Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz tailor #1400 üzenetére

    Sajnos a fele e mountos, illetve van egy-két olyan üveg, ami köldökvakarós; a 16-os harmatgyenge, az f4-es nagylátó zúm szerintem még nem kapható, a sigma pedig szerintem a 2,8-al lőtt mellé kissé...bár ez lehet csak az én rigolyám.
    A szerencse, hogy a kitzúm baromi jó, van végre egy igazi fényerős fix a mi megfizethető, illetve egy aranyárú kultobi, ami valóban profi.

    A tele zúmokról nem írnék...szerintem egyszerűen a nex rendszer lényegét teszik tönkre (pláne egy adapterezett e mountos telével), bár én ezt a nex 5n-re vonatkoztatom, amennyiben egy normális méretnövekedés (igen, nem írtam el...) várható, ami segít a kezelésben, fogásban, akkor lehet, hogy ezen rigolyám tárgytalanná válik...

    Nex6 erre enged következtetni...jó az irány váz ügyileg...

    Más:
    Tegnap próbálgattam a nex7-et...hát nagyon jó a kezelhetősége, bezony az a két tárcsa nagyon kell rá...
    Jó az evf is, szinte minden kézre áll, azok a burkolathoz idomuló gombok kissé pregnánsabbak lehetnének tapintásilag (bizony keresgélni kell ujjal, mert egy síkban vannak a vázzal) de ez már szőrszálhasogatás...

  • fattyu

    veterán

    válasz tailor #1400 üzenetére

    Ne nekem a méretet...

    apcstől full frameig analógban tükrőstől távmérősig meg középformátum TLRig használok mindenfélét. Nem vagyok méretérzékeny.

    Az a lista amit linkeltél tele van még nem is kapható obikkal... Saját szemszögből nézem lásd a fenti felsorolást Csak fix üvegek és csak JÓ minőségűek érdekelnek. Mesélj már mi van/volt ami megfelelt ennek a 24en meg az 50es kívül ( és az se egy nagy kábulat csak a nex rendszeren már az is megváltás ) Ugye nem akarod azt mondani hogy a 16os az jó? :) Zoomot meg már nem fogtam két éve lassan.

    Nem a fényerős üvegekből van hiány hanem a az elfogadhatú képűekből.

    Két évesen a m43ra azért már volt 12/2.5 20/1.7 25/1.4. Ne érts félre nem védem azt sem. Nem kéne. Apsc alatti szenzort én nem akarok. De ettől még a sony kifejezetten nem szimpi módon építi ( 4esmetró ) a rendszert.

    Figy. fáradt voltam tegnap. Nem kötekszem. Ha szereted és örömed leled a fotózásban vele akkor számít más? Nem, és én is örülök.
    De tartom hogy ha ekkora váz kell akkor canikontax inkább. Számomra a sonynak csak hátrányai vannak. :R

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Új hozzászólás Aktív témák