az embert elvinni kicsit a kütyübuzulás, bekapja a gépszíj néha, aztán jó megállni, hogy hé, elég ez nekem. :K Én most érzem ezt először. Eddig még soha..

    Egy Tami 28-200-at kéne kipróbálnom, a többiek itt dicsérték nemrég nagyon (meg most is), nyilván nem pixelkukkolva, hanem így reál mindennapokban egy városjárás során hogy mit ad, ha utazni szottyanna kedvem. Mocorgós őszre számítok, a kedvenc évszakom.

    Csini sort raktál össze Magadnak.. tilt nikkor mókás lehet ;]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák