Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz konyi79 #1147 üzenetére

    "nagyon kevés embernek van szüksége ilyen minőségű házi videóra, mint ezek az eszközök tudnak"

    Mivel volt 2-3 GH1-em és 2-őm (így darabonként) s mivel ezeket tartják a legjobbak közt számon (na meg persze 5n-em is volt, az sem rossz) így egyet kell értsek veled, bármilyen furcsa is...

    Egészen az x10-ig ilyen paraszthajszálonmegülő serkevadász voltam, minden bitmennyiséget, hack-et miegymást kipróbáltam, s furcsa mód igen is meg tudom szokni az x10 gyengébb felbontását...cserébe baromi gyors fókuszt kapok, jó objektívet, stabilizátort egy készüléken belül cserélgetés nélkül, úgy hogy komolyan elgondolkodtam rajta, hogy igenis visszaveszek...és igen, megörökítésre valóban baromi jók ezek a kis gépek, szinte bármelyikről legyen szó...azt észrevettem hogy a szenzor növekedésével a fókuszálási sebesség csökken, ez alól csak a GH-k kivételek (5n is bitang jó ebben a tekintetben) tehát egyébként egy mft gép nagyobb felbontása is lehet hátrány a gyors élesség állításnál (videóról beszélek)

    Szerintem mindig azt kell néznünk; mennyire használható nekünk a gép tudása, mennyire felel meg ÖSSZESSÉGÉBEN számunkra, s ez alapján döntsünk...bizonyára egy természetfotós, filmes inkább egy GH mellett tenné le a voksát nem egy kompaktot kezelgetne...

    szerk: Mi bajod van a gps-sel?

    [ Szerkesztve ]

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz konyi79 #1147 üzenetére

    Az egész, amit írni fogok a saját véleményem és szempontom, más számára nem irányadó és végképp nem kötelező.

    Nekem tetszik a mai gépek igen jó videó minősége. A jövőre nézve pedig 10-20 év múlva, amikor a gyerek nagy lesz, a család hálás lesz, hogy a gyerkőcöt, vagy egy érdekesebb nyaralási videót nem vhs minőségben kell megnézni és visszaemlékezni, hanem esetleg akkori mércével is elfogadható minőségben. Többször voltam már csalódott régi felvételek visszanézésénél, hogy ott az értékes pillanat, de akár a sima sd videó kamerák képe messze nem élvezhető.
    A sok GB-ről az a véleményem, hogy aki annyit vesz fel az túlnyomó részt fölöslegesen indítja el a felvételt. Nem fogok visszanézni évek múltén egy órás videókat. Nyers, vágatlan felvétel pedig végképp nem érdekel, soha se fogom megnézni. Így, ha van egy 30-60 perc videó anyag, abból egy nézhető 6-12 perces videót össze lehet rakni, ami valóban élvezetes és tartalom is van benne. A számítógépes renderelés kimeneténél pedig már közel sincs szükség pl a 28 mbps bitrátára, lévén a számítógép összetettebb algoritmusokkal nem valós időben renderel, tehát alacsonyabb bitrátával is megtartható az eredeti minőség nagy része. Az idő és átalakítás után egy eseményről, nyaralásról kb 0,8-1,5 gb-os videó marad. Ez nekem nem tűnik valami eget rengetően soknak. Többször is nézzük vissza az emlékeket immár TV-n.

Új hozzászólás Aktív témák