Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Stauffenberg #3418 üzenetére

    a szoftveres javítással önmagában semmi baj, lehet része eleve a tervezésnek, ahogy írod is (mft-nél is az), és ezzel együtt is lehet "hibátlan" a végeredmény. mindig a végeredményt kell nézni, ez csak valami hülye leicás sznobéria, hogy adott minőségű kép csak akkor ér, ha azt kizárólag optikai úton érték el. ezzel szemben lehet úgy tervezni az optikai részt, hogy támaszkodunk a szoftverre, elég lehet kevesebb lencsetag, lehet élesebb a kép a torzításkorrekció hiánya miatt, és szoftverből korrigálva is maradhat ugyanolyan éles, mint 8000 dolláros leica üvegnél.

    az egy tök másik tészta, hogy a sony képtelen minden szempontból igazán jó üvegeket összehozni. vagy túl nagy, vagy túl drága, vagy nem elég jó, vagy ezek kombinációja. :(((

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • rumos14

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #3418 üzenetére

    pl. élességet szoftverrel _érdemben_ nem igazán lehet javítani. CA-t, vinyettálást viszont nagyon is. sztem 2013 végén a szoftveres korrekciók már nagyon is a játék részét képezik, az egész mirrorless koncepció e köré (is) épül. engem csak az eredmény érdekel, amit megkapok. ha optikailag tökéletes lenne az a 35/1.8, nem csak nagyobb, de még drágább is lenne.
    a Sigma 30/2.8 egy baromi nagy kompromisszum. se fényerő, se stabi. azon nehogy már meglepődjünk, hogy olcsóbb mint egy 35/1.8 OSS... szívtam én is a fogamat, újonnan biztos nem vettem volna meg 130+ ropiért. ahogy sebi írja, sajnos a mai mezőnyben nem számít túlárazottnak.

    Parci: majd ha tényleg lesz Zuiko 25/1.8, és az árát is ismerjük, térjünk vissza a kérdésre. stabi nyilván nem lesz benne, így megint csak Oly vázakra lesz érdemes feltenni (ha az ember videózna is), az Oly vázak meg olyanok videóban, amilyenek... jó, ez szubjektív, de számomra fontos szempontok.
    a 35/1.8 pedig jó is, kicsi is, és ahogy írtam, reális az ára. sok, de reális.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák